folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sevileni Düzeltmek Mi? Düzgün Olanı Sevmek Mi?

Sevileni Düzeltmek Mi? Düzgün Olanı Sevmek Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Merhaba Ahâli,

NLP kişisel gelişim soruları gibi, bu tip bir bölüm olmadığından mecbur genele açtım.

Sizden sadece bu başlık hakkında düşünüp ciddi yorum yapmanıznı bekliyorum.

Ben sevileni düzeltmek taraftarıydım yıllarca öyle yaptım, her sevdiğim kişiyi cinsiyet farketmeksizin, düzeltmeye çalıştım elimden geldiği kadar.

Fakat baktım ki, çoğunda hatta %99'unda bu olmuyor ve onlar seni bazen anlayamıyor ve acı sonlar muhakkak oluyor.

Düzgün olanı, yani bir nevi senin istediğin şekilde hayatını kurtaranı ve rayına sokanı sevmekse hep soğuk geldi, ama başka çare kalmıyor lan insana.

Sizce ne durum?

Sevilen ama kendini bir nevi kurtaramamış birini sevip düzeltip değer vermek mi, yoksa kendini zaten kurtarmış düzeltmiş birini sevmek mi?

A) Sevileni Düzeltmek

B) Düzgün Olanı Sevmek

Şıklar bunlar beyler.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Oldugu gibi kabul etmek hocam bence, Seviyosan zaten bi ozelliginden dolayidir bu sevgi, begeni, hoslanma, takdir etme. Illa hatun ayagi degil arkadas hoca bakkal memur vs. 

Sana bi yonu ile dokunmustur ki sen onu benimseyip yanina almis-yanina gitmissindir.

Yani insani degistirmek cidden buyuk bi is can cikar huy cikma lafi cok dogru bence. Ben tecrube ettim bunu kimse kendinden ödün vermiyo bu zamanda, herkes ben dogruyum ben bilirim havasinda.

En guzelide kimseyi sevmemek, seven sikilir her zaman. Deger vermeli insan ama kendinden biseyleri fazla fazla vermeden. Arkana bakinca ben napmisim bide bu napmis diyosun. Son bir haftadir bu durumu fazlasiyla yasiyorum is hayatimda.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

Kesinlikle B! Kesinlikle B!

Anarsistherif...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

Merhaba Ahâli,

NLP kişisel gelişim soruları gibi, bu tip bir bölüm olmadığından mecbur genele açtım.

Sizden sadece bu başlık hakkında düşünüp ciddi yorum yapmanıznı bekliyorum.

Ben sevileni düzeltmek taraftarıydım yıllarca öyle yaptım, her sevdiğim kişiyi cinsiyet farketmeksizin, düzeltmeye çalıştım elimden geldiği kadar.

Fakat baktım ki, çoğunda hatta %99'unda bu olmuyor ve onlar seni bazen anlayamıyor ve acı sonlar muhakkak oluyor.

Düzgün olanı, yani bir nevi senin istediğin şekilde hayatını kurtaranı ve rayına sokanı sevmekse hep soğuk geldi, ama başka çare kalmıyor lan insana.

Sizce ne durum?

Sevilen ama kendini bir nevi kurtaramamış birini sevip düzeltip değer vermek mi, yoksa kendini zaten kurtarmış düzeltmiş birini sevmek mi?

A) Sevileni Düzeltmek

B) Düzgün Olanı Sevmek

Şıklar bunlar beyler.

1.kendını duzeltebılıyor musun ? da baskasını duzeltmeye calısıyorsun ? 

2. bır ınsanı duzgun dıye nasıl nıtelendırebılırsınız ? o ınsanı kendın yapmadıgın surece. 

2 sıde cıdden sacma olmus . oldugu gıbı kabul edıceksın ınsanları.ötesı bos 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

hayat, yeteri kadar yorucu. o yuzden en fazla 3-5 yil bu konuda emek harcarsin. bi yerden sonra yorulup, bikacaksin. yas ilerleyince sabir, vakit, tecrube geregi bu tur insanlardan uzak durmaya basliyorsun. kimsenin anasi, babasi degilsin. eger o kendini gelistirememisse sen niye emek veresin?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek

bana göre tabiki düzgün olanı sevmek daha mantıklı bir durum. ama gözlemlerime göre karşı cins için konuşursam genelde tam tersini tercih ediyorlar. sonra o yontmaya çalıştığı er kişiden kıçlarına tekmeyi yiyorlar. düzgün olanı sevmek varken bu yontma düzeltme merağı çok saçma. karakter zor oluşan zor yıkılan bir şey. huylu huyundan kolay kolay vazgeçemez

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

bana bir tane düzgün olan kız göster bileğimi keseyim. hepsi trip atıyor

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

Zaten A mümkün olmadığı için ve 2 şıktan birini seçin dediğin için B şıkkını seçiyorum da ben başka bişey diyeceğim. şu arabesk kafasından çıkın artık be. Düzgün diye niteleyebildiğin bir insan varken neden gidip sorunlulara bulaşma ihtiyacı hissediyorsunuz? Hayatını rayına koymuş insan sana bağımlı olmayacağı için kaybederim korkusu mu oluyor? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

düzeltmek dediğin karakterini değiştirmekse hiç uğraşma zaten. ya ona katlanacaksın ya da sana uygun olanı seçeceksin. değiştirme ksımını geç bence.

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

Hocam ikisi de yanlış. Düzgün olanı sev ne olacak? Düzgün biri değilsen seni sıkacak. 

Sorunlu birini düzeltmek istersen o ilişkiyi bitirirsin. Şahsen en uzun bu türlü olayım 1 saat sürdü düzeltmeye çalışılmasından dolayı

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Hocam bu konu epeyce süre kafamı kurcaladı zamanında..

İnsan'ı bir duvar gibi düşün, istediğin gibi inşa edilmiş bir duvar bulman çok zor. Mevcut duvarı yıkıp yenisini yapmak da ha keza öyle. O yüzden bi kısmı senin istediğin şekilde örülmüş duvarın geri kalanını inşa etmek bana mantıklı geliyor.

Yani büyük oranda huyları istediğin gibi olan bi insanı değiştirmelisin bence.. :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
Toplam Hit: 5868 Toplam Mesaj: 57