folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Schengen Vize Muafiyeti Geliyor

Schengen Vize Muafiyeti Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

yok öyle bişey

sadece iş adamına öğrenciye veriyor

soksun götüne afadersin

iş adamı öğrenci zaten kolay vize alıp gidiyor amk

avrupanın iki yüzlülüğü işte

gerçe bende onların yerinde olsam bende taşak geçerim böyle ülkeyle

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek

1 yil icinde sadece 3 ay mi giris hakki var yoksa girdi cikti yaparak kalma suresini uzatabilir?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Oo harika, hadi inşallah.

Almanya kesin dedi diyor tam bi heyecanlandım avrupa birliği karar verecek diyor yine kesinleşmemesi hevesimi kırdı biraz.

Peki ya videonun sonundaki ensonhaber reklamı niye ters? :D

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

vize muafiyeti öğrenciler ya da iş adamları için değil, şimdilik bunları kolaylaştıracaklar demiş adam, ama bu yapılacak şey herkesi kapsayacak bir serbestlik olması gerekiyor.. 

@dert, eğer türkiye schengen e üye olmayacaksa ve sadece vize muafiyeti olacaksa bu da 180 gün içinde 90 gün serbest dolaşım hakkının olacağını söylüyor.. Gerçi 30 gün de verebilirler ama genel prosedürler her 180 günde bir 90 gün

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Sen de bunu yedin !

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Göçmenleri geri alım anlaşması imzalanıyor desenize. Yazık olacak...

Yazmak istediğim, yazıp da sildiğim çok şey vardı ama artık boşa kürek çektiğimi hissetmeye başladım. Yalnızca şunu söyleyeyim, Montesquieu ne demiş: "her toplum layık olduğu şekilde yönetilir."

RaNGeR tarafından 20/Eki/15 01:24 tarihinde düzenlenmiştir

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

merkel geldi 6 saat bile durmadı bunların ağızların bi parmak bal çaldı bunlar da seçim öncesi nasıl millete yediririz derdinde.

(ayrıca merkel bizim mabeyn köşkündeki koltukları görünce türkiye çoh böyük devlet demiş bir de çığlık atmış. )

amk ülke olmuş zaten bok çukuru.

erdoğanın hesabına göre geziciler, solcular,liberaller, milliyetçiler, paraleller, kürtler, aleviler, ermeniler vs. derken neredeyse 25 milyon terörist var ülkede.

bak ışıdı pkk yı saymıyorum bile niye ışıdla sevişiyor pkk ile görüşüyor çünkü. 

sen daha cizreye gitmek istiyen parti başkanına belge imzalatıyorsun can güvenliğinden mesul değiliz diye.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/390603/Kamalak__Cizre_ye_nasil_gittigini_anlatti.html

daha ülke sınırları içinde seyahat emniyetini temin edememişsin.

utanmadan kalkmış bir de avrupa birliği vizeleri kaldırcak shengene dahil olucaz falan diye işkembeden sallıyorsun.

asıl mesele mültecileri türkiyeye kitleme meselesi.

günlük 7 dolardan 7x365 

bir mültecinin ülkeye yıllık maliyeti 2555 $.

zaten var 2,5 milyon insan, görünürde en az bi 5 milyon daha gelecek.

7.500.000 kişi x 2.500 $=19.162.500.000 (yaklaşık 20 milyar dolar)

almaya bize ne kadar para verecek 3 milyar dolar.

ayrıca ne yapacakmış, kontrollü göç alacakmış.

yani kurulan kamplardan doktor dişçi mühendis öğretim üyesi ne kadar yetişmiş insan varsa kendi ülkesine alacak

geri kalanları bize kitliyecek.

hay senin beynine tükiriyim uzun adam...

bi doymadın amk.

https://www.youtube.com/watch?v=hLP-AJeeFo0

bunlar da bonus olsun...

https://www.youtube.com/watch?v=1vbhK-0d5Vg

cann tarafından 20/Eki/15 02:23 tarihinde düzenlenmiştir

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

O bu değilde AB bani yiyenlerin bani açılacak mi girerek ben en çok onu merak ediyorum 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

konu yine nerelere gelmiş :) ben partiyi falan bilmem, sadece büyük bir sıkıntı olmadığı sürece vizelerin kalkacağını düşünüyorum, bu raddeye çoktan gelindi zaten.. bu konu duracak burada, ve gelecek yıl göreceğiz haklı olup olmadığımı.. :) 

mülteci olayına da bir açıklık getireyim, türkiyeden kaçak giden mülteciler türkiye ye iade edilecek, bu da senin sınır güvenliğinin arttırmak zorunda bıracak. Adamların ülkesine kaçak göçmen yolluyorsun/göz yumuyorsun.. Bunu bence kasıtlı yapıyorlar.. Ee şimdi danışıklı dövüş, ikisi de birbirinin sırtını sıvazlıyor, o bir şeyi kabul ediyor, o da bir şey veriyor.. bir ara fetullah-akp ortaklığı gibi, şimdi de böyle bir şey.. 

Diğer türlü zaten kaldırmazlar vizeleri, avrupa zorda kalmadıkça böyle bir şeyi asla kabul etmez, hele almanya hiç.. Tabi kendilerine göre haklılar.. 

bu arada hala ab ile schengen i karıştıran arakadaşlar var, abuk subuk gazete haberleri paylaşıyorlar.. önce bir öğrenin farkı da ondan sonra yazın :) schengen ile AB nin bir alakası yok ki konuya da isviçre örneğini verdim.. 

unbalanced tarafından 20/Eki/15 03:12 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Alman Turkiye'ye gitmis. 22-23 Ekim Olant'ta Yunanistan'a geliyor bakalim neler olacak. Bu iste bir is var !!!

dhmm tarafından 20/Eki/15 09:14 tarihinde düzenlenmiştir

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
Toplam Hit: 12081 Toplam Mesaj: 96
vize schengen vize muafiyeti