folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sarma Sigara Hakkında

Sarma Sigara Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gecelerisarankorku
    gecelerisarankorku's avatar
    Erkek
    hocam ben bıraktım cokta mutluyum 1 haftadan beri içmiyom kökten çözüm

Karayollarında degil senin kollarında ölmeyi tercih ederim!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kimene
    kimene's avatar
    Erkek
    iyi tütün bulursan kilosu 30 lira hazır filtreler var 250 lik kutu 3,50 ykrş ben lark içiyordum aylık 150 ytl sigara masrafı 25 liraya düştü bayağı hesaplıdır. ama bırakmak en iyisi tabiiki
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dunyahali
    dunyahali's avatar
    Erkek

anlarsan tütünden sikerler götünden

anlamazsan tütünden sikerler götünden

her yol paris e:

DiBe VuRmAyA bİrAz DaHa Az KaLdI..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abendrot
    Abendrot's avatar
    Erkek
    hacım adıyaman tütünü bul al iç...çok tavsiye ediyorlar..eğer bulursan al banada  yolla parasını vereyim...bana cok güzel tat verecek tütünler lazım arkadaşlar bi yazın edin bakalım bildiklerinizi..sigarasız hayatın ...

Ode To Melancholy.. Acı Ve Şarap..Verebileceğin En Ölümlü Tadı Ver Bana!..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

hazır filtreli sarmalardan kullan kesinlikle. fiyatı çok ucuz.

bir tabla 20 sigara 0.5-1.5 arsı değişir .tütün kalitesi ve sigara kovanına göre.hem doldurması çok zevklidir.

captaın black ile karıştırdın zaman mükemmel sonuç elde edersin.

bu tütünler kötü olsaydı güneydoğu ve illeri hep bunu kullanır. adamların dedelerinde bile tık yok.

Temel adalettir .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

bekle şimdi senin için video çektim bak nasıl olduğunu özel filtreli kağatlar satılıyor zaten  alıntı değildir bizzat kendim çektim :D vede şimdi çektim

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TRTC34
    TRTC34's avatar
    Erkek

SİGARA KONUSUNDAKİ GERÇEKLER

Dünya sağlık örgütü istatistiklerine göre dünya ülkelerinin birçoğunda en çok rastlanan ve en çok ölüme yol açan nedenler arasında ilk sırayı akciğer kanseri alıyor. Son 40 yılda yüzde 250 oranında artış gösteren akciğer kanserine sadece ABD'de her yıl 160 bin kişi yakalanıyor. Türkiye'de ise her yıl 30-40 bin kişide akciğer kanseri görülüyor.

Bir başka araştırmaya göre akciğer kanserinin yüzde 85'i, kronik bronşit'in yüzde 75'i, kalp hastalıklarının yüzde 25'i sigaradan kaynaklanıyor. Uzmanlar, 100 bin kişilik nüfusta hiç sigara içmeyenlerin akciğer kanserine yakalanma oranının yüzde 0.1-0.2, günde bir paket içenlerde yüzde 44, 1-2 paket içenlerde 58, günde 2 paket ya da daha fazla içenlerde 72 olduğuna dikkat çekiyor.

Marmara Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (MARÇEV) ile Sigara ve Diğer Alışkanlık Yapıcı Kimyasallar Etkileşim Birimi ve Dünya Sağlık Teşkilatı kaynaklarından alınan bilgilere göre tütün ve sağlık konusunda bilinmesi gereken gerçekler şöyle sıralanıyor.

1.   Tütünde sağlığa zararlı hangi maddeler bulunuyor?

En iyi bilinen ve en tehlikelileri karbon monoksit, nikotin ve katrandır.

2.   Bu maddeler nasıl öldürücü etki yapar?

Karbon monoksit: Arabaların egzoz gazının aynısıdır. Kanın oksijen taşıma yeteneğini azaltır.

Nikotin:Kokain ve Morfin kadar bağımlılık yapar. Kan basıncını (tansiyon) ve kalp hızını arttırır. Karbon monoksit ile birlikte koroner arter hastalığı ve beyin damar hastalığına yol açar.

Katran: Kanserojen (kanser yapıcı) olup akciğer kanseri, amfizem ve kronik bronşit yapar.

3.   Düşük katran ve nikotin içeren sigaralar az mı zararlıdır?

Hayır. Kanda azalan miktarları telafi etmek için alışkanlığı olanlar daha fazla içer ve daha çok içine çeker.

4.   Filtreli sigaralar zararsız mıdır?

Hayır. Filtre karbon monoksit ve diğer zehirli gazları temizlemez. Filtreli sigara içicisi yine de kalp hastalıkları ve inmeye (felç) yakalanabilir.

5.   Sigara neden kadınlara daha zararlıdır?

Menopoz 5-10 yıl daha erken olur. Doğum kontrol hapı kullanan kadınlar arasında sigara içenlerin, içmeyenlere göre kalp krizi geçirme şansı 10 kat fazladır.

6.   Dünyada sigara tüketimi ne kadardır?

Gelişmiş ülkelerde 15 yaşın üzerinde sigara içenlerin günde ortalama 7-10 sigara içtiği saptanmıştır.

Chicagoan TRTC34
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    biliyoz @zorlauye biliyoz geç bunları :)

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xfilesss
    xfilesss's avatar
    Erkek
    KapTaN60 bunu yazdı:
    -----------------------------

amele bak şimdi sana ekonomi dersi verem

adam sarma sigara alsa günlük 5 dal içse tanesini 10 kuruşa imal etse 50 kuruş olur günlük 365*0,5=182,50 yapar bu adam başladım mı en az 5 yıl bırakamaz 182,5*5=912,5 lira yapar sonra sağlığı vsvs. zarar ama bu adam elektronik sigara alsa hem çok daha ucuz toplama vurdun mu hem sigarayı bıraktırıkyo bi daha başlamıyon daha bi sürü iyiliği

elektronic sigara linkide verem dur

http://www.smokysigara.com/index.html

-----------------------------

uff  kilosu 38 ytl mi   nettin sen  hemen sarma cigara işine giriyorum  

ama  tarlayı nerden bulcaz tarla yok a.q bendeki şansın  

Toplam Hit: 33058 Toplam Mesaj: 20