folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Satış Politikalarına Karşı Uyanık Olalım.

Satış Politikalarına Karşı Uyanık Olalım.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocalar sektör farketmez hangi sektör hangi iş kolu olursa olsun satış yapabilmek için satış temsilcileri gerçekdışı kelimeler cümleler kullanırlar göz boyama amaçlı burada bu tarz satış politikası oyunlarına gelmemek için bunların öncelikle neler olduğunu birbirimizle paylaşalım.

*size özel kampanyamız var. 

* bugün son gün yarın gelseniz aynı fiyatı bulamazsınız.

* konuyla ilgili uzman arkadaşımız burada bugün şansınıza isterseniz o bilgi versin

* almayacaksanız şayet bekleyen başkasına vereceğim.

* son bir tane kaldı

* 9,99,99 lira

aklınıza gelen bu tip varsa paylaşırsanız sevinirim güncellerim konuyu

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

digiturkcülerin yaptıgı cok akıllı bir politika : mesela sizi temmuz ayında arıyorlar. diyorlarki yıl sonuna kadar ligtv2 ligtv3 bedava. sen sanıyorsun ki sezon sonuna kadar ama aralık 2013 un son gunu kapatıyorlar 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

1. telefonla gelen hiç bir teklifi kabul etmeyin.

bitti gitti rahatsınız.

banka , giditurk , ttnet vs fark etmez.

PanxeR tarafından 25/Nis/14 12:12 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Subtitle
    Subtitle's avatar
    Erkek

Hocam şu konuyu 1,5 ay önce açsaydın keşke.

Fitness salonuna kaydoldum. Kredi kartından verdik o kadar parayı hala da taksitler devam ediyor. "bugün son gün yarın gelseniz aynı fiyatı bulamazsınız."   bunun aynısını söyledi şerefsiz herif. Salonda da birçok şeyden memnun değilim. İptal vs söz konusu olamaz dimi sözleşme vs yapıldıktan sonra?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Subtitle bunu yazdı

Hocam şu konuyu 1,5 ay önce açsaydın keşke.

Fitness salonuna kaydoldum. Kredi kartından verdik o kadar parayı hala da taksitler devam ediyor. "bugün son gün yarın gelseniz aynı fiyatı bulamazsınız."   bunun aynısını söyledi şerefsiz herif. Salonda da birçok şeyden memnun değilim. İptal vs söz konusu olamaz dimi sözleşme vs yapıldıktan sonra?

Ya herkeste aynı sorun, fitness'ı bi gazla yıllık alıp sonra uğramıyolar, bomboş salonlar para basio ondan sonra.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Aylık fiyatı 60 3 aylık olursa 150 bu da hikayedir aylık 50 de direnirseniz mutlaka kabul ederler 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Basit satış taktikleri... Ürünün değerli algılanması için yapılabilecek şeyler basit, ne kadar sınırlı bir kaynaksa algıda okadar değerli imajı yaratacaktır.

Son 1 tane kaldı, Bugün/bu hafta kampanyanın son tarihi vs demelerinin amacı bu.

Daha advanced satıcılar böyle basit şeylere girmez, direk ürünle kendinizi birlikte hayal etmenizi sağlayan bir konuşma yaparlar size. ürüne sahip olduğunuzu ve fayda sağladığınızı bir kere hayal ettinizmi alma ihtimaliniz oldukça yükselir. (Bkz MegaHoldings) Eğer telefon satışı değilse elinizle ürünü tutmanızı sağlarsa %10 satış ihtimalini daha arttıracaktır.

99.999 tl gibi fiyatları kimse yemediği halde bu fiyatları kullanıyorlar, neden bilmiyorum buna bakıp 100 tl görmeyecek kadar saf insanlar hala yaşıyormu bilmiyorum.

Birisi bişeyi almanız için size ürün özelliklerini anlatmaktan çok zaman sınırlamasını anlatıyorsa o üründen tabiki uzak durun. ayrıca kapıdan satışlarda özellikle yaşlılara sacma sapan taahhütler imzalatıyorlar. bunlara da düşmeyin fakat kazara düşerseniz de bilin ki birkaç gün içinde itiraz edebilrsnz biyerlere fakat ondan sonra ske ske ödersiniz.

