folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Satışlar Çok Düştü Sizce Neden ?

Satışlar Çok Düştü Sizce Neden ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

herkes bütün enerjisini seçime ayırdı.

seçimden sonra düzelir.

birde şöyle bir etken var: mart sezon sonu indirimler var kıyafetlerde o tip alışverişler çok olduğundan elektronik biraz geride kalır.

nisan mayıs haziran satış yükselir sonra

temmuz ağustos yine azalır ramazan iftarlar ağustostada tatil harcalmalarından düşer

futurist tarafından 14/Mar/14 10:48 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

çok büyük bir topdan cı ile calısıyorum 

adamlar tüm türkiye ye iş yapıyor 3-4 senedır de calısırız

sadece 

3 haftadır  her perşembe günü arar bir sey lazım mı diye

durgunluk var ama sorun sizde yada bende degil piyasa durgun  sakin olun 

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Bosluk bunu yazdı

gıda ,enerji bu ikisi ile iş yapcan abi ne iş yapıyorsun bilmiyorum ama bunlar hiç düşmez 

gıdada eskisi gibi değil

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Tabiki de kredi kartı kısıtlamasından dolayı... 

Cigu bigule :(
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı

Çokda alakalı değil bence. Beyaz eşya dükkanım var. İnsanlar ihtiyaçlarını erteliyorlar.

Satışlarımızda Kredi kartına 24 - 36 taksit %15-20 arasıydı.

9-12 taksit diğer kalanı

Şuan zaten 9 taksit var

Ekonomiye olan güvensizlikten başka birşey değil

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    necroshine bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı

Çokda alakalı değil bence. Beyaz eşya dükkanım var. İnsanlar ihtiyaçlarını erteliyorlar.

Satışlarımızda Kredi kartına 24 - 36 taksit %15-20 arasıydı.

9-12 taksit diğer kalanı

Şuan zaten 9 taksit var

Ekonomiye olan güvensizlikten başka birşey değil

Hadi bakalım hayirlisi 15 gün kaldı. Artık işin rengi belli olacak. Bakalım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Dolar ve Feto yüzünden diye düşünüyorum.17 Aralık öncesi işlerin Maşallahı vardı fakat operasyon olunca dolarda kalktı işleri öptü bıraktı.Sinek avlıyoruz.Doların 2 liraya düşmesi dileklerimle...

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

secim zamani normaldir. secimden sonra acilir isler. millet yastik altinda bekletior paralari

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Herkes bi sektörden haber veriyor madem ben de;

korsan materyal sektöründe artış mevcut, kolay para olması cezasının düşük olması ceza alsa bile ödememesi nedeniyle şu anda adliyede dosyalarda yoğunluk mevcut.

Enerji sektöründe ise, özelikle puant saatlerinde bir tüketim düşüklüğü var, kuraklıkltan dolayı doğalgaza yükleniyor millet ona rağmen büyük bir sıkıntı çıkmadı talep düştüğünden. 

Seçimde;

a) akp %45'in üstüne çıkarsa diğer 2 seçim piyasa için pek bir şey ifade etmez, rayına oturur, ha 2.10 olur 2.20 olur dolar onu bilemem ama rayına oturur, sonrası FED'e bağlı.

b)akp %40-45 arası alırsa, piyasada bu kadar olmasa da bir gerginlik olur, kur rayından +10 kuruş üstteki banda yerleşir.

c)akp %40'ın altında alırsa o zaman kısa-orta vadede herkesin canı yanar, azdan az çoktan çok gider bunu da unutmamak lazım ağababalar bi süre sonra höd diyecektir.

Bunları değerlendirmek lazım;

Elbette;

1)açıklanacak tape'ler, görüntüler.

2)amb'nin deflasyon olmaması adına faizi düşüme ihtimali veya almanyanın yüksek euro istemesi nedeniyle faizin yükselmesini istemesi,

3)dolarda FED'in tahvil alımını azaltması (kesin olmakla birlikte hangi zaman diliminde ne kadar)

4)bölgesel krizler.

Evet dostlar, ben 2014'e yaklaşık 150.000tl kredi ile girdim, dövizde mevduatım var çok bi sıkıntı çekmem en kötü durumda ama, gerçekleri konuşmamız lazım, bu durgunluk az veya çok dolar 2'nin altına düşmedikçe bozulmaz, kimsenin canı yansın istemem, herkes önlemini alsın.

Onun dışında bu krizi fırsata çevirmek isteyenler;

Eğer tl dibi görmedi daha düşecek, faizler yükselecek diyorsanız. Gidip kredi çekip dövize yatırabilir, ardından patlayan enflasyondan dolayı ödediğiniz komik meblağlar ile elinizdeki dövizi bedavaya getirebilirisiniz. Nitekim %8 faiz ile aldığım arazinin taksitlerini 1800tl olarak ödüyorum, banka bunu bana enflasyon ortalama %6 çıkar diye düşünerek verdi, şimdi enflasyon %8, aradaki %2 bankanın NET zararı, çünkü kendi mevduatları aylık bazda.

İşte tam da bu yüzden, bir ülkede enflasyon düşüyorsa bankalar yüksek kar elde eder.

Enflasyon yükseliyorsa bankalar da sıkışır, çok yükselirse önceden verdikleri kredilerden dolayı batarlar.

Borsada ise bazı şirketlerin geçmişine baktığınız zaman, kimilerinin krizleri fırsata çevirdiğini görebilirsiniz. 

Koskoca TUPRAŞ 5milyar dolara satıldı. Adamın yıllık cirosu 40 milyar şu an.

AYEN herkes kaçışırken gitti santral yatırımı yaptı falan. Sonuç olarak söylediklerim yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte kişisel olarak herkese iyi kötü bir plan yapma tavsiyesi veriyorum.

glaurung tarafından 14/Mar/14 16:02 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

piyasa durgun hcam aynı durum sigorta sektöründede var

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 3829 Toplam Mesaj: 36