Şehirlerarası Çek Gönderme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

Merhaba müridler,

Bir müşterim benden aldığı ürün karşılığında elinde bulunan çeki teminat olarak vermişti nakit veremediği için.Ancak şimdi çekin karşılığı kadar nakit gönderdi çeki sahibine vermek istiyor.Ben bu çeki nasıl ulaştırabilirim kargo bildiğim kadarı ile para ve değerli evrak taşımıyor ama başka bşr yolu varmıdır bankalar aracılığıyla vs. Bu gün çözüme kavuşturmam lazım yoksa atlayıp elden teslim etmem gerekebilir.Teşekkürler.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek

Bildiğim kadarıyla PTT kargo çek tasıyor ?

En azından hiçbirşey yapamıyorsan bir evrak içine sağlamca yerleştir çeki evrağı gönder.

Gel bili bili gates
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

VideoJockey bunu yazdı:
    -----------------------------

Bildiğim kadarıyla PTT kargo çek tasıyor ?

En azından hiçbirşey yapamıyorsan bir evrak içine sağlamca yerleştir çeki evrağı gönder.

sitesinde bulamadım hocam aksini yada doğruluğunu gösteren bir yazı. Kaynak var mı?

hocam o yöntem en son çarelerden biri yüklü bir mebla ciro edilmiş çek yani giderse geri dönmez uğraştırır.O yüzden riski gözel alamıyorum kolay kolay.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

çek teminat çeki ise ve tarihsiz çek ise tarihini 2 gün sonraya yazar götürüp bankaya çeki takasa koyarsın çekte yazan meblayı adam sana vermiş ise adamın hesabına yatırırsın günü gelince banka hesaptaki parayı senin hesabına aktarır sende kurtulursun ama 4 gün sürer bu işlemde.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

vukuat bunu yazdı:

çek teminat çeki ise ve tarihsiz çek ise tarihini 2 gün sonraya yazar götürüp bankaya çeki takasa koyarsın çekte yazan meblayı adam sana vermiş ise adamın hesabına yatırırsın günü gelince banka hesaptaki parayı senin hesabına aktarır sende kurtulursun ama 4 gün sürer bu işlemde.

yok hocam ileri tarihli ve dediğin iş çok çetrefilli farklı bir çözümü yok mu bu işin kurye vb. acaba

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

usta en sağlamı yakın bi yerse atla götür. uzaksa ver bi elemana 3 5 kuruş yolla. güvendiğin birine.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Koy kargoya yolla gitsin ya ben netbook kutusuna 10bin tl koyup yollamistim hic de bisey olmadi

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cisplatine
    cisplatine's avatar
    Erkek

dostum koy bi zafrın içine, ağzını yapıştır. snr gir herhangi bi kargoya iste poşet dosya, koy zarfı içine kapat ağzını. göderecegin kısmı doldur ve ver kargocuya.

ben kaç defa zarfa bile koymadan kargocunun yanında çeki gazete kagıdına sarıp yolladım. hiç bişi olmaz...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

kargo kayboldu diyelim adamlara diyebilirmisin sonra bunun içinde şu kadat tl'lik çek vardı? bence riske değmez kargo vesair yollar ile.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

HoRbY bunu yazdı:

Arkadaş şüpheli bakıyor olaya karşı taraf ya üstüne yatarsa çekin ? Derse burda yok nasıl olcak ? İspatda edemezsin çeki koydugunu hani resmi belge ? 

hah işte problemin en büyüğüde aslında bu hukuki.net de konu var bununla ilgili o tırsıttı.

Bunun bir yolu olmalı gençler ama millet çanta çanta para taşımıyor kağıt dolaşıyor ortalıkta hele ki kayıtdışı bir durum varsa.

Bende kayıtdışılık falan yok yanlış anlamayın:)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Çeki kesen adam bankaya seri numarasını bildirsin bu yaprak kayıp diye sende çeki yırt olsun bitsin

tahribat.com a can feda
Toplam Hit: 5795 Toplam Mesaj: 33