folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Schengen Vize Muafiyeti Geliyor

Schengen Vize Muafiyeti Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Haber başlığı gibi oldu ama hem paylaşayım hem soru sorayım istiyorum.. 

Eski konuların birinde yazmıştım 2.5 yıl sonra vize kalkacak diye, tahminimden 1 yıl önceye alınmış.. Tabi kesin değil ama çok büyük bir aksilik olmadıkça vizeleri kaldıracaklar

http://www.youtube.com/watch?v=NEfG7IwOA5g

şimdi benim tam kavrayamadığım bir şey var, biz ülke olarak schengen e mi gireceğiz yoksa sadece 3 ay için mi vize istemeyecekler. Çünkü bazı haber sitelerinde schengen artık yok v.s. gibi bir algı oluşmuş ama onların bunun farkında olduğunu sanmıyorum. Makedon vatandaşları mesela 3 aylığına serbestçe dolaşım yapabiliyorlar schengen üye ülkelerinde ama daha fazla süre için vize almaları gerekiyor. Sanırım bize de uygulanacak prosedür böyle ama tam emin değilim, bilgisi olan varsa paylaşırsa iyi olur..

Bir de geçen gün basel e gidiyordum trenle, bindiğim tren aynı zamanda hamburg a da gidiyor yani isviçre-almanya treni.. birden iki tane görevli dikildi başıma kimlik gösterdiler, ben de verdim kimliği, isviçrede mi oturuyorsun dediler evet dedim, telefon ile bir yeri arayıp kimlik bilgilerimi verip doğruluğunu teyit ettiler, yüksek lisans yapıyorum öğrenciyim v.s. dedim, kimlik bilgilerimde de bir sıkıntı olmamasına rağmen çantamı aradılar, nereye ve neden gittiğimi sordular, ki isviçre sınırları içinde olduğumuz halde böyle sordular.. O gün acayip canım sıkıldı bu adamlara, kasıtlı olarak böyle davranıyorlar, iyice kıl kaptım bu faşist davranışlarına. 

Geçende makedon türkü arkadaşı durdumuşlar arabasını sivil polisler, araba şüpheli geldi diye :) eller silahlardaymış indirmişler arkadaşları arama yapmışlar, yine kimlik teyidi etmişler, arabayı aramışlar v.s. Kısaca yabancılara biraz aşağılama söz konusu, isviçre bunu iyi yapıyor, herkes yardım sever millet diyor ama acayip ırkçılık var ama gizli gizli yapıyorlar.. Hadi tipimiz böyle kaçak, maçak adamlara benzese anlarım da alakası bile yok.. Ama isviçreli olmadığımız bariz belli olduğu için böyle şeylerle karşılaşabiliyoruz. Gerçi ben şuana kadar bir kere denk geldim ama gururuma acayip dokundu bu olay..

Öğrenci olduğumu söylememe rağmen ki kimliğin arkasında eğitim için yazdığı halde, terörist gibi çantamda ne var ne yok baktılar.. Bir şey bulacaklarını sandılar ama.. Arkada almanca kur'an ve bir kaç kitap vardı, görmediler, görselerdi daha çok sıkıntı çıkarırlardı, pişmaniye vardı yanımda hediye götürüyordum arkadaşa onu bile sordular.. O anki psikolojim acayip kötüydü hala bile acayip sinirliyim. Konu altında paylaşmak istedim..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

her seçimden önce geliyor böyle şeyler takip edemiyorum artık. 

Umarım doğrudur parisi özledim mq :(

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı

her seçimden önce geliyor böyle şeyler takip edemiyorum artık. 

Umarım doğrudur parisi özledim mq :(

yok hocam seçim ile ilgisi falan yok, daha önceden verilmişti bu tarih .. şimdi avrupa cidden zor durumda, baksana merkel geldi, gelmeden önce baya bir şey de söyledi , daha esnekler bu konularda, çünkü o kadar göçü kaldıramıyorlar, o yüzden türkiye ye böyle küçük şeyler vererek o göç olayını durduracaklarını düşünüyorlar. Yoksa bu adamlar bizi hiç bir şekilde aralarına almaz.. Zaten bence herkes bunun bilincindi, o yüzden boşa AB üyeliği için kürek çekmek yerine, asya-avrasya v.s. birliklerine yönelmek gerek, o zaman avrupa yine şuanki durumuna düşer.. bir çok konuda türkiye ye muhtaçlar, şimdiki bu göçmenler konusunda daha da belirginleşti bu olay

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

ne sikime ab ye girmek istiycez ki sadece şu transit ülke değişimi için olabilir gerisi için abnin durumu hiç iç açıcı değil he bizde aman aman bir durumda değiliz ancak saçma bence hala abde ab demek 

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Bence Akp iktidarını sürdürebilmek için seçim yatırımı yapmaya çalışıyor.

