Samsung Yeni S20 Serisini Tanıttı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=EHrr40K5GRQ

S10'dan S20'ye atladılar direk. Artık onar onar devam edecek model çizelgesi. Samsung'un telefon serileri iyice çorba oldu ben bile takip edemiyorum. Eskiden Note ve S serisi amiral gemisiydi şimdi onların bile Lite'ı falan çıktı.

Tanıtılan cihazlar arasında en efsane bence S20 Ultra. Kamerası efsane üstelik 5.000 amperlik bataryası var.

Serideki tüm telefonların ekranı 120 hz ekran yenileme hızına sahip. Yani iPhonelardaki gibi animasyonlar ve menü geçişleri daha pürüssüz ve yumuşak.

S20 Ailesi Türkiye Fiyatları :

• Samsung Galaxy S20 128 GB: 7.799 TL
    • Samsung Galaxy S20 Plus 128 GB: 9.299 TL
    • Samsung Galaxy S20 Ultra LTE 128 GB: 11.999 TL 

Samsung Galaxy S20 Ultra özellikleri:

• Ekran: 6,9 inç Dinamik AMOLED 2x ekran, 511 ppi, 120 Hz, HDR10+
    • İşlemci: Exynos 990 ya da Snapdragon 865 (yurt dışı)
    • RAM: 12, 16 GB RAM
    • Depolama: 128 GB, 256 GB (1 TB'a kadar microSD desteği)
    • Arka Kamera: 108 MP ISOCell Bright HMX + 48 MP ISOCELL Bright GM2 +12 MP Sony IMX 555 + ToF sensörü
    • Ön Kamera: 40 MP 
    • Batarya: 5.000 mAh, 45W hızlı şarj
    • Bağlantı: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, USB Type-C, 5G
    • İşletim Sistemi: Android 10.0
    • Renkler: Kozmik Gri, Kozmik Siyah
    • Boyutlar: 167 x 77, x 8,8 mm
    • Ağırlık: 221 gram
    • Samsung Galaxy S20 Plus teknik özellikleri:

• Ekran: 6,7 inç 1080p Dynamic AMOLED ekran, 120 Hz 
      • RAM: 8 GB
      • Depolama: 128 GB, 256 GB
      • Arka Kamera: 12 MP Sony IMX 555 + 64 MP ISOCell S5KGW2 + 12 MP ISOCell S5K2LA + ToF sensörü
      • Ön Kamera: 10 MP Sony IMX 374
      • Batarya: 4.500 mAh
      • Bağlantı: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, USB Type-C
      • Renkler: Kozmik Gri, Kozmik Mavi ve Kozmik Siyah
      • Boyutlar: 161,9 x 73,7 x 7,8 mm
      • Ağırlık: 188 gram
    • Samsung Galaxy S20 teknik özellikleri:

• Ekran: 6,2 inç 1080p Dynamic AMOLED ekran, 120 Hz 
      • RAM: 8 GB
      • Depolama: 128 GB
      • Arka Kamera: 12 MP Sony IMX 555 geniş açılı ana kamera + 64 MP ISOCell S5KGW2 telefoto + 12 MP ISOCell S5K2LA ultra geniş açı, 8K video kayıt.
      • Ön Kamera: 10 MP Sony IMX 374
      • Batarya: 4.000 mAh
      • Bağlantı: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, USB Type-C
      • Renkler: Kozmik Gri, Kozmik Siyah
      • Boyutlar: 151,7 x 69,1 x 7,9 mm 
      • Ağırlık: 164 gram

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Z Flip ise Motorola Razr'ın katlanabilir telefonu dikey boyuta getirmesinden esinlenilmiş bence. İlk çıkan katlanabilir modelde ekranı en ufak darbede kırılınca Samsung rezil olmuş ve piyasadan toplatmak zorunda kalmıştı. Tabi cihazları tekrardan düzenleyip satışa sundu ama karizma çizildi bir kere.

https://www.youtube.com/watch?v=gKaH3NMZ0oc

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Olayin butun esprisi burda: 

Snapdragon 865 (yurt dışı)

5G gelene kadar telefondaki tek degisiklik fotograf kalitesi olur artik.

All I need is a possibility.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

Olayin butun esprisi burda: 

Snapdragon 865 (yurt dışı)

5G gelene kadar telefondaki tek degisiklik fotograf kalitesi olur artik.

Samsung Snapdragon işlemciyi sadece ABD'de sattığı modellerinde kullanıyor. Patent davası yüzünden. 

