Samsung Yeni S20 Serisini Tanıttı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sony cep telefonu üretimini bıraktı. Fabrikasını bile kapattı. Sadece marka değeri adına arada tek tük model çıkartıyorlar. Onuda Tayvanlı bir firmaya ürettirip üstüne Sony markasını basıyorlar o kadar. 

Sony zaten kamera, PlayStation, film yapımcılığı, ekran üretimi alanlarından parayı buluyor. Telefon sektörü gibi bir anda değişebilen sektörle daha neden uğraşsın? 

Samsung'ta yakında aynı yolu izleyecek. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı

meraktan soruyorum, dolar kurundan bizde telefonlar pahalanıyor peki yurt dışında da dolar bazında eski modellerin ilk çıkışlarına nispeten fiyatları artıyor mu ?

Türkiye'de Ötv eğer telefon 1.500 liradan fazlaysa %50 oldu. O yüzden telefon fiyatları dehşet arttı. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

fiyatlar genelde aynı oluyor yurt dışında. türkiyede vergi ve enflasyon olduğu için çok oynuyor. ayrıca türkiyenin alım gücü (Purchasing Power) düşük olduğu için fiyatlar çok uçmuş gibi geliyor. evet telefonlar pahalı ama çok değil. ayrıca türkiyede araba telefon gibi şeyler toplumda statü göstergesi olduğu için asgari ücretli bile son model telefon alıyor. benim yaşadığım yerde insanların yarısı çentiksiz ekran diğer yarısı halen çentikli eski telefon kullanıyor. çünkü kimsenin umrunda değil. herkesin arabası gelende eski. parası olanda yeni araba almıyor pek.

herşeyin en iyisi son modeli olsun kafası yok. evlerde eski ama borçları yok işte. türkiyede borçsuz adam tanımıyorum ben. 

telefon konusundan nerelere geldik

edit: geçen arkadaşlarla konusuyorduk. fransada bi adam steam'a dava açtı. satın alınan oyunu teknoloji kullanarak geri satamama durumundan ötürü. yani siz steamda bir oyunu satın aldığınızda o oyunu geri satamıyorsunuz. bu durum ab için yasal değil aslında. davayı steam kaybetti. nedense ortalara pek çıkmadı bu haber. çok iyi para dönmüştür. bu şuna benziyor, ev satın aldınız ama bir daha satamıyorsunuz... türkiye kısmına gelince yurt dışından telefon aldığınızda kayıt ettirince o telefonu başkasına "satamıyorsunuz". aslında satabilirsiniz ama kullanacak kişi telefon özellğini kullanamaz. yasaların etrafından dolanmak bu

https://www.eurogamer.net/articles/2019-09-19-french-court-rules-steam-users-have-right-to-resell-their-games

Ekerci tarafından 12/Şub/20 16:19 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Steam oyun satmaz kiralar. Kullanıcı sözleşmesinde yazıyor bu muhabbet. Aldığınız oyunu sadece ömür boyu kiralıyorsunuz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

teşekkürler bilgilendirici oldu benim için...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Steam oyun satmaz kiralar. Kullanıcı sözleşmesinde yazıyor bu muhabbet. Aldığınız oyunu sadece ömür boyu kiralıyorsunuz.

Valve's terms attempted to frame a sale as a 'subscription' to a product, but the court ruled that users were, in fact, purchasing licenses, enabling European law to come into play.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Yeni konu acmayayim bunun icin, bu samsung Turk telekom da mi cekmiyor acaba, yoksa genel olarak samsungun cekim seysi mi dusuk? bi m10 telefon aldik anneme, ev zaten tum sebekelere ters kaliyor 3g de bazen, 4gde daha sik olan cekmeme problemi vardi. 2g/ 2g ve 3g/ 2g 3g 4g gibi bir modlari var hepsini denedim. Ulasilamazsa diye kendime yonlendirdim. p710 vardi rom atmistim. O cekiyor. bu seferde zirpirt beni ariyorlar. Varmi bunun bir cozumu gurular?

Edit: agda kayitli degil falan diyor ara ara belki ilgisi olabilir.

tarzan tarafından 12/Şub/20 21:42 tarihinde düzenlenmiştir

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    tarzan bunu yazdı

Yeni konu acmayayim bunun icin, bu samsung Turk telekom da mi cekmiyor acaba, yoksa genel olarak samsungun cekim seysi mi dusuk? bi m10 telefon aldik anneme, ev zaten tum sebekelere ters kaliyor 3g de bazen, 4gde daha sik olan cekmeme problemi vardi. 2g/ 2g ve 3g/ 2g 3g 4g gibi bir modlari var hepsini denedim. Ulasilamazsa diye kendime yonlendirdim. p710 vardi rom atmistim. O cekiyor. bu seferde zirpirt beni ariyorlar. Varmi bunun bir cozumu gurular?

Samsung telefonların çekim gücü düşüktür zira Sar değeri düşük. 

Eğer çekim gücü sıkıntılı bir konumda yaşıyorsanız tek çare iPhone veya Huawei. Bu iki markada telefonlarında çift anten teknolojisi kullanıyor. Diğer telefonların hiç çekmediği konumda 1-2 diş görüşme yapacak kadar çekiyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Epeydir kullaniyoruz, disarda olmasa da evde problem.. 2g~3g ayarina getirdiginde bir nebze problem olmuyor ama yaslilar beceremiyor. Memleketcek darbogazdan kurtulursak, seneye yenisini aliriz artik. Sagol hocam.

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Samsung’un ultra ince cam ekledik dediği Z Flip’te meğerse cam yokmuş. Sıvı ekran koruyucuları gibi içine cam molekülleri(SiO2) eklemişler. Bundan dolayı dayanıklılığı camın yanına yaklaşamıyor. Böyle bir iş yaptıkları ortaya çıkacaktı gidip neden milyonlarca insana yalan söylersin anlamıyorum. Katlanabilir cihazlar Corning bu işi çözene kadar ölü orası belli oldu. Corning bile çözemeyebilir orasını da zaman gösterecek.

https://www.youtube.com/watch?v=bbAkY-Www40

Toplam Hit: 3763 Toplam Mesaj: 35
asdadasad