folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Satilik Türkiye Anlamayanlar İçin Resimli Anlatım ;)

Satilik Türkiye Anlamayanlar İçin Resimli Anlatım ;)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek
    DkN bunu yazdı:
    -----------------------------
    burada yanlıs olan birsey yok. koru korune particilik yapmayı bırakın artık. hicbirsey bilmeden sacma sapan konusmayı bırakın. bugun dunyada banka sektorunde yabancı sermayeye acılan rakam %10-%11 arasıdır. bu dunyanın butun ulkelerinde ve ozellikle gelismekte olan ve gelismis ulkelerde boyledir. bizim ulkemizde bu rakam %55-%60 civarındadır. bugun Türkiyenin yunanistan toprakları uzerinde herhangi bir banka veya buyuk sirket alması yasaktır. satmıyorlar. biz ise hangi banka oldugunu unuttum yunanlılara sattık, adamlar 2yılda %150 kar etti. senin paranla yunanistandaki emekliler maas aldı. limanlar yunanistanın elinde. ulkenin en buyuk gelir kaynagı olan petkim tupras ve telekomu bedavaya verdik ve komple verdik. bakın efendiler dunyada telekomunikasyon sektorunde ulkeler hisselerinden en fazla %15 satarlar ve bu satıs yabancıya olmaz halka arz olur. biz ise telekomunikasyonun tamamını yabancıya verdik, elde birsey yok. yılda 4.6 milyar dolar civarında kar getiren bir telekom 2 senelik kar fiyatına satıldı. ulkenin elinde petrol yok. %99 dısa bagımlı hale geldik bu satıslardan sonra. bugun dunya geneline baktıgımızda dunyada en fazla borclanan ulkeler sıralamasında bir numarada Turkiye var. %16 ile borclanıyor ve nekadar acıdırki ikinci sıradaki pakistan sadece %6 ile borclanıyor. tamamen dısa bagımlı ve gelen giden hesabını yapamadıgından ve bu acıgı kapatamadıgından oturu aylık istikrarı memleketteki herseyi satarak yapıyor. bu memleketin kaynakları ve sektorlerdeki sirketleri sınırsız degil. elde satacak birsey kalmadıgında ne yapacagız? hicbirsey yapamayacagız tabiki ulke darma dagın olacak. aylık ekonomik hesap yapan ve bu sekilde satıs yapan bir zihniyet olamaz. ırmakların satısı meseleside budur. ırmak satısı deyip gectiler ama neden size soyledilermi hic. tabiki hayır ayakta uyusun halk anasını satim. 25.6 milyar dolar ticaret acıgının ertesi gun ırmak satısı kararı alındı. tabi kimsenin ekonomiden anladıgı yok nede olsa. 450 milyar dolar borc var 50milyar dolara yaklasan cari acık ve 40kusur ticari acık var. ve bu ulke hala dunyada borclanan ulke konumunda birinci sırada. hala faize calısıyoruz. daha borc odemeye bile baslayamadık okadar buyukki rakam daha faizini odemeye calısmakla mesguluz. hersey ortada ama kimse anlamıyor, bilmiyor. bu rakamlar bu ulke icin cok buyuk ve duzeltilmesi imkansız. bunu duzeltmenin tek imkanı bu borcları kabul etmemek ve odemeyi reddetmek. bunuda yapmamız imkansız olduguna gore bu ulke bitmistir. giden para gelen paradan fazlaysa ve bu farkı sagı solu satarak kapamaya calısıyorsan eldekiler bitince bu ulkede bitti demektir. pamuk ipliginin uzerinde duruyoruz ve bu kopacak bunun cagresi yok. keske hersey sizin dusundugunuz kadar basit olsaydı. ozel sektoru ogrende gel demeden once oturup kendiniz ogrenin. sizin duslediginiz gibi bir dunya yok
    hocam elinesaglık on numara olmus. resimlerde bi hata bulup olayı kendi sahsi meselesi gibi gorup birilerinin avukatlıgını yapmaya calısanlar hic bişiden haberi olmayanlar okusun da bılgılensın....

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    Niye zarar ediyordu o şirketler devletteyken onu düşündünüz mü ? Ne kadar gerizekalı ilkokul mezunu var müdür başkan seçiliyordu tabi kar mar edemez o kurum ilkokul mezunu heriflerle. Şirketlere çıkarmayın hesapları , şimdi alayı kaç kat kar ediyor. Aklı başında adamları yerlerine koyamamaış iktidarların suçudur , hamili kartlar saolsun dümdüz ettiler ülkeyi.