Türkiye'ye 5G versiyon gelmeyecek zaten Türkiye'de 5G ihalesi bile yapılmadı. Büyük ihtimalle önümüzdeki 2 sene daha yapılmayacak. O zamana kadarda bu modeller çöp olur zaten.

https://www.dunya.com/gundem/erdogan-yerli-5g-teknolojisi-alt-yapisini-kurmadan-5gye-gecemeyiz-haberi-462227

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

meraktan soruyorum, dolar kurundan bizde telefonlar pahalanıyor peki yurt dışında da dolar bazında eski modellerin ilk çıkışlarına nispeten fiyatları artıyor mu ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı

meraktan soruyorum, dolar kurundan bizde telefonlar pahalanıyor peki yurt dışında da dolar bazında eski modellerin ilk çıkışlarına nispeten fiyatları artıyor mu ?

Aslında bizim kadar olmasa da onlarda da artış var ama bu artışın temel sebebi üretim maliyeti. Bizde ise maliyete göre artan vergilerin de etkisi yüksek.

Mesela iphone 6 128 gb ABD lansman satış fiyatı 399 dolar,

Iphone 11 64 gb lansman fiyatı 699 dolar.

Adamlar için artış 300 dolar civarı yani 2 katı iken bizde 8bin tl civarı yani 4 katı.

Bunun başlıca sebebi enflasyon ve tl nin değer kaybı. Senin alım gücünün düşme sebebi ve yeni iphoneları alırken zorlanma veya alamama nedenin ise devletin enflasyon sepetinin tutarsız olması ve maaşının/kazancının altın/dolar/euro/sterlin/ruble/manat/zimbabwe doları/ Kazakistan Tengesi/ Afganistan Afganı bazında düşmesi.

qoqo tarafından 12/Şub/20 08:13 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Yeni tabletlerimiz hayırlı olsun

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı

Aslında bizim kadar olmasa da onlarda da artış var ama bu artışın temel sebebi üretim maliyeti. Bizde ise maliyete göre artan vergilerin de etkisi yüksek.

Adamlar için artış 300 dolar civarı yani 2 katı iken bizde 8bin tl civarı yani 4 katı.

Bunun başlıca sebebi enflasyon ve tl nin değer kaybı. Senin alım gücünün düşme sebebi ve yeni iphoneları alırken zorlanma veya alamama nedenin ise devletin enflasyon sepetinin tutarsız olması ve maaşının/kazancının altın/dolar/euro/sterlin/ruble/manat/zimbabwe doları/ Kazakistan Tengesi/ Afganistan Afganı bazında düşmesi.

Açıklama değerli. Evet bende snapragona takıldım ama yaptığı iş zaten bu öncekiler gibi ama asıl takıldığım öncekilere benzemeyen kaçırmışta olabilirim kameralar sony olmuş ilgimi çekti.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı

Açıklama değerli. Evet bende snapragona takıldım ama yaptığı iş zaten bu öncekiler gibi ama asıl takıldığım öncekilere benzemeyen kaçırmışta olabilirim kameralar sony olmuş ilgimi çekti.

Sony mobil dünyanın kamera kısmını tamamen ele geçirdi. Kendi Oled ekranlarını da üretmeye başladı. Yeniden mobil dünyada adından söz ettirecekler gibi duruyor. Tek sıkıntıları kendi ürünlerinin tasarımı konusu ve ürünlerine değer biçme konusu. Kamera yazılımlaro da sorunluydu ama onu düzelttiler son 2 senedir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    weskeyy bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı

Sony mobil dünyanın kamera kısmını tamamen ele geçirdi. Kendi Oled ekranlarını da üretmeye başladı. Yeniden mobil dünyada adından söz ettirecekler gibi duruyor. Tek sıkıntıları kendi ürünlerinin tasarımı konusu ve ürünlerine değer biçme konusu. Kamera yazılımlaro da sorunluydu ama onu düzelttiler son 2 senedir.

+1

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tawe
    Tawe's avatar
    Erkek

10'ar 10'ar ilerlemeyecek modeller muhtemelen. Numaralar çıktığı yılı belirtmeye başladı bu 10'dan 20'ye yaptıkları atlamayla. 2020'de çıkan modeller S20 ve Note20, 2021'de çıkacak modeller S21 ve Note21 olacak diye söyleniyor.

Toplam Hit: 3747 Toplam Mesaj: 35
asdadasad