Abonelik vs alacaksanız, bişey imzalamanız gerekiyorsa mutlaka bir fotokopisini kendinize alın. suretini vermioruz falan prosedür icabı fln diyenlere ben de prosedur icabı imzalamıyorum dersiniz biter. o zaman prosedurlerini değiştireceklerdir.

Ev eşyası vs alırsanız karınıza, kız arkadasınıza sectirmeyin, bunlar genellikle duygusal karar veren yaratiklardir. en pahalı ürünü sadece rengi için alabilirler.

HolyOne tarafından 25/Nis/14 12:52 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Satıcıyla muhatap olmam ben, canım isterse alırım istemezse almam, çoğunuda tersleyip göndermişimdir yanımdan, anlamadığım yer olursa gel anlat bu nedir şu nedir diye sorarım sonrada dediğim gibi canım istediyse alırım istemediyse almam,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Satıcıyla muhatap olmam ben, canım isterse alırım istemezse almam, çoğunuda tersleyip göndermişimdir yanımdan, anlamadığım yer olursa gel anlat bu nedir şu nedir diye sorarım sonrada dediğim gibi canım istediyse alırım istemediyse almam,

canın istemediğinde onun daha pahalısını alıyosundur çünkü ldjfhsdjffdsk

ne diyon?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ewt bu da önemli, özellikle elektronik alet edevat alırken önce internette speclerine bakıp, fiyatlara bakıp sonra reviewlari okuyup ondan sonra gidip görüp almak lazım.

Satıcıya sorarsanız cevabı basit, hangi ürün pahalı ve en yüksek komisyonu veriyorsa o ürün kraldır =)

atıyorum adam bi markanın distributorudur obur markaları hem bilmez hemde bilsede anlatmaz.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Basit satış taktikleri... Ürünün değerli algılanması için yapılabilecek şeyler basit, ne kadar sınırlı bir kaynaksa algıda okadar değerli imajı yaratacaktır.

Son 1 tane kaldı, Bugün/bu hafta kampanyanın son tarihi vs demelerinin amacı bu.

Daha advanced satıcılar böyle basit şeylere girmez, direk ürünle kendinizi birlikte hayal etmenizi sağlayan bir konuşma yaparlar size. ürüne sahip olduğunuzu ve fayda sağladığınızı bir kere hayal ettinizmi alma ihtimaliniz oldukça yükselir. (Bkz MegaHoldings) Eğer telefon satışı değilse elinizle ürünü tutmanızı sağlarsa %10 satış ihtimalini daha arttıracaktır.

99.999 tl gibi fiyatları kimse yemediği halde bu fiyatları kullanıyorlar, neden bilmiyorum buna bakıp 100 tl görmeyecek kadar saf insanlar hala yaşıyormu bilmiyorum.

Birisi bişeyi almanız için size ürün özelliklerini anlatmaktan çok zaman sınırlamasını anlatıyorsa o üründen tabiki uzak durun. ayrıca kapıdan satışlarda özellikle yaşlılara sacma sapan taahhütler imzalatıyorlar. bunlara da düşmeyin fakat kazara düşerseniz de bilin ki birkaç gün içinde itiraz edebilrsnz biyerlere fakat ondan sonra ske ske ödersiniz.

Abonelik vs alacaksanız, bişey imzalamanız gerekiyorsa mutlaka bir fotokopisini kendinize alın. suretini vermioruz falan prosedür icabı fln diyenlere ben de prosedur icabı imzalamıyorum dersiniz biter. o zaman prosedurlerini değiştireceklerdir.

Ev eşyası vs alırsanız karınıza, kız arkadasınıza sectirmeyin, bunlar genellikle duygusal karar veren yaratiklardir. en pahalı ürünü sadece rengi için alabilirler.

+10  

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
Toplam Hit: 2535 Toplam Mesaj: 28