Samsung, Note 7'Lerin Üretimini Durdurdu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://yadi.sk/i/JVkkforlwbcms

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

En iyi yapabildiğim şeyi yap...sadece telefon üret arge ni buna gore hazırla...

Araba çamaşır makinası beyaz asya hepsine saldır...sonra bir batarya sorununu çözeme..

:)

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Genjler gecin Apple'a rahat edin.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Şu kısım üzerinde ciddi ciddi düşünmek lazım. Güvenlik açığının böylesi;

"Hala cihazı geri iade etmeyenlere ise Samsung zorunlu güncelleme göndermiş. Telefon güncellemeyi otomatik indirip kuruyor kullanıcı engelleyemiyor. "

Yetkisi sınırlandırılmış, kapalı kaynak tüm yazılımlarda sen o cihaza sahip olsan da manevi olarak kiracısın.

Teknik olarak sadece Samsung değil her firma her cihazına benzer bir şey yapabilir. Ben oradaki bir opsiyondan "yükleme, bana sor" gibi seçeneklerin işe yaradığını dahi düşünmüyorum. Hani diyoruz ya bilgilerimi gönderme vs. diye. O cihaz bağlı olduğu müddetçe belki de habersiz neler neler çekiliyordur kim bilir. Yasal sebeplerle tabi o buton ve opsiyon sunulacak. Ama bu durum olayın gerçek yanını değiştirmeye yetmez.

Windows 10 mesela çok mu farklı? 10'a kadar olan sürümlerde yine opsiyonel bir güncelleme söz konusuyken artık sana sormuyor bile. Kuruyor, sistemini kapatıyor, değiştiriyor vs. 

Hocam doğru diyorsun ama yasal olarak korunan haklar var, firma ortaya çıkma riskini göze alarak sıkıntılı işlemlerde bulunamaz,

ama  bir de diğer açıdan bak, samsungun bıraktığı backdooru keşfeden biri tüm samsung cihazlarını kendi isteği doğrultusunda modifiye edebilir, zombiye çevirebilir. Al sana milyonlarca zombi >.<

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    Austen bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Şu kısım üzerinde ciddi ciddi düşünmek lazım. Güvenlik açığının böylesi;

"Hala cihazı geri iade etmeyenlere ise Samsung zorunlu güncelleme göndermiş. Telefon güncellemeyi otomatik indirip kuruyor kullanıcı engelleyemiyor. "

Yetkisi sınırlandırılmış, kapalı kaynak tüm yazılımlarda sen o cihaza sahip olsan da manevi olarak kiracısın.

Teknik olarak sadece Samsung değil her firma her cihazına benzer bir şey yapabilir. Ben oradaki bir opsiyondan "yükleme, bana sor" gibi seçeneklerin işe yaradığını dahi düşünmüyorum. Hani diyoruz ya bilgilerimi gönderme vs. diye. O cihaz bağlı olduğu müddetçe belki de habersiz neler neler çekiliyordur kim bilir. Yasal sebeplerle tabi o buton ve opsiyon sunulacak. Ama bu durum olayın gerçek yanını değiştirmeye yetmez.

Windows 10 mesela çok mu farklı? 10'a kadar olan sürümlerde yine opsiyonel bir güncelleme söz konusuyken artık sana sormuyor bile. Kuruyor, sistemini kapatıyor, değiştiriyor vs. 

Hocam doğru diyorsun ama yasal olarak korunan haklar var, firma ortaya çıkma riskini göze alarak sıkıntılı işlemlerde bulunamaz,

ama  bir de diğer açıdan bak, samsungun bıraktığı backdooru keşfeden biri tüm samsung cihazlarını kendi isteği doğrultusunda modifiye edebilir, zombiye çevirebilir. Al sana milyonlarca zombi >.<

silent update, backdoor anlamına gelir mi? bence hayır.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

hocam uçak seyahatlerinde note 7 telefonları kesinlikle kapatın geriye kalanlar uçuş modunda olabilir diyorlar...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

2013 kasım ayında samsung notebook aldım. Taş gibi çıktı. Acaba o da patlar mi? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

en kötüsüde note 4 den beri note7 yi bekleyen arkadaşıma oldu note2 kullanıyor ekranı kırık ve para biriktirip note7 alacaktı , kendisi apple dan nefret ediyor ve biliyorsunuz kalemli yada kalemsiz note sevenler için note serisinin alternatifi yok oda patladı şimdi ne yapacağına karar veremiyor.

toyota , samsung , wv , honta ve toyota için ABD nin karapropaganda yapabileceğini kabul ederimde AMD için bu sözkonusu olamaz çünki amerikan malı zaten + olarak AMD zaten ısınıyor ve bunu herkez biliyor :D (eski amd fanı yeni intel fanı )

PanxeR tarafından 11/Eki/16 01:35 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Samsung Galaxy S8 çalışmalarına hız vermiş.

Note 7'yi ilk çıktığı gün özellikle gidip mağazada incelemiştim ve ciddi ciddi operatörden tarifeye ek almayı düşünüyordum. Sonra dedim bekle biraz klasik Samsung'tur kronik arızaları ortaya çıksın. Ve çıktıda...

Note 7 eğer sorunsuz olsaydı iPhone 7 serisine kök söktürecekti. Ancak olmadı. 2017'de de iPhone 7'lerin yok satmasını bekliyorum. Samsung'u S8'de kurtarmaz. Kamerayı geliştirip duruyorlar her yeni modelde onun harici artan fiyattan başka bi bok yok. Neymiş daha hızlıymış. Aha bak Note 7 hızından alev alıyor. :)

LG G5'ler desen alayının ekranları sorunlu, GPS'leri çalışmıyor, HTC 10 desen gereksiz pahalı vs

Şu anda en düzgün ve uygun fiyatlı Android telefonlar Huawei ve Xiaomi'de. Çinli olduklarına bakmayın taş gibi cihaz üretiyor adamlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Gear VR artık Note 7 ile çalışmayacak!

Oculus, son yaşanan Galaxy Note 7 olaylarından sonra, Gear VR uygulamasında güncelleme yaptı. Artık Gear VR, Galaxy Note 7 ile çalışmayacak.

Gear VR, Galaxy Note 7 ile çalışmayacak Gear VR'ın üreticisi olan Oculus, yaptığı açıklama ile bundan böyle Galaxy Note 7 desteği vermeyeceğini duyurdu. Telefonun bataryasında yaşanan bir sıkıntıdan dolayı sürekli olarak patlama ve yangın haberlerinin gelmesi, hatta bu olayların güvenli Galaxy Note 7 ile de devam etmesi, cihazın VR özelliklerini sıkıntılı hale getirdi. Zaten telefonun durumu göz önüne alındığında VR ile kullanmak pek de sağlıklı bir yöntem gibi görünmüyor. 16-10/11/gear-vr-artik-note-7-ile-calismayacak-2.jpg Oculus ve Samsung'un ortaklığıyla geliştirilen ve Samsung akıllı telefonlara özel bir cihaz olan Gear VR, diğer Samsung uyumlu cihazlara destek vermeye devam edecek. Eğer Galaxy Note 7 ile Gear VR kullanmak isterseniz şöyle bir uyarı mesajı alıyorsunuz. "Müşterilerin güvenliği Oculus'un en büyük önceliğidir. Oculus platformunda yer alan tüm Note 7 cihazların desteği kesilmiştir. Süresiz olarak, Note 7 uyumluluğu kaldırılmıştır. Lütfen daha fazla bilgi için Samsung ile direkt olarak bağlantıya geçiniz."