folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Şehrinizde İş Yaptırıp Memnun Kaldığınız Firmalar

Şehrinizde İş Yaptırıp Memnun Kaldığınız Firmalar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PersonalJesus
    PersonalJesus's avatar
    Erkek
    Metanet bunu yazdı
    PersonalJesus bunu yazdı

Ülkede herkes tuttuğunu sikme peşinde anlaşılan. Liyakat kalmadı.

Adamlara da kızamıyorum ki atıyorum 300liralık iş yapıyor adamın aldığı paranın değeri 30€ bu adama gidip niye hakkıyla yapmıyorsun da diyemiyorsun...

Bu ne saçma bir yorum arkadaş. Ulkenin gercegi bu, buna dayanmakta cok saçma. Su satan adamda isesin suyun içine sattifimin suyun değeri 10cent diye. 

Güzel kardeşim yorum saçma falan değil sana öyle gelmiş. Sıkıntı şu ki ekonomik buhran var ülkede. Herkes yok pahasına çalışıyor seni yok pahasına çalıştırdıkları veya çalışmak zorunda olduğun bir işten ne kadar keyif alıp verimli iş ortaya koyarsın bi düşün.

Açık söylemek gerekirse ben mükemmelliyetçi bir insanım buna rağmen o kadar komik fiyatlara iş yapmak zorunda kaldım ki mükemmelliğe değil verimliliğe önem verip yolladım herkesi. Çünkü ödenen para işin hakkı değil. İşin hakkı olan parayı istersem de ya işi kaybedicem ya da hadi hakkıyla yapayım dediğimde ise gereğinden fazla zaman ve emek harcamış olacağım.

PersonalJesus tarafından 24/Ağu/21 10:45 tarihinde düzenlenmiştir

Üze Tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek

Türkiyede çoğu ilinde işinin hakkın vererek yapan çok usta var. Fakat piyasa okadar kötü ki ya arada kaynıyor bu işinin hakkıyla yapan utalar yada onlarda düzene ayak uyduruyor. Yurtdışında işçilik saat olarak hesaplanır. Bizim ülkemizde götürü olarak yapılıyor. Çoğu kişi işini hakkıyla yapan usta arıyor ama o ustanın hakkını vermek istemiyor, ucuz olsun istiyor. Çoğu usta bir diğer usta'nın yaptığı işi kötülüyor hem işçilik olarak hem fiyat olarak. Piyasada her işin en olmaz dip fiyatını veren insanlar var. Örneğin 4 kameralı sistemi komple kurulum dahil 1100 liraya kuranlar var. Mantıkları ben günümü kurtardım. Yaptıüımız hiçbir işte bağlayıcı sözleşme yapmıyoruz. En önemliside iş ahlakı kalmadı insanlarda.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Yazdım kenara. Fiyat ver hocam kaça yaptın adam bir de bize geçirmesin

Hocam ben başka tesisatçının 1250 tl dediği yeri, muzaffer ustaya 600'e yaptırmıştım.

Gerçekten çok dürüst çalışan ve fiyat olarak da uygun yapan bir usta.

Tek dez avantajı eli biraz ağır, diğer ustaların 5 saatte yalap şap yapacağı işi, Muzaffer usta 1 günde yapar :D

Yaptığı işte şimdiye kadar bir problem çıkmadı ama çıksa da arasan söylesen kesinlikle yaptığı işin arkasında durur gelir hatayı giderir.

Yapamayacağı bir işi söylersen, atıyorum su tesisatı vs. diğer ustalar gibi yaparız ederiz uçarız kaçarız diye işi almak yerine onu biz yapamayız malesef diyip varsa iyi tanıdığı ona yönlendirir.

Yoksa, o işi almaz.

Namazında niyazında, üçkağıt yapıp fiyattan parçadan geçiren ustalar gibi değil.

Nasıl tanıştığımıza gelince, ECA servisi için gelen adam tavsiye etmişti. Fiyat konusunda fazla fiyat çıkarmışlardı kombi takmak için falan.

O da ECA uğraşmamak için o adamın numarasını vermişti, öyle tanıştık. 

Hatta yoğuşmalı kombilerin su gider borusunu prosedüre uygun taktırmadık, sorumluluk bizde olmak şartıyla. (O prosedür bu şekilde, böyle takalım diye ısrar etmişti aslında)

ECA geldi, bu boru böyle olmaz, Muzaffer usta böyle birşey yapmazdı ama nasıl yaptı diye çok şaşırdı.

