Silah Taşıma Ruhsatı Sahibi Olan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Merhabalr arkadaslar, bu aralar memleketin durumu ve benim kucuklukten beri olan bir hayalim olan silah tasima ve atis egitimini gercege dokmek istiyorum artik.

Istanbul avrupa yakasinda silah atis egitimi alabilecegim bir yer var mi ? Ve silah tasima ruhsati almam icin ne yapmam gerekiyor ? Tesekkurler

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Taşıma ruhsatı alman imkansıza yakın, bulundurma rahat alırsın, istedikleri şartlar emniyetin sitesinde yazılı,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Memleketin durumunda seni silah almaya teşvik eden ne var hoca ? Boş konuşmayın.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam ben de almak istemiştim ama şartları duyunca vazgeçtim. kağıt üstünde yıllık belli bir eleman sayısı ve ciroyu tutturan müteahhit olarak göründüğüm için alabiliyordum. 5000 tl falan yatırıyosun sanırım bide yıllık 700 tl falan bayılıyosun bide silaha para vericen.

Öte yandan ruhsatsız taşırsan ve yakalatırsan 900 tl cezası varmış. bunun yanında ruhsatsızı kime sıktığın da belli olmaz tabi =) Yani değmiyor yatırdığın paraya.

Ayrıca gerçekçi ol, geçerli bi sebebin yoksa hergün bi çanta para taşımıyosan silah taşımak istemezsin. Yani silah hafif bişey değil cep telefonuyla cüzdanı taşımak bile zul geliyor insana. Bide alışveriş merkezine girerken ötücek, bi işyerine vs girerken ötürcek... hayat boyu taşısan 1-2 kere ihtiyacın olur onda da adama sıksan bi türlü sıkmasan bi türlü. Ha adama sıkmışın ha kendine sıkmışın yani =) bizim memlekette evine giren hırsızı vursan bile hapis cezası var.

Silah atış eğitimini niye almak istiyosun bi tane düğmesi var aq =) mouse kullanma eğitimi gibi bişey bana göre.

Bakımını öğrensen yeter onu da internetten bulursun.

HolyOne tarafından 23/Tem/15 09:41 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Taşıma ruhsatı alman imkansıza yakın, bulundurma rahat alırsın, istedikleri şartlar emniyetin sitesinde yazılı,

Bulundurma ruhsati ile ustumuz de yakalandigin da her hangi bir cezai islem uygulanir mi ?

Insaat isi yapiyorum mutehatim tasiyabilecek kisi ve kurumlar arasinda bu isi yapanlar alabilir diyor.

@holyone

Abi tek dugmesi var lakin dosya yerine bos screene basarsak bir ise yaramiyacak :) iki kasinin irtasina nisan almak istiyorum :))

Ransack tarafından 23/Tem/15 09:38 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Ilk is tamam. Silah ve atis egitimi alabilecegim,poligona gidip rast gele ates etmek yerine bu isin egitimini veren yerler var mi ? Istanbul avrula yakasi olursa super

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam ben çocukluktan beri çok defa atış yaptım. Yani atla deve değil. Counter strike da attığını vurmak gibi işte sadece hedef alma mekanizmasında 2 noktayı üst üste getircen.

Tüfekle görebildiğim en uzun mesafeden kola kutusunu neredeyse her attığımda vurabiliyorum. Küçükken toplu iğneyi hedef diye koyup ona atardık =) Ama daha çok havalı silahlarla.

Hiçbir eğitim almadım yani. Gerek yok. Kurallar belli. Ama elin titriyorsa fln ne eğitim alsan fayda etmez zaten.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Ransack bunu yazdı

Ilk is tamam. Silah ve atis egitimi alabilecegim,poligona gidip rast gele ates etmek yerine bu isin egitimini veren yerler var mi ? Istanbul avrula yakasi olursa super

Poligona git durumu anlat orada uzmanlar eğitim veriyor 

yada herhangi bir özel güvenlik kursuna git sizin ben sadece silah eğitimlerinize Katılmak istiyorum de Eğitimini al 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Ruhsat işinden vazgeç bence, 

Bulundurma ruhsatli silahi kafana gore taşıyamazsın, tasidiysan ve yakalandiydan ruhsatsiz muamelesi görürsün. Sadece nerden buldun diye sormazlar. 

Isav var avrupa yakasinda, bir de bir metrobus duraginin yaninda vardi ama adi aklima gelmiyor.

Gitmişken 45lik S&W ile atmayi ihmal etme :) 10 saat kulağımın çınlaması gecmemisti. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

O bulundurma ruhsatini alsan bile her poligona gidisinde nakil belgesi duzenlemen gerekiyo bunuda unutma. Evinden/is yerinden adım ciksan silah uzerinde yada kutusundayken yakalandigin an ruhsatin direk ömür boyu iptal silahta zorla alım kapsamina girer. Bunlari bilerek is yap. Aracinda filan bulundurma isini de yapamazsin. Verdigin adres neresi ise silah orda durmak zorunda.

Cok guzelde harcı var;

RUHSAT TÜRÜ SÜRESİ HARÇ ÜCRETİ

Bulundurma 5 Yıl 1.132,30 TL
    Taşıma 5 Yıl 3.538,50 TL

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
Toplam Hit: 2605 Toplam Mesaj: 32
silah ruhsat atış