Pek inandırıcı değiller açıkçası, gerçi 2016 temmuzuna ne kaldı ki şunun şurasında değil mi. Kokusu çıkar 3-5 aya kadar :)

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@DaSpOnGe, hocam ab ile schengen i karıştırıyor musun bilmiyorum, ama schengen e üye olmak ab ye üye olmak değildir, bknz: isviçre.. schengen üyesi olabilirsek acayip kolaylık olacak bir çok insan için, gerek turist olarak gezme, gerek iş imkanları v.s. Ama türkiye nin nüfusu özellikle genç nüfusu çok fazla.. 

@cuneyd, ben uzun zamandır takip ediyorum hocam bu olayı, egemen bağış döneminden beri bu olaylara bakıyorum, o zamandan bu tarih veriliyordu zaten :) Ama şimdi böyle şeylerin söylenmesi elbette siyasi sebeplerden dolayı olabilir, benim ilgilendiğim kısım vize muafiyetinin sadece 3 ayla kısıtlı olması mı yoksa schengen üyeliği gibi bir şey mi.. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Schengen herkese değil belli gruplara gelecek. Önceki yıl imzalanan ve gerialım anlaşması diye bilinen anlaşmada bu açıkca yazılı. Ab ülkedeki terör olaylarını ve sınırlarımıza sahip olamamamızı gerekçe göstererek öğrenci, sporcu, iş adamı gibi gruplara Schengen serbestliği tanıdı. Başka değişle yine vize alacağız ama bu sefer sürünmeyecek belirtilen gruplarda isek alacağız. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Karşılığında verilen ödün çok büyük. Bence sevinmeden neler kaybedeceğimizi düşünmemiz lazım. 

Türkiye anlaşmalarla güvenli bölge haline getirildi. Karşılığında da müzakerelerin yeniden görüşülmesi ve bunun gibi bal çalmalar aldı. Bu demek oluyor ki Avrupa'ya oluk oluk dağılan mülteciler de dahil olmak üzere ilerleyen zamanda yardım ihtiyacı olduğunda bu adamlar Türkiye'ye toplanacaklar. 40 bin kişi alınca iç huzuru kaçanlar düzeni bozmaktansa bize geri postalayacaklar. Yurtdışı da para yardımında bulunacak. RTE bile kendisi geçen gün açıkladı. 8 milyar lira mı ne harcadık bize verilen birkaç yüz milyon lira şeklinde. 

Uzun vadede çok büyük kayıplara gebe bir olayın eşiğindeyiz. Avrupa zaten kendi içinde çözülme yaşarken böyle şeylerin kısa dönemde faydası olacaktır. Biz de kendimizi olmadığımız bir aidiyet hissiyle dolduracağız. Avrupa uzun vadede bel bağlanacak bir birlik değil. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

gelsede almanyaya gitsek.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@DaSpOnGe, hocam ab ile schengen i karıştırıyor musun bilmiyorum, ama schengen e üye olmak ab ye üye olmak değildir, bknz: isviçre.. schengen üyesi olabilirsek acayip kolaylık olacak bir çok insan için, gerek turist olarak gezme, gerek iş imkanları v.s. Ama türkiye nin nüfusu özellikle genç nüfusu çok fazla.. 

@cuneyd, ben uzun zamandır takip ediyorum hocam bu olayı, egemen bağış döneminden beri bu olaylara bakıyorum, o zamandan bu tarih veriliyordu zaten :) Ama şimdi böyle şeylerin söylenmesi elbette siyasi sebeplerden dolayı olabilir, benim ilgilendiğim kısım vize muafiyetinin sadece 3 ayla kısıtlı olması mı yoksa schengen üyeliği gibi bir şey mi.. 

valla onun hakkında bilgim yoktu sallamıştım :W abye üye olan onada üye oluyor diye düşünüyordum değilmiş öğrenmiş oldum :D ama en azından ab pasaportuyla rahat rahat turistik gezi yapılabiliyor ab üyesi ülkelerde öyle biliyorum arkadaşımlar bg pasaport var vizesiz uğraşsız uçak biletiyle geziyolar.

bbc de son zamanlarda ana haberler hep suriyeliler üzerine dikkatimi çekti hep akımlardan kaçaklardan bahsediliyor belli avrupa bundan memnun değil bize geri itelemeye çalışacak bir yerden ama nerden bakalım

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

3yıldır içmiyorum bu olay çıkarsa oktobere e koşarak giderim . gerçi seneye ama olsun 

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 12147 Toplam Mesaj: 96
vize schengen vize muafiyeti