folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Şehre Wireless Yayın Yapmak

Şehre Wireless Yayın Yapmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

http://www.wifi-turk.com/forum/topic/3409-el-yapimi-wireless-anten-panel-18-db/

burada anlatımlar yapımlar v.s ne ararsanız var.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onbasi_yamtar
    onbasi_yamtar's avatar
    Erkek
    cicosz bunu yazdı
    senoyna bunu yazdı

Wimax i arastir. Tr de lisanslar çıktı mı bilmiyorum ama gizli yapanlar var.

5 km için wimax e gerek yok. ayrıca alt yapı gerektirir. şu an pilot illerde var. ha şu da var birden çok modem bağlantısıyla çakallık yapıp wimax hızını yakaladık diyenler de mevcut.

Kardeş birden çok modemle loadbalance yapılabilir mikrotik bu sınıfta en kral alettir ama üzerine başka yük binmemek kaydıyla gelelim bu iş çakallık değil ayrıyeten wimax için 5- 10 km gibi bi sınır söz konusu değil kullandığın bant sozkonusıdur sen eğerki yasal yapmak istiyosan s*ke s*ke ısp sertifikan olacak local veya intranetwork  olmayan hiç bişeyi yapamazsın yapanlar varmı evet var sende yapabilirsin ama sonrasını bilmiyorum hali hazırda bi tanıdığım bu şekilde deli paralar kazanıyor

Mey biter saki kalır, Her renk solar haki kalır. Diploma insanın cehlini alsada, Hamurunda varsa eşeklik; baki kalır...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onbasi_yamtar
    onbasi_yamtar's avatar
    Erkek
    Metanet bunu yazdı
    onbasi_yamtar 

hocam mesela sen bu işi neden yapacaksın hayrına mı yoksa satmak için mi öncelikle böyle başlayalım.

Ben seni satacaksın diye farz ediyorum sen bunu yapmak için ISP sertifikanı TİB'den alıcaksın alan bi arkadaşla görüşmemde fiyat olayını 30-40 bin tl civarında demişti ama kesinliğini bilmiyorum öncelikle param var diyorsan alıcağın cihazda neleri arıyorsun bunları düşünelim kontrolü basit bişey istersen ( POWER BRIDGE M5 ) bu cihazlar benim kullandığım cihazlar tek handikapın uzun mesafede kuracaksan bi dürbün kullan derim :D  çünkü cihazın çıkış açısı 8-12 derece arasında değişiyor en büyük sıkıntı burada cihazlar arası şifreleme yaptığında yakalamış olduğun trafik düşer şifreleme olayını arkaya yerleştireceğin bi hotspotla çözerin,bunun dışanda kullanmadığım ama bunun üzerine çıkabilecek bir kaç cihaz daha var en iyi araştırdıklarım arasında nasip olursa yakında kıtadan kıtaya göndermeyi deneyeceğim bununla :D  Ubnt AirFiber şu anda en uzun trafik yükünü çekebilen tek ürün sınıfında rakipsiz buradan özelliklerini incele ama burdan alma çok sağlam geçiriyolar tecrübesi sabittir. bunun dışında Wavion,Ruckus,Aruba vs markalar var ama uzun mesafede UBNT kısa ama yoğun kullanımda kesinlikle ve kesinlikle ARUBA kullan derim başka takıldığın bişey varmıydı :)    http://www.avd.com.tr/doc/airfiber.pdf

He dediğim gibi eğer hotspot işi yapıcaksan mutlaka görüşelim kardeş yardımcı olurum.

hayrina yapicaz mesela hocam? 

bu konu artik sadece acanin degil herkezin derdi oldu uzun uzadiya anlatirsan cok yararli olur :)

Şu anda işteyim bahsettiğim işin benzerini yapıyorum uygun bi vakitte detaylıca  haritalı göstergeli bir şekilde anlatabilirim ama konuyu gizlersek iyi olur  bazı anlatılacaklar maddi değer sağlayacak bilgiler yabancıya gitmesin 

Mey biter saki kalır, Her renk solar haki kalır. Diploma insanın cehlini alsada, Hamurunda varsa eşeklik; baki kalır...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cicosz
    cicosz's avatar
    Erkek
    onbasi_yamtar bunu yazdı
    cicosz bunu yazdı
    senoyna bunu yazdı

5 km için wimax e gerek yok. ayrıca alt yapı gerektirir. şu an pilot illerde var. ha şu da var birden çok modem bağlantısıyla çakallık yapıp wimax hızını yakaladık diyenler de mevcut.

