folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sigara "Y I Bırakmak Türkiye " Yi Kurtarır

Sigara "Y I Bırakmak Türkiye " Yi Kurtarır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

mayrip bunu yazdı:
    -----------------------------

tmm akp buu bilerek gündeme oturtmak istedi ve bazılarından oy hesabı yapmış istemiştir. çünkü son zamanlarda zamlarla ve işçiyi ezdiği için milletten artık güven duygusunu yitirmiştir bu açıktır. ama nede olsa dygusal milletiz ya hemen he ya öyle ya ver gitsin ya diyyoruz çoğumuz o yüzden bak tayyip siyaset bakımından adam kurs almış millete yakınlık için ne yapabilürüm diye bu da gerçektir. hep bir rol üstlenmek için atılan adımdır bu.

diğer odada babam sigara içiyor ve ben aşırı şekilde rahatsız oluyorum sağlıktan ötürü burnum tıkanıyor. sokaklar boş anasını satayım git sokağa balkona çık. anlamıyorki. bir müddet konuşmamaya karar verdim. üstüne başına bişeyler almıyor gece gündüz içiyor. 2 yıl içinde ölürse canıma kıyarım emekli olcak. ln diyorum bak azalt şunu öleceksin geberip gideceksin öte tarafta tahtalı köyde bunun hesabını veremiyeceksin. bütün organlar konuşacak sana hesap soracak. çocuklarına vereceğin parayı sigaraya verdin. ne hakkın var ln. /örnek başkaları için: evde ekmek yok çocuk aç. hala aklını kullanıpta yahu ben insanım diyecek kadar aklı kalmamış ve hala sigaraya veriyorsa ve bu ssikaradan daha değersiz görüyorsa kendisini ne yapmalı!!!

Dediklerinden sigara içen kimse insan değildir gibi bir sonuç çıkıyor laf yiyebilirsin. Dediklerinde haklısın ama genelleme yapma benim babam da sigara içerdi ama sağolsun evden ekmeğimizi, cebimden harçlığımı hiç eksik etmedi. Bende hiç neden sigara içiyorsun, bırak demedim, çünkü ne bana ne çevresine zararı yoktu adamın. Senin bahsettiğin adamlar zaten yüksek tiryakidir, doktor kontrolünde azaltması gerekir. Yeni kanunları tartışmaktan sigarayı tartışmaya geçtik.

while (1<2)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    genelleme yapmadım hoca! babam böyle! örneği başkaları için verdim evinde ekmeği olmayıp sigara içenleri...

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek
    Hiç bir şey olmaz aksine artar kullanım..Yasaklar bizi asla usandırmaz..Türk milleti olarak bunlara çok alıştık millette etkiye bi tepki oluştu sorgulamadan aynısı oluşacak yine..En son sigaralara yazı yazılmıştı kanser olursun hamilelere zararlı vsvs ardından araştırma yapıldı kullanım %5 artmıştıı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtmad
    tbtmad's avatar
    Erkek

mümkün değil işsizliğin alıp gittigi ülkede sigara fabrikalarında kahvehabelerde ekmek yiyen bir sürü insan var :|

+ Daha önemli sorunlarımız var hepsini çözdükte sigaramı kaldı ne hayat öpücügü hangi hayat öpücügü decede kulak :D

Kod yazmakla adam olunmaz:D
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek
    ii oldu ii bence genel olarak da uygulanabilitesi var :)

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek

yok arkadaş bırakmam boktan bi yasa çıkardılar die keyfimi kesemem gider içerim :|

bide şu ihbar etme işi nasıl oluo bilen varmı kime ediolarmış ihbarı ? 

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek
    SilenC3 bunu yazdı:

yok arkadaş bırakmam boktan bi yasa çıkardılar die keyfimi kesemem gider içerim :|

bide şu ihbar etme işi nasıl oluo bilen varmı kime ediolarmış ihbarı ?

şikayet ve uygulama makamı valilikler yada polis diye duydum öle dedi trt de 

sonuçta kanunu uygulamak cezasını kesmekte devletin işi tabiki 

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Otobüste felan Vapurda Hastanede, Yasaklanmasına Eyvalla denirde ondan Alıştık Nihayetinde Sigara Dumanı kaplı Kasvetli bir Otobüs yolculuğuna insan Ailesini Kıyıpta Götürmek istemezdi, Bizim yararımıza Yapılan bir uygulama idi, Doğaldırki uyum sağlamada da Pek Zorlanmadık, Gel gelelim Şu andaki Uygulama Kahvehane gibi Tiryakilerin Tiryakiliklerini Yapabildikleri Özgür Alanlara İnternet Kafe gibi Alanlara bile Hemde Sigara içme Bölmesi bile yapmayı yasaklarcasına Yapılmış Hunhari bir Tiryaki Düşmanlığı Görmekteyim, Ne demek Sigara içme alanı yapılamaz, Ne demek Sadece Avlusu olan yerlerde Avluda içilebilir. Bu Hesap YAnlış Ve Taaaa Bağdattan da Döner.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

otobüslerde yasaklandığında ne oldu herkes uydu. gayette güzel oldu. içende rahat nefes aldı içmeyende.

şimdi şuna dikkat çekmek istiyorum.

1920 lerde abd  de içki yasağı yüzünden içki tüketimi arttığı gibi bir çok mafya türedi . sonradan başedemeyeceklerini      anlayınca yasağı kaldırdılar. şimdikapalı alanlarda sigara içilmeyecek muhabeti otobüsler gibi olmaz . adam kahvede oturuyor.sigara içmek için dışarı çıkacak ne olacak müşteri kaybolacak. birisi şikayet edecek .nasılmı? cepten çek resmini yeterli. sonrasımı kavga gürültü. işyeri sahipleri müşteri tutmak için her yolu deneyecek. orasını anlarsınız.neyse hayırlısı olsun.

Temel adalettir .
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    sigarasız bir gün yaşadım çok iyiydi. tertemiz.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
Toplam Hit: 5446 Toplam Mesaj: 51