Sıfırlanan IMF Borcumuz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Kaynak : TÜİK, Hane halkı endekslerinden türetilmiştir.

Sanırım bu tablonun üzerine pek de fazla yorum yapmaya gerek yok.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

http://eksisozluk.com/entry/33875995 buyrun okuyun.

imf borcu farklı bir şeydir. İmf borcu kapanırken başbakanlık bütcesine ve dış, iç borca bakalım lütfen. Tüm bu saydıklarım cumhuriyet dönemi boyunca en yüksek olan borçlardır. %60 daha fazla. -tam rakam vermek gerekirse-

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hocam kimse inkar etmesin ki AKp döneminde ekonomi gayet iyi gidiyor. haa TRnin gerçek ekonomi potansiyeli bu mudur dersen belki yüzde 10.

ama nerden aldı nereye getirdi adam.. bunu yapmasında benim gördüğüm en büyük etkenn, ebesnin nikahı gibi vergi olması, TSK bütçesinde kat be kat azalma, bir de sağlam ekonomi politikası. ha aynı bu şekilde giderse 10 15 yıla gene patlayabiliir. ölüyü diriltti ama diriyi de devam ettirmesi için başka bişeyler de yapılması lazım.

gerçi sadece özelleştirme ve doğuda bazı ülkelere satılan yer ve kuruluşlardan gelen para bile baya yeter bize.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

konu siyasete dönmüş, millet birbirini cahil ilan edip duruyo yine.

siyasi konu açmaktan holy kendini banlasın, olay kapansın:)))))

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

o kadar yazı yazdım kimse bakmamış bile.halen neden benzin nie o kadar pahalı diye yorum yapılmış

buda tbt'de son yazımdır...herkese kolay gelsin artık sadece okurum..

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

piyasada olmayan para dolaşıyor. nasılmı ? kredi kartlarıyla.  sen karttan geçiyorsun, hesabına para giren onu eft ediyor. eft alan kredi kartına yatırıyor,yine harcıyor böyle devam ediyor . birisi para çekinceye kadar. yada çekmiyor döngü devam ediyor. o zaman soru şu para nerde ? bu şekilde devasa bir ekonomi görünüyor .sanal .olmayan.

Temel adalettir .
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Ekonomiden pek anlamam fakat matematik olarak mümkün olmadığını düşünüyorum.

Hepimiz her sene yabancıların ürettiği iphonelar, laptoplar, giyecekler , içecekler, arabalar alıyor, tüketiyoruz. Fakat dışarı sattığımız mallar kesinlikle aldıklarımızdan fazla olamaz gibi görünüyor.

Bu olayın gerçeği nedir bilen varmı? nereye borçluyuz şimdi biz? AKP döneminde Enflasyonda bir iyileşme olduğu kesin ama bunu neye borçluyuz?

dunya bankasina borcluyuz

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

ihraç edilen domatesler, narlar içinde zirai ilaç fazla diye geri geliyor. e ne satıyor bu devlet

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 11518 Toplam Mesaj: 109