Kardeş birden çok modemle loadbalance yapılabilir mikrotik bu sınıfta en kral alettir ama üzerine başka yük binmemek kaydıyla gelelim bu iş çakallık değil ayrıyeten wimax için 5- 10 km gibi bi sınır söz konusu değil kullandığın bant sozkonusıdur sen eğerki yasal yapmak istiyosan s*ke s*ke ısp sertifikan olacak local veya intranetwork  olmayan hiç bişeyi yapamazsın yapanlar varmı evet var sende yapabilirsin ama sonrasını bilmiyorum hali hazırda bi tanıdığım bu şekilde deli paralar kazanıyor

ah hocam ah ne kadar yanlış anlamışsın beni. konuyu açan arkadaş proje demiş. sen bir projeye illegalite bulaştırırsan vay haline. sonra efendim bir şey yapmaya kalktık kimse destek vermedi durumları ortaya çıkar. wimax de mesafe sınırı söz konusu değil ama ya maliyet ne olacak. hiç proje yönettin mi? nasıl yapılır organizasyon nasıl oluşturulur fikrin yok gibime geldi. mühendislik projelerinde maliyet çok önemlidir. wimax uzak alan için yapılırsa proje için daha mantıklı olur.(5 km değil de 50km olsa daha mantıklı yani). sen diyorsunki işimiz görülsün de nasıl olursa olsun. ama bu yanlış mantık hocam. birden çok modem olayına gelince 4g lte ölçüm değerlerine bir bak istersen. adamlar istanbulda 900 mbiti yakaladık diye artistlik yapıyor ama samsunda aynı şartlarda alınan ölçümlerde neden 50mbiti geçemediler. (şartlardan kastım sisteme bağlı ölçüm cihazı harici başka bir son kullanıcının olmaması). şimdi anlatabildim mi hocam çakallık olayını.

sonuç olarak kişisel düşüncem yönlü antenle çıkacaksın ki verim artsın güç düşsün(güç neden düşmeli; çünkü limit değerler var.) kullanacağın sistemi de proje detaylarına göre belirleyeceksin. ama wimax gibi türkiyenin 2014-2015'te lte ile birlikte tanıyacağı bir sistemle olmamalı.

son olarak proje kelimesinin altını çizmek istiyorum. sanırım anlatımımın bu yönde yasal içerikte ve uygun maliyette olması gerektiğinin cevabıdır bu.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onbasi_yamtar
    onbasi_yamtar's avatar
    Erkek
    cicosz bunu yazdı
    onbasi_yamtar bunu yazdı
    cicosz bunu yazdı
    senoyna bunu yazdı

ah hocam ah ne kadar yanlış anlamışsın beni. konuyu açan arkadaş proje demiş. sen bir projeye illegalite bulaştırırsan vay haline. sonra efendim bir şey yapmaya kalktık kimse destek vermedi durumları ortaya çıkar. wimax de mesafe sınırı söz konusu değil ama ya maliyet ne olacak. hiç proje yönettin mi? nasıl yapılır organizasyon nasıl oluşturulur fikrin yok gibime geldi. mühendislik projelerinde maliyet çok önemlidir. wimax uzak alan için yapılırsa proje için daha mantıklı olur.(5 km değil de 50km olsa daha mantıklı yani). sen diyorsunki işimiz görülsün de nasıl olursa olsun. ama bu yanlış mantık hocam. birden çok modem olayına gelince 4g lte ölçüm değerlerine bir bak istersen. adamlar istanbulda 900 mbiti yakaladık diye artistlik yapıyor ama samsunda aynı şartlarda alınan ölçümlerde neden 50mbiti geçemediler. (şartlardan kastım sisteme bağlı ölçüm cihazı harici başka bir son kullanıcının olmaması). şimdi anlatabildim mi hocam çakallık olayını.

sonuç olarak kişisel düşüncem yönlü antenle çıkacaksın ki verim artsın güç düşsün(güç neden düşmeli; çünkü limit değerler var.) kullanacağın sistemi de proje detaylarına göre belirleyeceksin. ama wimax gibi türkiyenin 2014-2015'te lte ile birlikte tanıyacağı bir sistemle olmamalı.

son olarak proje kelimesinin altını çizmek istiyorum. sanırım anlatımımın bu yönde yasal içerikte ve uygun maliyette olması gerektiğinin cevabıdır bu.

