folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sağda Solda Allah"I İnkar Ederek Marjinal Olmaya Çalışan Ateist Gençler

Sağda Solda Allah"I İnkar Ederek Marjinal Olmaya Çalışan Ateist Gençler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    himurakenshin
    himurakenshin's avatar
    Erkek

ortalama toplumun ortalama bireyleridir bunlar. antik kuntik felsefelerle marjinal, farklı olmaya çalışan bireysel örgütler. bir çoğu ateizm, deizm, agnostizm nedir bilmezler. aslında kendileri de allah' a inanırlar ama, farklı görünme ve popüler olabilme içgüdüsü ile hareket ederler. her şey bittiğinde, dış görünüşü baz alan bir kadavra, yalnızca etten bir silüet çıkar ortaya. içi boş, aynı sap, saman gibi. odun, kozalak gibi. ( ahahah ) ateizminde, komunizm gibi bir yaş ortalaması vardır, diğer ideoloji ev inanışlar gibi. her bir boka, dört dörtlük ebeveynlere sahip olduğu halde bunalımlı genci oynayan melankolik bir pezevenk duruşu çizilir akılda ilk olarak. daha sonra bu çizim bedene giydirilir. yalnızca siyah converslere sahip olmayı ve gece 12 lerde eve girebilmeyi, hedbang yapıp, omuriliğine pirsing taktırmayı özgürlük ve asi olmak sanan bir insana ateizm oldukça çekici gelebilir.  

bana göre ateizm, ( deizm hadi neyse ) yalnızca dış görünüşüne önem veren insanların aksesuarından başka bişey değil. ( biliyorum sormadınız ve umrunuda değil :D ) farklı ve belirli bir popülateye sahip olabilme komplexi gibi aynı.

neyse, geçenlere istiklal caddesinde dergi satan bir ateiste yaklaştım, naber nasılsın, bu sıcakta gel sana limonata ısmarlayayım dedim. gözleri doldu. ağlamaklı oldu. sanki bu zamana kadar ateist arkadaşlarından bile bu denli insani bir teklif almamıştı. sarıldı bana, kafasını göğsüme yasladı, hıçkırıklara boğuldu. saçlarını okşadım bende, geçicek ben yanındayım dedim. limonata ısmarladıktan sonra harçlık verdim biraz. salaştı çünkü. bakımsızdı. islama davet ettim onu. müslüman oldu. insanlığın hala var olduğunu gördü bende. ateizm dedim, gözlerinde ki parıltıyı söndürmüş. ne olduğunu unutturmuş sana dedim. evet abi haklısın, ama sen karşıma çıktın insanlığımı ve gözlerimdeki parıltıyı tekrar bana geri verdin dedi. sarıldık birbirimize ağladık.

sonunda bitti. judas priest . [Sykje Démence - Mundos Distorsionados]
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CLK-J35
    CLK-J35's avatar
    Erkek
    Hoca haklısın ama çok ateist arkadaşım var farklı geldiklerı için secmişler bazılarıda savunucuları tam anlamında kişisel goruş saygı duymak lazım yargılamam asla ama doğru yolu gostermek için elımden gelenı yaparım...

CeLeKatireJeotuzbeş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YakuZa
    YakuZa's avatar
    Erkek
    görüşlerine tamamen katılıyorum dostum. ateizm olsun diğer izm ler olsun maneviyatı olmayan ailesinden ve çevresinden birşeyler alamamıs bosluktaki insanların tarzıdır bencede. allah hidayet nasib etsin hepsine

Ruh olmussa infirada muptela, yaya kalır geri, her ne varsa.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mr66tr
    mr66tr's avatar
    Erkek
    Malesef insanımız her zaman işin kolayına kaçıyor.Hiçbir zaman araştırma yapmak gibi kitap okumak gibi zahmetli işlere girmiyor.Çünkü onların yerine başkası okuyor araştırıyor ve anlatıyor.Bu bakımdan "yarım doktor candan eder, yarım hoca dinden eder" atasözündeki durum ortaya çıkıyor.Lütfen bireyler olarak kendimiz araştırma yapalım.Kuranı Kerim , Peygamber gibi kavramları ögrenelim.Başka insanların fikirlerinden etkilenmeden önce kendimiz fikir sahibi olalım.Saygılar sunarım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek

bu sözü ünlü ateist birinin söyledigi geciyor tam hatırlamıyorum hata varsa affola

lucretius: ben allaha inanırım çünkü eğer yoksa ona inanmakla hiçbirşey kaybetmem ama eğer varsa inanmamakla çok şey kaybederim

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtmad
    tbtmad's avatar
    Erkek

İnanan inanır inanmayan inanmaz..

banane kim niye inanıyor kim niye inanmıyor.