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

decameron bunu yazdı:
    Niye zarar ediyordu o şirketler devletteyken onu düşündünüz mü ? Ne kadar gerizekalı ilkokul mezunu var müdür başkan seçiliyordu tabi kar mar edemez o kurum ilkokul mezunu heriflerle. Şirketlere çıkarmayın hesapları , şimdi alayı kaç kat kar ediyor. Aklı başında adamları yerlerine koyamamaış iktidarların suçudur , hamili kartlar saolsun dümdüz ettiler ülkeyi.

doğru söze ne denir? Şapka çıkartmaktan başka? 

Necisin sen? Abi beni ülkü ocağından yolladılar iş lazım . Tamam evladım.

Sen kimsin ? Efenim bendeniz eski tüfeklerden felancanın yakiniyim. İş lazımdıda. Tamam geç.

Kerhane kapısındaki pezevenk edasıyla iş dağıtıldı bu ülkede.. 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek
    tamm ii güzel yunanıstan kar etmiş 150 bizde yapabilirmişiz demekki ama yapmadık.daha az kazanmaya razı olduk.istenilince  fazlasıda olurmus.peki basısı işlerini yapmıomus yeni gelen yabancılar yabancı kişileri mi koydu kadroya onlar daa iyi işlerini yapıo.ee hani bizim Turklugumuz daha kendi işimizi bile yapamadık.bazısını sattık bazısını kiiraya werdik iyi güzel hersey hos parada gelio.
    peki yarın öbürgün bu kişilerle ters düşersek mesela adam dicek kardesim petkimi kapattım bakım war 1 ay 2 ay telekomu kapttım tüpraşş yok!!warmı yedeki bizde bunların?? hemen dewreye yenisini sokalım!!!!! haaa noluyo osman sonra tayypi kuzu kuzo gidio abd ye izin alıo 30 satılmak böle bişi olsa gerek.adam dicek alsana 100 daa 50 sene karısma bana.bizimkiler akıllı tabi nerde para agzının suyu akıo
    konuşmıyım konuşmıyım diorm
    bi kac arkadas kendi şahsi meselesi yaptılar olayı o garibime gitti.he bu arada hukumet ırmakları özelleştircektide araya başka seler girdi.sora burayı kiralayan çitlerle cevircek ırmagı. bi koylumuz su almak için incek ırmaga bi bakıcak yasak bolge, girilmez buda özelleştirme abd, yeni düzen
    işte bagımsızlık ksıtlandı :S

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

@tranceport;

abicim devleti bu kadar küçümseme. canı isteyince bakım yapacam deyip nah kapatır orayı. neticede hem orada

devletin payı hala var,ayrıca ihale şartları çok sert keşke bulabilsemde yayınlayabilsem bi yerde okumuştum. ters bir

durum olduğu zaman devletin tek taraflı fesih hakkı var sözleşmeyi.ayrıca özelleşen bu kurumlar sonsuza dek satılmıyor

bu adamlara. belli bir süre kiralama ulüsüne göre yapılıyor.mülkü değil,işletmesi satılıyor bu dediğime dikkat et. mülkü

satılımıyor işletme hakkı veriliyor.bu satma değil bir nevi kiralamadır.ayrıca dediğin gibi kafasına gibi kapatma gibi bir

durum olamaz abicim. devlet bu kadar aciz değil...

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dinogundy
    Dinogundy's avatar
    Erkek

HeadBanger bunu yazdı:
    bize kalan bır yer warmı acaaba ?

Cok aradim ama bende bulamadim sanirim bize kalan bisey yok :D 

Gecmisimi Arastirmadan Önce Tartinin Üstüne Cik Ve Kac Kilo Geldigine Bak Cikan Sonucu Dogum Tarihine Carp Bunu da Capi 1024Metrekare Olan Bir Dairenin Kendine 4 Defa Carpimina Toplayip 3 e Böl Gelen Sonucu Yasadigimiz Tarihe "Gün-Ay-Yil" Carp Gelen Sonucu Babanin Tam Dogum Tarihine Böl. Cikan Sonuc Tanidik Gelirse Beni de Taniyorsundur Demektir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkblood
    darkblood's avatar
    Erkek

satsın satmadık yer kalmasın!  hiç olmazsa olanlar alenen oluyo! gizli saklı yok!

he satmasın derseniz, olsun tamam satılmasın ama bu kurumlarda torpilli olarak (çoğunlukla) 1 kişi yerine 5 kişi çalışır ve bunu biz vergi yükü olarak çatır çatır öderiz, sonra yaw biz nie hala kalkınamadık diyeboş boş düşünürsün!

ulen şu telekom özelleştirilmeseydi hala 256kb/sn adsl kullanıyor olacaktık yaw! bi araştır sonra gel burda konuş!

bilenle bilmeyen bir olur mu?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    persian
    persian's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    TugrulBaba bunu yazdı:

decameron bunu yazdı:

doğru söze ne denir? Şapka çıkartmaktan başka? 

