folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Serdar Ortaç"In Ahmet Kaya İtirafı : Pişmanım

Serdar Ortaç"In Ahmet Kaya İtirafı : Pişmanım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

Serdar%20Ortaçtan%20Ahmet%20Kaya%20itirafı%20

Pop müziğin beğenilen sanatçılarından Sertar Ortaç Ahmet Kaya'nın Kürtçe şarkı söylemek istediğini söylediği gün yaşanan linç girişimiyle ilgili ilk kez konuştu. Ortaç pişman olduğunu söyledi.

Ortaç, Ahmet Kaya'nın Kürtçe şarkı söylemek istediğini duyurduğu programda sahneye fırlamış ve 10'uncu Yıl Marşı söylemişti. Ortaç Demokratik Açılım tartışmalarının yapıldığı ir dönemde yıllar önce yaşanan bu olayı değerlendirdi. Milliyet'e konuşan Ortaç'ın ilk sözü "Pişmanım" oldu.

İşte Ortaç'ın Ahmet Kaya itirafı:

Bu konuyla ilgili ilk cümle:  

Çok pişmanım. 1999’da bırakın Kürtçe
    şarkı söylemeyi, yolda Kürtçe konuşulamıyordu bile. Ben de genç ve cahildim. Bence o gece yaşananlarda Ahmet Kaya’nın hiçbir suçu yoktu. Ben Ahmet Kaya’nın konuşmasının ardından sahnedeydim ve bir anda her Türk genci gibi gaza gelip Onuncu Yıl Marşı’nı okumaya başladım. Marşı okuduğum için pişman değilim tabii ki ama zamanlamam çok hatalıydı. Kısacası bence Ahmet Kaya’nın Kürtçe şarkı söylemesine izin verilmeliydi.

BUGÜN OLSA NE YAPARSINIZ?

Bugün aynı şey olsa böyle bir tepki asla göstermem. Şimdiki hükümetimiz bize birlikte yaşamayı öğretiyor. Bunu anlamamızı gerçekten istiyor. Osmanlı İmparatorluğu’nda nasıl onca millet bir arada yaşadıysa, ABD’de o kadar etnik grup bir bütün olabiliyorsa biz de başarabiliriz. Başarmalıyız. Bu konuda son sözüm: Ahmet Kaya’nın o gece linç edilmesinde rol oynadığım için çok pişmanım. Bugün olsa bu tepkiyi asla vermem. Kürtçe şarkı okunmasını destekliyorum ama asla şehit görmek de istemiyorum. Birlikte yaşamayı öğrenmemiz gerekli.

Hem kişisel hemde görüş farklılıklarından dolayı zıt olan Serdar ortaç'ın bu düşüncesi tartışmaya açık kapı bıraktı :|

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    InterestingMAN
    InterestingMAN's avatar
    Erkek

Hıyar adama sorarlar şimdiye kadar aklın neredeydi ?

Devlet kürt açılımını uygulamaya geçirdikten sonra pişman olmasını anlayabiliyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bortecine357
    bortecine357's avatar
    Erkek

güneydoğuda konser falaln var herhalde :) müşteri çekiyo

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Amk döneği :S

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

serdar in dsa ahmet inde bizene m.k pismansa....

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

bsg derler adama serdar. senide sildim. pişman olduğun şahıstan bi farkın kalmadı benim için

shift+delete

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

sövüyorum, sövüyorum, sövüyorum.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ssemih
    ssemih's avatar
    Erkek

geri  ya

adam gibi bir iş yapmıştı hayatında oda gitti...

Birşeyler ilk aşkımı hatırlatsa da son aşkım sendin asla anlamasan da...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek

götoş herif

All is well
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodLife
    GodLife's avatar
    Erkek

olsun yada olmasın ahmet kaya adam gibi adamlardan .

olacak olacak bişeyler olmalı bişeyler mücadele etmek gerek ... olmalı ki olması lazım ...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

BUGÜN OLSA NE YAPARSINIZ?

Bugün aynı şey olsa böyle bir tepki asla göstermem. Şimdiki hükümetimiz bize birlikte yaşamayı öğretiyor. Bunu anlamamızı gerçekten istiyor. Osmanlı İmparatorluğu’nda nasıl onca millet bir arada yaşadıysa, ABD’de o kadar etnik grup bir bütün olabiliyorsa biz de başarabiliriz. Başarmalıyız. Bu konuda son sözüm: Ahmet Kaya’nın o gece linç edilmesinde rol oynadığım için çok pişmanım. Bugün olsa bu tepkiyi asla vermem. Kürtçe şarkı okunmasını destekliyorum ama asla şehit görmek de istemiyorum. Birlikte yaşamayı öğrenmemiz gerekli.

ben merak ediyorum biz yıllarca birlikte yaşamadık mı?

benim okulda bir sürü kürt arkadaşım yokmuydu? 1992-1995 arasında çoğunun kürt olduğu mahallede kürtlerin evinde kiracı olarak herhangi bir sorun yaşamadan oturmadım mı? askerde hiç art niyet olmadan aynı tabaktan yemek yemedimmi? herhangi bir kişiyi koğuşuma almama gibi bir lüksüm varken 6 kişilik koğuşumda 2 kürt bir ermeniyle yan yana yatıp uyumadım mı? benim takım komutanım kıdemli başçavuş bingöllü değilmiydi. 1 yıl ortaklık yaptığım varımı yoğumu paylaşıp sonunda beraber battığımız ortağım kürt değilmiydi.

kız alıyoruz kürtlerden kız veriyoruz. aynı iş yerlerinde çalışıyoruz. aynı hastanelere gidiyoruz. aynı okullarda okuyoruz. eee daha nasıl beraber yaşayacağız??

tuturmuşlar bi demokratik açılım kardeşlik barış bilmem ne. kürtler bi savaşın içindemi? yada karşılıklı onlar bizimle biz onlarla bir savaşın içindemiyiz?

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
Toplam Hit: 5932 Toplam Mesaj: 33