Üstad sen bu şekilde bu kadar bilgilisin madem aydınlat bizleri ve unutmadan söyleyim ben wimax kullanacaksın bu şart gibi bir terim kullanmadım ayrıca söylermisin wimax nerede kullanılıyor devlet kurumları hariç nerde pilot bölgesi varmış allah aşkına 3 yıldır bu lisans işini kovalıyorum en son gündeme gelmesi bile 2010 yılında oldu orda bile eğer lisanslar dağıtılırsa diye 2015 yılını gösterdiler.Proje olayına gelince  yıllar varki bu sektördeyim herhaltını yapabilecek seviyede bilgiye sahibim ayrıyeten hiç bir cihaza tamammen bağlı değilim farklı markaların bir çoğuyla çalışırım problem olmaz ha proje ve illegal olayına gelince ister yaparsın ister yapmazsın bu sana kalmış legal yollada yapılıyor bu soruyu soranın tercihi ve proje olayına gelince seni yermek gibi bi amacım yok ama aklında oluşturmuş olduğun bana ait şemadan çok farklı biri var karşında onuda belirtmek isterim amaç g*t etmek değil paylaşmaktır kişiye saldırma huyundan vaz geç derim bilgin varsa paylaş ben senin eksik bilgini düzeltmek için yazdım başkada bi niyetim yoktu

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cicosz
    cicosz's avatar
    Erkek
    onbasi_yamtar bunu yazdı
    cicosz bunu yazdı
    onbasi_yamtar bunu yazdı
    cicosz bunu yazdı
    senoyna bunu yazdı

Üstad sen bu şekilde bu kadar bilgilisin madem aydınlat bizleri ve unutmadan söyleyim ben wimax kullanacaksın bu şart gibi bir terim kullanmadım ayrıca söylermisin wimax nerede kullanılıyor devlet kurumları hariç nerde pilot bölgesi varmış allah aşkına 3 yıldır bu lisans işini kovalıyorum en son gündeme gelmesi bile 2010 yılında oldu orda bile eğer lisanslar dağıtılırsa diye 2015 yılını gösterdiler.Proje olayına gelince  yıllar varki bu sektördeyim herhaltını yapabilecek seviyede bilgiye sahibim ayrıyeten hiç bir cihaza tamammen bağlı değilim farklı markaların bir çoğuyla çalışırım problem olmaz ha proje ve illegal olayına gelince ister yaparsın ister yapmazsın bu sana kalmış legal yollada yapılıyor bu soruyu soranın tercihi ve proje olayına gelince seni yermek gibi bi amacım yok ama aklında oluşturmuş olduğun bana ait şemadan çok farklı biri var karşında onuda belirtmek isterim amaç g*t etmek değil paylaşmaktır kişiye saldırma huyundan vaz geç derim bilgin varsa paylaş ben senin eksik bilgini düzeltmek için yazdım başkada bi niyetim yoktu

wimax 4g ilişkisini araştır sonra tartışalım. ben seni bilgilendirsem bile sen zaten nirvanaya ulaşmışsın her haltını yapabilecek bilgiye de sahipmişsin ben susarım. ek olarak da söyleyeyim ben haberleşmeciyim tez kısmında bunlarla ilgilendim. senin piyasada gördüğün çubuk antenlerle değil mikroşeritlerle çalıştım.ayrıca lisans gerektirmeyen 5 ghz bandında da çalışabilirsin alıcı verici kısmını halledebilirsen bir de 4 watt ı aşmaman lazım. gelelim pilot bölgelere ankara istanbul samsun gebze eskişehir desem yeterli olur mu? şirket ve kurumları da vereyim mi? analiz raporlarını da ister misin? peki ya psd lerini? 

sonuç kısmına gelirsek;

bak hocam benim kimseyle alıp veremediğim yok. öncelikle bunu söyleyeyim. ben sadece bilgisayarcı tarafından değil elektronikçi tarafından baktım fark bu. zamanında 3g mi wimax mi tartışmasında ağababa turkcell in 3g seçmesiyle wimax i kuramadık. bazı kesimler geç kalmadık dese de geç kaldık. şimdi soru lte mi wimax mi? söylediklerinden anladığıma göre sen benden daha tecrübelisin. yine de bilgi istersen pm kapılarım sonuna kadar açık. incitici sözüm olduysa affola. haydi eyvallah.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Palulu
    Palulu's avatar
    Erkek

bende çizikleyeyim

Beklenen Gün Gelecekse Çekilen Çile Kuıtsaldır
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onbasi_yamtar
    onbasi_yamtar's avatar
    Erkek
    cicosz bunu yazdı
    onbasi_yamtar bunu yazdı
    cicosz bunu yazdı
    onbasi_yamtar bunu yazdı
    cicosz bunu yazdı
    senoyna bunu yazdı

