folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Schengen Vizesiyle Bulgaristan'a Giriş Hk

Schengen Vizesiyle Bulgaristan'a Giriş Hk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

tamamen memurun keyfine kalmış

takmak isteyen her türlü takıyor vizeyi bahane etmez başka şeyi bahane eder

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

Kendi tecrübeme binayen, Yunanistan'dan vize almıştım. Orada gezdikten sonra Bulgaristan'a giriş yaptım. Fakat vizeyi Bularistan'dan alsaydım Yunanistan tarafına geçemezdim. 

Bir Schengen ülkesinden vize aldıysan, orada hangi rota üzerinden geleceğini belirtmen gerekir. Örnek veriyorum Almanya'dan aldın, önce Bulgaristan'a giriş yapıp sonrasında Almanya'ya uçtun (Uçak biletlerinden dolayı insanlar bu yola başvuruyor artık. Trenle Bulgaristan'a 600 tl'ye gidip, oradan wizair vb. ile 20 euro'lara istedikleri ülkeye uçuyorlar), bu sırada bir sıkıntı çıkmaz fakat birdaha Almanya'dan vize almaya kalktığında bunu alıp önüne koyuyorlar. Bu nedenle vize alırken ya başvuru formunda uğrayacağın ülkeleri belirtmen gerekiyor, ya da önce vize aldığın ülkeye gidip, oradan başka ülkeye geçmek gerekiyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

anladım gençler, teşekkür ederim herkese. ben bi haftasonu günübirlik yunan yapayım o zaman edirneden. ileriki vizelerimi riske atmayayım.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

benim de bildiğim, girebilirsin fakat vizenin olduğu ülkeye vizen bitmeden giriş yapmazsan, sonraki başvuruda kaşları çatıp sorarlar hayırdır diye.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    Sammy bunu yazdı

Eski bir Dışişleri Bakanlığı mensubu olarak konu şu şekilde; normal şartlar altında Schengen Vizesi'ni hangi ülke temsilciliği üzerinden ita edilmişse o ülkeden giriş yapmanız gerekmektedir. Aksi halde ülkeye alınmayabilirsiniz. Ancak işin absürt kısmı şurada, Örneğin; Almanya temsilciliğinden aldığınız vizeyi önce Bulgaristan'da kullanmak istediniz. Aklı selim bir sınır polisi önce sizin Almanya giriş mührünüze bakar eğer mühür yoksa sizi ülkeye almaz. Bazı durumlarda aktarma dahi yapıyor olsanız sorun çıkabiliyor. Bu nedenle naçizane tavsiyem para ve zaman kaybı yaşamamk için vizenin alındığı ülkeden giriş yapın. 

Sirasi ile gezi plani:

Avusturya - 3 gece

Cekya - 4 gece

Almanya - 2 gece 

Ilk once Avusturya'ya gidilecek ardindan Cekya ve Almanya.

Sizin anlatiminiza ek olarak belirtiyorum. Siz sadece 1 ulke icin yazdiniz sanirim. Yukaridaki ornege gore; vize, ilk girilecek ulke olan Avusturya'dan alinmali fakat oyle olmadi.

Schengen uye ulkelerinde en uzun sure hangi ulke ziyaret edilecekse o ulkeden alinmasi gerekiyormus.

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

Vize formunu doldururken ilk başvurunuzsa vize istediğiniz ülkeyi yazın:

25. Gidilecek olan asıl üye ülke (ve varsa gidilecek olan: ...

26. İlk giriş yaptığınız üye ülke
    diğer üye ülkeler): ...

Dünyayı iyiler kurtaracak.
Toplam Hit: 1115 Toplam Mesaj: 17
schengen vize