folder Tahribat.com Forumları
linefolder Fotografçılık ve Digital Fotograf Makineleri - Video Kameralar
linefolder Sinema Filmi Projemiz Var Sponsor Veya Ortağa İhtiyacımız Var....

Sinema Filmi Projemiz Var Sponsor Veya Ortağa İhtiyacımız Var....

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayrildikyala
    ayrildikyala's avatar
    Erkek

Merhaba, şişli halaskar gazi cad. Film yapım için şirket açtık projemiz hazır oyuncularda hemen hemen hazır ekip falanda hazır fakat sponsor bulamadık o yüzden filmi ekip olmadan kendimiz halletmeye karar verdik ben baya baya anlıyorum işten kurgu montaj olarak 8mm nişantaşı stüdyosuyla anlaştık fakat yinede paramız kalmadı hesap yaptım kiralamayla ortalama 14 bin tlye rejiyi kuruyorum oyuncular zaten paralarını hemen almayacaklar anlaştım aralarında tanınmış simalarda var fakat bu 14bin tlyi bulamıyorum kredi çekemiyorum borçta alamıyorum son çağre olarak tefeciye gittim fakat oda ipotek bişey istedi olmadığı için onuda alamadım... Acaba aranızda projeye sponsor veya ortak olmayı düşünen olur mu ? Filmin gişesini yarı yarıya yapacağız bunun için sözleşmeyide hazırladım tastikleticem... Saygılarımla...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

crowdfunding olayını araştırabilirsiniz, kafanıza yatarsa bir kampanya yaparsınız. indiegogo gibi siteler var bu iş için.

umarım crowdfunding 'den önce size sponsor olacak birileri çıkar, belki tbt'den..

başarılar..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayrildikyala
    ayrildikyala's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı

crowdfunding olayını araştırabilirsiniz, kafanıza yatarsa bir kampanya yaparsınız. indiegogo gibi siteler var bu iş için.

umarım crowdfunding 'den önce size sponsor olacak birileri çıkar, belki tbt'den..

başarılar..

Hocam acaba bu tür sitelerin türk versiyonu var mı bi ara görmüştüm sanki ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    ayrildikyala bunu yazdı
    RockZs bunu yazdı

başarılar..

Hocam acaba bu tür sitelerin türk versiyonu var mı bi ara görmüştüm sanki ?

türk siteler var hocam ama nelerdir, nasıl çalışırlar bilemiyorum. google'da ufak bir araştırma ile sonuca ulaşırsınız.

Türkiye'de para toplamak için il dernekler başkanlığından/öyle bir yerden izin almanız gerekiyor, şahıs olun dernek olun vakıf olun.. bu tarz TR siteler böyle bir iznin gerekliliğini sorgulayabilir, emin değilim.

indiegogo'da Türkçe kampanya açabilirsiniz, kredi kartı ile ödeme alıyor, TR kaynaklı olduğunuzdan PayPal kabul etmez.

en son gördüğümde "super troopers 2" miydi neydi, bir film 3.5 Milyon dolar toplamıştı.. Film ya da başka sanat projeleri için bu tip siteler kullanılabilir. iyi bir kampanya yürütmek şartıyla.. 

RockZs tarafından 15/Haz/15 17:46 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

tanıdık simalar kimler hocam ?

ayrıca filmi kaç kişi izleyecek, yani sponsor olacak adam 1 koyup 2 almalı ki bi işe yarasın sponsorluğu. sinemalar filan kabul edip oynatacakmı filmi. amatör filmleri oynatmıyorlar çoğu.

aklıma bi tek kültür bakanlığı geliyor. ordan birine danışıp bilgi al bence hocam. yerli filmlerin genelinde kültür bakanlığı destek veriyor. senin bütçen zaten çok düşük diğer filmlere göre destek verirler belki.

not : filmi çektikten sonra telif hakkı istemezsen sitemde yayınlarım :D çok mail geliyor filmimi sitenizde yayınlayın diye :D

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayrildikyala
    ayrildikyala's avatar
    Erkek
    FOXXLY bunu yazdı

ayrıca filmi kaç kişi izleyecek, yani sponsor olacak adam 1 koyup 2 almalı ki bi işe yarasın sponsorluğu. sinemalar filan kabul edip oynatacakmı filmi. amatör filmleri oynatmıyorlar çoğu.

