Şeffaf Ayna

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

Merhaba müridler ve mürideler,

Bir projemde kullanmak amacıyla şeffaf aynaya ihtiyacım var. N11 üzerinde buldum aslında ama satıcı sorulara bile cevap vermiyor o yüzden farklı satıcılar aramaktayım. Belki Tahribat içerisinde bu ürünlerden satan veya şurada bulabilirsin diye öneride bulunacak birileri olur diye konumu açtım. 

Bu aynanın arkasına bir ekran yerleştireceğim ve ekran açıkken görüntüyü aynadan görebilmeliyim, ekran kapalıyken sanki orda hiç ekran yokmuş gibi ayna olarak kullanabilmeliyim. 

Bu konuda bana yardımcı olabilecek müridler var mı?

Ürün Linki: https://urun.n11.com/diger/seffaf-gumus-ayna-altin-ayna-pleksi-levha-2mm-farkli-olculerde-P247101854 

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

İstanbuldaysan karaköy civarında bu işi yapanlar var. Gidip konuşup alabilirsin.

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı

İstanbuldaysan karaköy civarında bu işi yapanlar var. Gidip konuşup alabilirsin.

Istanbulda degilim malesef hocam bu yuzden kargoyla filan halletmeyi dusunuyorum 

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Cam filmi yapan yerlerden alüminyum folyo gibi olan filmlerden çıkma parça işte. O filmler belli bir miktar ışık geçiriyor, cami kaplarsin belki sana yeterli gelir, öyle karar verirsin.

Daha önce ödev geregi LED'li saat yapmış ve bu tip film ile cami kaplamistim. Ayna üzerinde saat varmış gibi gorunuyordu.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Cam filmi yapan yerlerden alüminyum folyo gibi olan filmlerden çıkma parça işte. O filmler belli bir miktar ışık geçiriyor, cami kaplarsin belki sana yeterli gelir, öyle karar verirsin.

Daha önce ödev geregi LED'li saat yapmış ve bu tip film ile cami kaplamistim. Ayna üzerinde saat varmış gibi gorunuyordu.

konunun birinde okuduydum, o sen miydin?

TVyi, duvara Sıfır(0) gömüyorum, üstünede Bu yarı şeffaf aynayı koyuyor, kumandadan acıyor, TV aynada. Kapatınca, bildiğin Ayna. ^^D)

yoksa TVde mi görmüştüm, ben bunu. @@,)

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    antivir-US bunu yazdı

TVyi, duvara Sıfır(0) gömüyorum, üstünede Bu yarı şeffaf aynayı koyuyor, kumandadan acıyor, TV aynada. Kapatınca, bildiğin Ayna. ^^D)

Yok :) o ben değilim :)

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

hocam bizde var hangi renk ve ölçü ne lazım. bu ayna değil pleksi malzeme sadece aynalı pleksi olarak geçiyor. pahalı bir malzemedir bilgin olsun. normal ayna bundan %60 daha ucuzdur.

Not: aynalı pleksilerde arkası gözükmez hocam. Sana siyah ışık geçiren pleksilerden lazım. bu aynalılarda olmaz çünkü çok fazla ışık yoksa ışığı geçirmez. ekran falan göstermez. 

Free_Mans tarafından 22/Nis/18 20:44 tarihinde düzenlenmiştir

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    antivir-US bunu yazdı

Senin bahsettiğin trt1'deki zengin kiz fakir oglandaki aynali televizyon.

Sanirim arkadas bu projeyi yapicak. Bende yapicam da daha zamani var :)

https://howchoo.com/project/mzu3ndm2otu/building-a-voice-controlled-smart-mirror-with-raspberry-pi-and-jasper

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

çift taraflı akralik ayna diye gecer. istanbbulda ikitelli organize sanayi den alip kalın bir cerceve yaptirip içine 2 tane tablet koyup birinden o gunun toplantılarını oburunden o gunun havadurumunu vs göstericek sekilde arkasına yapiştirmiştik. Mantik basit. Polis filmlerinde ki sorgu odasi aynasi gibi düşün.

işiklar kapali iken iki tarafta şeffaf bir birini görüyor. bir tanesi işiklaninca isikli kısım yansittiğindan aynaya dönüyor. karanlık kısım sadece işik kırarrak cam görevi görüyor.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

Sakarya Ramada otel tvler için aynı sistemi kullanmış ilk defa orada görünce şaşırmıştım :d

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

çift taraflı akr({a},{i})lik ayna diye gecer.

istanbbulda ikitelli organize sanayi den alip kalın bir cerceve yaptirip içine 2 tane tablet koyup birinden o gunun toplantılarını oburunden o gunun havadurumunu vs göstericek sekilde arkasına yapiştirmiştik.

Mantik basit. Polis filmlerinde ki sorgu odasi aynasi gibi düşün.

işiklar kapali iken iki tarafta şeffaf bir birini görüyor. bir tanesi işiklaninca isikli kısım yansittiğindan aynaya dönüyor. karanlık kısım sadece işik kırarrak cam görevi görüyor.

Aklıma takıldı(niyeyse, onay almadan olmuyor, @@,) Akralik mi, Akrilik mi? Bu`nun, @Free_Mans ,ın bahsettiği Pleksi`den(yada PleksiGlas`dan ) ne farkı var, (malzeme olarak kimyasal içerik hariç tutulduğunda) ?

Diğer bir konu: Polis filmlerindeki Sorgu Odası Aynasında, (Özelde Polislerin olduğu tarafta) içeriye giren herhangi bir polis memurunun kapıyı açmasıyla ,içeriye giren koridor ışığı, sorgu esnasında, neden sorgu odasından ayna arkasındakilerin Silueti(yada gölgesi) yada enazından ŞEKİL olarak Gözükmüyor ?

Aynı şekilde, Tanık ve polislerin olduğu, 4-5 kişilik Sanıklar içerisinden Suçlunun Seçiminin yapıldığı,Oda için de geçerli bu sorum.

Bana, sadece Işık, karanlık, OrtamYoğunluğu, Kırılmaİndisi ve Yansı(t)ma olaylarının Haricinde, Başka şeyler de varmış gibi, geliyor, Şeffaf Cam yüzeyine yapılan Kaplama olarak.

tşkler şimdiden.

RitmFarbRacourci tarafından 23/Nis/18 16:07 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 2784 Toplam Mesaj: 20
şeffaf ayna akrilik ayna