Saç Çıkaranamız Varmı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

iran pak daraou minoxidil kullan arkana yaslan derim hocam

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

erkekte saçı döken şey saç folekülleri ile testesteronun yan ürünü dht hormonunu etkileşime sokan reseptörlerdir, yani kısacası reseptörlerin adeti fazla ise o saç elbet dökülecek sen sadece bunu yavaşlatma sürecine sokabilirsin..

bunun içinde dht yi baskılayacak tıbbi ilaçlara yönelmen gerek, bunlardan biri finasterid içeren proscar/procapil hapları diğeride minoxil etken maddesini içeren spreyler (rogaine,minoxidil vs.),

hayatım boyunca her zaman en büyük ve en can sıkıcı derdim olmuştur saç dökülmesi ve halada oluyorda, sakallarımdaki gürlüğün yarısı saçlarda olsaydı barış manço gibiydim amk.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mt93
    mt93's avatar
    Erkek

bende de yoğun bir şekilde saç dökülmesi vardı ilk önce doktora gitmek gerekiyor  B12 ve demir eksikliği çıktı mesela bende.

dökülen saçlar için doktor bioxcin kullan dedi eczane minoxil kullan dedi ikisini kullanan var mı acaba hangisi daha iş görür kararsızlıktan alamadım bende.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek
    Zodiac bunu yazdı

erkekte saçı döken şey saç folekülleri ile testesteronun yan ürünü dht hormonunu etkileşime sokan reseptörlerdir, yani kısacası reseptörlerin adeti fazla ise o saç elbet dökülecek sen sadece bunu yavaşlatma sürecine sokabilirsin..

bunun içinde dht yi baskılayacak tıbbi ilaçlara yönelmen gerek, bunlardan biri finasterid içeren proscar/procapil hapları diğeride minoxil etken maddesini içeren spreyler (rogaine,minoxidil vs.),

hayatım boyunca her zaman en büyük ve en can sıkıcı derdim olmuştur saç dökülmesi ve halada oluyorda, sakallarımdaki gürlüğün yarısı saçlarda olsaydı barış manço gibiydim amk.

dikkat etmek gerekir finasterid kullanırken.. memeler de büyüyebilir :)

mrkps tarafından 06/Tem/15 00:14 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

6 ay minoxil kullandım  AMAN diyorum 

saçımın arkasıda hafif seyrelme vardı ve birazda dökülüyodu  salak gibi gidip minoxil aldım 

ilk 2 hafta dökülme durdu 

sonra 4 hafta inanılmaz döküldü forumlarda okudum normal deniliyodu  

4 hafta sonunda bildigin kel oldum 

sonraki 3 hafta eski haline geldi 6. ayın sonunda

sonra bıraktım bir süre döküldü sonrasında gene hızlandı 

şimdi sadece yeşil sabun kullanıyorum dökülme durdu hafifde saçlar kalınlaşmaya başladı 

bu arada minoxil dışındaki  bioxin bikaç değişik ürün var onların hiç etkisi yok boş yere paranı verme 

ama minoxili ömür boyu kullanırım diyosan başla 1 aylık 52 tl 

sahinka tarafından 06/Tem/15 02:15 tarihinde düzenlenmiştir

imza
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

Zamanında iki doktorla aynı evde yaşadım. Onların da saçları dökülüyordu, tabii yoğun adamlar... Kullandıkları bir ilaç vardı, hatta çoğusu onu kullanıyor. Adı Minoxil. Şu ilaç:

Kuzenim de tıp okuyor son sınıfta. Zamanında o da bunu kullandı. Eczacı bir tanıdık da bunu kullanıyordu. Bayağı etkili imiş. Tabii bünyeden bünyeye dönüşüyor. Bir arkadaş bunu kullanınca alerji olmuş onda. Bir doktora gidip bunu söyle danış, uygun görürse kullan. Bunun yanında şampuan olarak da bioxcin kullanıyorlardı.

SONUÇ: Birlikte kaldığım iki doktor daha sonra TOPPİK diye bir şeye yöneldi. Baktılar saç dökülmesi durmayacak, karabiber gibi ipince toz partiküller var. Tuzluk kutusu gibi bişeyin içinde. Pahalı da ama... Alıp kafalarına bunu döküp saçların çok görünmesini sağlıyorlar şimdi :) Etkili oluyor mu? Evet, gerçekten saçların çok görünmesini sağlıyor :) Bu da eczanelerde satılıyor galiba:

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

regaine. ben kullanıyordum çok faydasını gördüm ama günlük ölçeği var geçince tehlikeli olabiliyormuş. 

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

saçlarını bir ay boyunca kazı. Haftada 3 kere sarımsak ve badem yağı sür. Var olan tüyleri güçlendirir.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

saç dökülmen genetikse dökülmeyi durduramazsın. ektirebilirsin sadece.

Naber la?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    mrkps bunu yazdı
    Zodiac bunu yazdı

dikkat etmek gerekir finasterid kullanırken.. memeler de büyüyebilir :)

memelerin büyümesini bırak eğer yan etkisini gösterirse adamı madam bile yapabilir ama bunun ihtimali %2 civarı bi olasılık yani çok düşük, libidoyu düşürdüğünü söyleyenler var bende tesiri olmadı bugüne kadar ama kişiye göre değişebilir çünkü benim erkeklik hormonu ve libido normalin üzerinde herzaman.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
Toplam Hit: 2478 Toplam Mesaj: 24
saç