wimax 4g ilişkisini araştır sonra tartışalım. ben seni bilgilendirsem bile sen zaten nirvanaya ulaşmışsın her haltını yapabilecek bilgiye de sahipmişsin ben susarım. ek olarak da söyleyeyim ben haberleşmeciyim tez kısmında bunlarla ilgilendim. senin piyasada gördüğün çubuk antenlerle değil mikroşeritlerle çalıştım.ayrıca lisans gerektirmeyen 5 ghz bandında da çalışabilirsin alıcı verici kısmını halledebilirsen bir de 4 watt ı aşmaman lazım. gelelim pilot bölgelere ankara istanbul samsun gebze eskişehir desem yeterli olur mu? şirket ve kurumları da vereyim mi? analiz raporlarını da ister misin? peki ya psd lerini? 

sonuç kısmına gelirsek;

bak hocam benim kimseyle alıp veremediğim yok. öncelikle bunu söyleyeyim. ben sadece bilgisayarcı tarafından değil elektronikçi tarafından baktım fark bu. zamanında 3g mi wimax mi tartışmasında ağababa turkcell in 3g seçmesiyle wimax i kuramadık. bazı kesimler geç kalmadık dese de geç kaldık. şimdi soru lte mi wimax mi? söylediklerinden anladığıma göre sen benden daha tecrübelisin. yine de bilgi istersen pm kapılarım sonuna kadar açık. incitici sözüm olduysa affola. haydi eyvallah.

Psd felan istemem sadece sorabilirmiyim hangi şirketler pilot bölge olayında çalışmalar yapıyormuş merak ettim 3 yıldır bekliyorum ilk defa senden duydum sormak istedim,diğer taraftan bahsettiğin 4 watt sadece teoride ve türkiye standartlarında izin verilen sınır piyasada 4 vattlık herhangi bir ap ile 5 km ne kadar verim alırsın söyleyim sana en fazla göre bileceğin 70-80 mbit üzerine çıkman oldukça zor  5 km için söylüyorum,Gelelim senin 4G ve wimax işine 4G şimdi geldiğinde 2.4 ghzlik rf bandı tamamiyle dolacak kanallar girişim yüzünden sağlıklı çalışmayacak bundan dolayı en sağlıklı kanal olark 3 ghz ve üzeri kanallar kullanılmak zorunda kalınalacak bizim ülke standartlarımız ve takip ettiğimiz teknolojiler bunu desteklemediği için şimdilerde atheros ve broadcam başladılar 5 ghz lik ethernet kartları üretmeye ve ülkemize sokmaya wimax ise 3 ve 5 ghz banlarını çok iyi kullandığı için hemen herkes yumulmaya çalışacak ama malesef böyle pilot bölge felan diyosun ya ha buna birtürlü izin verilmiyor devlet erkanı ve istihbarat eminiyet belediye gibi yerler sadece pilot bölge çalışması yapabilir ve buda tib ve tübitak bilgisi dahilinde olabilmektedir araştımalarım böyle yanlışım varsa şimdiden özür ha nirvana olayına gelince sadece sektörümde her dansı yapabileceğimi idda ettim bide senden öğrenecek bişeyim oladığını söylemiştim herkesin mutlaka eksik noktası vardır kırıcı lafım olmadı ama kırıldıysan bile özür dilerim şimdiden 

Son olarak çubuk antenden bahsediyosun o baya eskilerde kaldı ilk iş öğrenirken arasırra karşılaşıyordum şimdi elime geçen Aplerin tanesi benim 1 maaştan fazla ediyor anlayacağın belki görmemişindir söyleyim dedim 

onbasi_yamtar tarafından 05/Şub/14 20:16 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cicosz
    cicosz's avatar
    Erkek

tamam hoca tamam senin tarla benim köyden büyük. sektöründe her dansı yap ama 5 km için sen yine de wimax kullanma benden sana tavsiye. özel şirketlere gelince alcatel ve netaş a bi bak derim lte öncesi nelerle uğraşmışlar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onbasi_yamtar
    onbasi_yamtar's avatar
    Erkek

sen hala anlamamışın hocam ben wimax kullanacağım demiyorum be kardeşim :D önce bunu anlasan 

ayrıyeten pilot bölgeler nerde kaldı ya :D

Toplam Hit: 4527 Toplam Mesaj: 32