folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sevileni Düzeltmek Mi? Düzgün Olanı Sevmek Mi?

Sevileni Düzeltmek Mi? Düzgün Olanı Sevmek Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

A

B

Kaynana naptin bize :))

Yorumlarini okudum cok sevdiysem birakmama şansım olabilir gibi. Değiştirmeye calisirim ama yine degismiyorsa yapacak bisey yok. 2 dakikada fikirlarim catisti amk. Beynimi yaktin kendimle celistim. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

Her insanın bu konuda kanayan bir yarası oluyor.

Konu başlığını okuyunca pekçok kişi aaahh ahh diye iç geçirmiştir muhtemelen.

Çoğu insan A şıkkını tecrübe ettiği ve pek de fazla bir netice alamadığı için B şıkkında hemfikir.

Misal sevdiğim insanlardan, akrabalarımdan, arkadaşlarımdan hoş olmayan yönlerini tabiri caizse ne kadar törpülemeye gayret etsem baskılasam

da işin sonunda yine patlak veriyor. Yukarıda bir mürid demiş ya eğer beklentiniz haricinde bir gelişme olursa süpriz olur gerçekten..

En nihayetinde @Zeytun-i benim cevabım artık B) Düzgün olanı sevmek..

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    TR-SCOPJE bunu yazdı

Her insanın bu konuda kanayan bir yarası oluyor.

Konu başlığını okuyunca pekçok kişi aaahh ahh diye iç geçirmiştir muhtemelen.

Çoğu insan A şıkkını tecrübe ettiği ve pek de fazla bir netice alamadığı için B şıkkında hemfikir.

Misal sevdiğim insanlardan, akrabalarımdan, arkadaşlarımdan hoş olmayan yönlerini tabiri caizse ne kadar törpülemeye gayret etsem baskılasam

da işin sonunda yine patlak veriyor. Yukarıda bir mürid demiş ya eğer beklentiniz haricinde bir gelişme olursa süpriz olur gerçekten..

En nihayetinde @Zeytun-i benim cevabım artık B) Düzgün olanı sevmek..

Hocam, 3 sayfa oldu, bu kadar net bu kadar berrak bu kadar kaliteli yorum ilk defa görüyorum.

Ya mod olsam sana madalya monte ederdim cidden :D

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

sen düzgün olanı sev de emin ol onun da düzeltmen gereken çok şeyi olacak. aynı şey senin için de geçerli tabi. ister düzgün ister eğik ol.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Bir de şu var.. Biz ne kadar düzgünüz ki, karşımızdakini eğri olarak nitelendirip, düzeltmeye çalışıyoruz ?

Biz tevazuyu, neşet babadan öğrendik... Bazen tevazu sahibi olmak gerek hocalar.. 

mfatihbodur tarafından 31/Ağu/14 18:22 tarihinde düzenlenmiştir

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

Sevileni düzeltmek mi düzgününü sevmek mi   

sevilen düzeltilmez düzgünü de yok. En iyisi sevmemek...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek
    mfatihbodur bunu yazdı

Bir de şu var.. Biz ne kadar düzgünüz ki, karşımızdakini eğri olarak nitelendirip, düzeltmeye çalışıyoruz ?

Budur denmesi gereken. Ayrıca ilk defa bu müridin dediği bir şeyi doğru buluyorum, başımıza taş yağacak. :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek

düzelebileceğine inanıyorsan sevileni düzeltmek derim her zaman hocam. diğeri hazıra konmak gibi birşey olur tadı olmaz :D

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Birini seviyosan artık a şıkkı senin için yoktur. Onu sevdiğine göre demekki onun hareketleri, karakteri vs kabul etmişsin. Hatta bu hareket veya karakterlerden birkaçı senin onu sevmene sebep olmuş. O yüzden senin bakış açınla düzgün diye tabir ettiğin B şıkkı tüm şartlarda geçerlidir. A şıkkı sadece senin canını sıkan ufak sorunlardır. Sigarayı bırak içkiyi bırak yada ne biliyim basit şeyler işte. Sevmişsin artık. Sırf dış görünüşe bakarak sevdiğini düşünüyorsan zaten sevmemişsin ozaman bu soru yok sayılıyor :D

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

illa sevmek mi gerek

Toplam Hit: 5866 Toplam Mesaj: 57