Necisin sen? Abi beni ülkü ocağından yolladılar iş lazım . Tamam evladım.

Sen kimsin ? Efenim bendeniz eski tüfeklerden felancanın yakiniyim. İş lazımdıda. Tamam geç.

Kerhane kapısındaki pezevenk edasıyla iş dağıtıldı bu ülkede.. 

Ama bu sefer kadrolaşmanın babasını yaptı AKP.... Benim en çok gıcık olduğumda bu zaten...

Ben bile akp sayesinde en kıyak yerde staj yaptım :)) üstelik millet 3ay önceden başvurup alınmamışken ben son gün gittim şunun selamı tamam gel abicim dediler  :D en kıyak yerede koydular..  Güzel olduğunu örnek vermiorum hepsi aynı bokun farklı renkleri :S akp biraz daha kıllattıı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek
    TugrulBaba bunu yazdı:

Sümer bank demişsin. Ortada sümerbank diye birşey yok. Yalan işte it osurdukça yalan üretebilme kaabiliyeti bu olsa gerek.

malatyada; malatya belediyesi sümer bank fabrika sahasını satın almıştı, şuan fabrika bölümünde site ve alışveriş merkezi kurulması planlanıyor, arazi çok büyük.

lojman kısmınıda park yaptılar, şeyrin 4 de 1 park oldu. sümer bank biteli kaç sene oldu yaw _? 

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek
    Ramazandan önce benim memlekettede yabancılara arsa satıldı ama ne diye sattılar kime sattılar bilmiyorum :S Bide sümerbank meselesi bildiğim kadarı ile kolları olan Sümerbank'ın (İvriz Sümerbank Hidroelektrik Santrali) bünyesindeki kuruluşların satılmasıdır. Özelleştirme işi çok abrtıldı gibi. Eleştirilerinizde yer alan kapitalizm gibi terimlerden pek anlamam ama çalışmayan kuruluşların satılması normaldir. Ama DkN'nın dediği gibi bir kurum 2 yıllık karına eş değer ücretle 20 yıl gibi bir süreyle satılıyorsa buradaki abes durumu ben bu köylü kafamla bile görebiliyorum. Özelleştirmeye karşı değilim. Yukarda örnekte verdiğim gibi İvriz Sümerbank Hidroelektrik Santrali çürümeye terkedilmişti. Özelleşti, artık çalışmaya başladı ve 4 aileye ekmek kapısı oldu. Ama Telekom, Petkim gibi kuruluşların fazla yüzde ile yabancılara satılmasına kesinlikle karşıyım. Telekom'dan devam edeyim. Babam santral bölümünden emekli. Az çok telekomdaki işleyişi biliyorum. Yatanlar çalışanların iki katı. Gece güvenlik görevlisi kablo hırsızlarının kurşunlarıyla can verirken, sabah 3 kişinin işini 5 kişiyle yapan memurlar çene yapıyor. ( Adsl bölümünde gördüklerim ) Ben bu konuya çözümü asla özelleştirme olarak görmedim. Burda suç Tuğrul Baba'nın dediği gibi eski tüfeklerden felancayım hesabına işe alınmalardır. Eğer kuruluşların istikbalini geliştirecek vasıfta eğitimli çalışanlar olsaydı devletin kurumları daima gelişir, çalışan eksikliği oluşur ve 3 kişinin yapacağı işi 5 kişi yapanların ikisi sürekli gelişen kurumun yeni şubesine aktarılırdı. ( veya başka bi kuruma ). Anlayacağınız sorun şunda veya bunda değil sorun geçmişten günümüze neredeyle herkeste. Suç hükümetler arasında bağlantıyı kuramayanlarda. Suç geçmişten ders almayanlarda. Suç körü körüne parti tutanlarda. Atatürk'ün sıfırdan şahlandırdığı bir ülkeyi bu hale getiren, dünyaya rezil eden, borçlandıran ve artık sonunun geldiğini bir nebzede olsun düşmana belli ettiren sözde yöneticilerin hepsinde suç. Bunlar çiftçilik ve öğrencilik yapan bir vatandaşın gözünden. Etrafıma baktığımda ise kimi oturduğu yerden ahkam kesiyor, kiminin hiçbirşeyden haberi yok. Ya biz aşırız safız, yada karşımızdakiler aşırı uyanık.

!!!
Toplam Hit: 5634 Toplam Mesaj: 44