aklıma bi tek kültür bakanlığı geliyor. ordan birine danışıp bilgi al bence hocam. yerli filmlerin genelinde kültür bakanlığı destek veriyor. senin bütçen zaten çok düşük diğer filmlere göre destek verirler belki.

not : filmi çektikten sonra telif hakkı istemezsen sitemde yayınlarım :D çok mail geliyor filmimi sitenizde yayınlayın diye :D

Fırat Çelik Gupse Özay Olacak Başrollerde Profesyonel olarak çekeceğiz fiyat biraz düşük olsada profesyonel birşey olması için elimizden geleni yapacağız.. fakat para yok.... :((((

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    ayrildikyala bunu yazdı
    FOXXLY bunu yazdı

Fırat Çelik Gupse Özay Olacak Başrollerde Profesyonel olarak çekeceğiz fiyat biraz düşük olsada profesyonel birşey olması için elimizden geleni yapacağız.. fakat para yok.... :((((

hocam tanınmış sima demişsinde bunlar baya bildiğin ünlü kişiler :D tanınmışı aşmış bunlar.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayrildikyala
    ayrildikyala's avatar
    Erkek
    FOXXLY bunu yazdı
    ayrildikyala bunu yazdı
    FOXXLY bunu yazdı

hocam tanınmış sima demişsinde bunlar baya bildiğin ünlü kişiler :D tanınmışı aşmış bunlar.

Hocam adamlar benden haber bekliyorlar herşeyi hazırlayınca haber vercem dedim... bilemiyorum bi kredi falan çekebilsem en azından halledicem başlicam bian önce ama çekemiyom işte

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ayrildikyala bunu yazdı

Merhaba, şişli halaskar gazi cad. Film yapım için şirket açtık projemiz hazır oyuncularda hemen hemen hazır ekip falanda hazır fakat sponsor bulamadık o yüzden filmi ekip olmadan kendimiz halletmeye karar verdik ben baya baya anlıyorum işten kurgu montaj olarak 8mm nişantaşı stüdyosuyla anlaştık fakat yinede paramız kalmadı hesap yaptım kiralamayla ortalama 14 bin tlye rejiyi kuruyorum oyuncular zaten paralarını hemen almayacaklar anlaştımK aralarında tanınmış simalarda var fakat bu 14bin tlyi bulamıyorum kredi çekemiyorum borçta alamıyorum son çağre olarak tefeciye gittim fakat oda ipotek bişey istedi olmadığı için onuda alamadım... Acaba aranızda projeye sponsor veya ortak olmayı düşünen olur mu ? Filmin gişesini yarı yarıya yapacağız bunun için sözleşmeyide hazırladım tastikleticem... Saygılarımla...

Safir yapimin sahibi murat yonten var. ona git yardimci olur. Bey oglunda. 

Ama paranin buyuk kazancini o alir diyeyim.

yada adal yapim mustafa sirmen ikiside birbirini cok iyi tanir mustafa ikinci planin olsun. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

inş mizah ve aşk temalı bir film yapmiyorsunuzdur Türk sineması bu tarz filmler çöplüğü oldu. oyunculara bakarak aklimda az cok boyle bise canlandi

bir filmdede olmasin aşk aq olmasın mizah. gülmeyelim lan bi kerede sasiralim ne bileyim dusuncelere dalalım adam yapmış arkadas diyelim yada fantastik olsun helal olsun hayal gucu var adamda diyelim

koymayın abi aşk olmasın siktigimin memleketinde ask ve mizah ve bilimum sulu duygusallik olmayan bir film cikmazmi ? 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayrildikyala
    ayrildikyala's avatar
    Erkek
    Keyr00t bunu yazdı

inş mizah ve aşk temalı bir film yapmiyorsunuzdur Türk sineması bu tarz filmler çöplüğü oldu. oyunculara bakarak aklimda az cok boyle bise canlandi

bir filmdede olmasin aşk aq olmasın mizah. gülmeyelim lan bi kerede sasiralim ne bileyim dusuncelere dalalım adam yapmış arkadas diyelim yada fantastik olsun helal olsun hayal gucu var adamda diyelim

koymayın abi aşk olmasın siktigimin memleketinde ask ve mizah ve bilimum sulu duygusallik olmayan bir film cikmazmi ? 

kardeşim daha dur ilk filmimiz nasıl çekelim fantastik filmi falan

Toplam Hit: 3834 Toplam Mesaj: 22
film sinema sponsorluk ortaklık yapım