Bırakın böyle boş işleri artık saçma sapan işlerle ateistleri tasvirdende vazgeçin. 

Kod yazmakla adam olunmaz:D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek
    tbtmad bunu yazdı:
    -----------------------------

Bırakın böyle boş işleri artık saçma sapan işlerle ateistleri tasvirdende vazgeçin. 

Allahını seversen düzgün yaz be kardeşim amacım tartışma yaratmak degil ama bu mantıgınla bakarsak forumu kapatalım gidelim yorum yapıcaksan yap konuyu acana saygısızlık yapma sananeyse daha ne konusuyosun?

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    himurakenshin bunu yazdı:

bana göre ateizm, ( deizm hadi neyse ) yalnızca dış görünüşüne önem veren insanların aksesuarından başka bişey değil. ( biliyorum sormadınız ve umrunuda değil :D ) farklı ve belirli bir popülateye sahip olabilme komplexi gibi aynı.

Hocam ateist vs fln değilim fakat, kendininde acıkladığı gibi bu konuda söz sahibi olman için önce neyin ne olduğunu bilmen gerekir.

Aksi taktirde ha senin yazdığın yazı, ha mideden geçen gazın bi farkı olmaz insanların gözünde hocam...

Biliyorsan konuş ibret alsınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar die bir laf var bilmem bilirmisin...

öte taraftan limonata ısmarladın die adam imanamı geldi yoksa benmi yanlış anladım???

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek
    tbtmad bunu yazdı:

senin boş işler dedigin seyler icin ataların savaş etmiş bak araştır. biz eğer müslümansak belirli sorumluluklarımız var ve bu konuda banane deme lüksümüz yok..inanmayanları Allah'ın varlığına ve birliğine inandırmak için uğraşmalıyız aslında.. ama yapmıyoruz genelde.."her koyun kendi bacağından asılır" bu anadolu kökenli bir atasözü degildir zaten

All is well
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    graywolf
    tulu
    tulu's avatar
    Dişi
    renegadealien bunu yazdı:

öte taraftan limonata ısmarladın die adam imanamı geldi yoksa benmi yanlış anladım???

bende bunu merak ettim :|

bana sallama bi hikaye gibi geldi biraz daha yaratici olabilirdin :D

bu arada ateist görünce nedir bu islama davet etme olayi ya daha çok sogutuyorsunuz adamlari!!

sanki islam diye biseyi hiç duymadilar, madem arastirma geregi duymuyolar bu kdr basit düsünüyolar birakin bosverin ya

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    himurakenshin
    himurakenshin's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    himurakenshin bunu yazdı:

Hocam ateist vs fln değilim fakat, kendininde acıkladığı gibi bu konuda söz sahibi olman için önce neyin ne olduğunu bilmen gerekir.

Aksi taktirde ha senin yazdığın yazı, ha mideden geçen gazın bi farkı olmaz insanların gözünde hocam...

Biliyorsan konuş ibret alsınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar die bir laf var bilmem bilirmisin...

hocam  bu benim kendi düşüncem. herhangi bir konuda görüş belirtmek için o konu üzerine ihtisas yapmaya gerek yok diye biliyorum. eğer böyle bir şey varsa yandık. o lafı bilirim de, sen ironi nedir bilir misin ?

sadece limonata değil canım. benim nurlu yüzümü görünce zaten manevi açıdan duyguları okşanan gence, limonata dan sonra güveçte kuru filan  da ısmarladım. çağlayan da, bp' nin ordan giderken solda, gelirken sağda. 

sonunda bitti. judas priest . [Sykje Démence - Mundos Distorsionados]
Toplam Hit: 5944 Toplam Mesaj: 46