Şehirlerarası Çek Gönderme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

yawuz bunu yazdı:
    -----------------------------

Çeki kesen adam bankaya seri numarasını bildirsin bu yaprak kayıp diye sende çeki yırt olsun bitsin

O da bir seçenek aslında ama çeki veren adam geri alacağım çeki kimseye verme diye ısrarla tekrarladı çekin sahibinin bilgisi yoktu anladığım kadarı ile şimdi adamdan böyle birşey istemeye çekinebilir.

Yok galiba işime yarayacak çözüm. O zaman Aydın yolu göründü bize. İzmir'de havaalanından beni alıp aydına götürüp getirecek tercihen bağyan aranmaktadır.Yol su ve içkiler benden:)

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

kargoya verdigim cek sayisini hatirlamiyorum. ustelik normal dosya gibi gonderiyorum. icinde ne oldugunu kimsenin bilmesi gerekmez. hatta bir arkadasin 10 adet ata lira yolladigini bilirim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

necroshine bunu yazdı:

kargoya verdigim cek sayisini hatirlamiyorum. ustelik normal dosya gibi gonderiyorum. icinde ne oldugunu kimsenin bilmesi gerekmez. hatta bir arkadasin 10 adet ata lira yolladigini bilirim.

ya karşı taraf almadım bana gelmedi derse?

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

iadeli taahhütlü yolla :S

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=iadeli+taahh%C3%BCtl%C3%BC+mektup

eğer çok çok önemliyse zarfın içine koyup yolladığını notere tastikle (bknz: eşeğin dübürüne su kaçırmak :)

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EWELANCHE
    EWELANCHE's avatar
    Erkek

Valla biz iş yerindce haftada bir kargo ile gönderiyoruz hiç bir sorun olmadı şimdiye kadar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Nitrous bunu yazdı:

O da bir seçenek aslında ama çeki veren adam geri alacağım çeki kimseye verme diye ısrarla tekrarladı çekin sahibinin bilgisi yoktu anladığım kadarı ile şimdi adamdan böyle birşey istemeye çekinebilir.

Yok galiba işime yarayacak çözüm. O zaman Aydın yolu göründü bize. İzmir'de havaalanından beni alıp aydına götürüp getirecek tercihen bağyan aranmaktadır.Yol su ve içkiler benden:)

Usta sen gelirken iki adet bağyan getir ben seni aydına götürürüm bi de geri getiririm

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Nitrous bunu yazdı:

Merhaba müridler,

Bir müşterim benden aldığı ürün karşılığında elinde bulunan çeki teminat olarak vermişti nakit veremediği için.Ancak şimdi çekin karşılığı kadar nakit gönderdi çeki sahibine vermek istiyor.Ben bu çeki nasıl ulaştırabilirim kargo bildiğim kadarı ile para ve değerli evrak taşımıyor ama başka bşr yolu varmıdır bankalar aracılığıyla vs. Bu gün çözüme kavuşturmam lazım yoksa atlayıp elden teslim etmem gerekebilir.Teşekkürler.

hocam  çekin sahibi  ( veya müşterin )  gelsin senden alsın , miktar büyükse  almaya gelir ,

sen zaten müşterini idare etmişsin , verdiği çeki kullanmamışsın ,

sakata gelme  , bırak o düşünsün ,

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

su sekilde gonderiliyor resmi gonderim sekli imza kısmını kesiyorsun ceki imzasin yani gecersiz kılıyorsun ve aps posta olan ptt ye bir zarf ile veriyorsun ve arkasinda imzan varsa o imzayi karalayim kendini düsürüyorsun cek üzerinde hakkın olmadigini ve ilisigini kestigini belirtip gonderiyorsun imzayida ister adama gonder ister yak ister sen duvara as olayin resmi ve güvenli sekli bu yada götürüp müsterinin bilgisi dahilinde bankaya teslim edersin onlar teslim eder.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

Nitrous bunu yazdı:

necroshine bunu yazdı:

ya karşı taraf almadım bana gelmedi derse?

Oyle bır sansı yok. Kargoyu aldıgına daır ırsalıyeye ımza atıyor. Sen kargoyu verirken söyleyeceksin, sadece ismi yazan kişi alabilir diyorsun. onlarda tc sini alıp imza attırıyorlar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Hocam koy güzel bi zarfa gönder sıkıntı yaşayacagını zannetmiyorum.

Toplam Hit: 5794 Toplam Mesaj: 33