Biz diyince, evin ortasında kötü görülüyordu ondan dolayı biz böyle aşşağıdan geçir dedik diye.

Öyle diyince adam -He tamam o zaman, çünkü Muzaffer usta böyle iş teslim etmez normalde. O yüzden çok şaşırdım demişti.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Karabük - Otomobil Bakım Onarım(Motor ağırlıklı) - Bozkurt Oto/Cengiz Bozkurt +90 542 406 32 44 

7 Senede bu şehirde işini düzgün, 1 lira hak yemeden, zamanında yapan ve işinde uzman olarak gördüğüm tek insan.  Ekstra bilgi: buralı değil.

Bu taraflarda yolda kalırsınız, işiniz düşer vs. direkt arayın. Karıt sanayi sitesinde dükkanı var.  

www.kriptopedi.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

normal bir vatandaş gibi sektördeki çoğu konuda hizmet aldım . yüzde99undan da memnun kalmadım. ama enteresandır arkadaş taşınırken bi nakliyecide memnun kaldığı için onun taşındığı firmayı aradım geldi taşıdı hem daha uyguna hem de cidden memnun kaldım . sonra 1-2 kuzene, sonra onun arkadaşına derken bir sürü yere vesile oldu. herhalde memnun olduğum aldığım tek hizmet nakliye. 
    Ankara içi taşınma için arayan olursa bulurum numarasını tekrar.

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi
    MaviGozluDev bunu yazdı

normal bir vatandaş gibi sektördeki çoğu konuda hizmet aldım . yüzde99undan da memnun kalmadım. ama enteresandır arkadaş taşınırken bi nakliyecide memnun kaldığı için onun taşındığı firmayı aradım geldi taşıdı hem daha uyguna hem de cidden memnun kaldım . sonra 1-2 kuzene, sonra onun arkadaşına derken bir sürü yere vesile oldu. herhalde memnun olduğum aldığım tek hizmet nakliye. 

Numarayı bulabilirsen güzel olur. Ankaradayım ve ankarada tanıdığım çok. Nakliyeci arayanları yönlendiririm bu arkadaşa ben de :)

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Son zamanlarda eve bi kaç kere tamirci çağırdım, alayı da üç kağıtçı ve dinci tayfa. Hepsi de giderken "abi helal et" diyordu. Sonra çaktım ki bunlar kazık atıyor, bir de helallik istiyor. Artık helallik isteyene "hakkınsa helal olsun" diyorum. Böyle diyince götlerine kazık girmiş gibi oluyorlar :D

Hakkım değildi diyemiyorlar, hakkımdı da diyemiyorlar. Siz de böyle yapın. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

Okulda ahlak yerine yarışı ve her yol mubahi ogrettikleri icin, allah herseyi affederi ögrettikleri icin toplumun %70ine tekabul eden ahlaksizlik orani,

İş esnaflik yapanlara gelince en az %98 e fırlıyor.

Bu yuzden guzel konu.

Anadolu yakasinda bir elektrikçim bir reklamcım bir kaportacım bir araç ustam bir de torbacım var gercekten kimsenin bir kurusuna tenezzul etmeyecek karakterde olan.  Ha iki tane de veterinerim var. 

Bunlarin disinda kimseye guvenmem guvendiklerimde cocukluk arkadaslarimdir yani beni sikemezler ama herkesi sikerler eminim.

Ne de olsa butun dinlerde allah affeder tovbe edince.tovbe edene kadar yuru ya kulum.

Not: bastan soyleym dm den yurumeyin bosuna torbacimi paylasmam:)

tabi lan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    Darkparadise bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı

Numarayı bulabilirsen güzel olur. Ankaradayım ve ankarada tanıdığım çok. Nakliyeci arayanları yönlendiririm bu arkadaşa ben de :)

Buldum hocam, 
    https://www.sahibinden.com/hizmetler/p/m-mert-nakliye-emre-talas

arayacak olursanız felan ben de ararım önden belki faydası olur :)

MaviGozluDev tarafından 25/Ağu/21 21:31 tarihinde düzenlenmiştir

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Müritler dostlar bana kazık atmayacak, açılmayan vestel smart tv yi tamir edecek bir yer lazım. Var mı bildiğiniz bir yer?

Yer ist başakşehir 

Not late for nothing
Toplam Hit: 2348 Toplam Mesaj: 22
i̇ş