Sinema TV / Radyo TV Sinema

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Arkadaşlar benim TS-1 Puanım 358 sıralama 29 Bin

Sinema TV olarak Akdeniz Üniversitesine girebilirim. Radyo TV Sinema olarak aklımda Ege ve yine Akdeniz var..

Bu iki bölümden birinde okuyanlar varsa kısaca bir ilgilendirme yapabilirler mi ve sizce hangisini seçmeliyim ?

Kendine İyi Bak ..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahrefk
    tahrefk's avatar
    Erkek

Hocam bence Akdeniz oku niye dersen ingilizce kursuna gidersin ve ayriyetten orada bayağı geliştirirsin ingilizceni.İngilizce bilirsen radyo ve tv de bosta kalma durumun cok dusuk.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WildWamqire
    WildWamqire's avatar
    Erkek

Radyo Tv Sinema tabiki hocam bende 3 cü senem olcak rtvde
    neden dersen sinemada ses çok önemli bir unsur.
     Ve ses in yolu radyodan geçiyor. Ayrıca İletişimci olacagın için iletişimde konusmda diksyonda bir takım yardımları oluyor  radyonun.
    üniversite olarak ikiside güzel ancak önerim egedir.. 

Abure cubure subure dubure re re re tey tey tey
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

WildWamqire bunu yazdı:
    -----------------------------

Radyo Tv Sinema tabiki hocam bende 3 cü senem olcak rtvde
    neden dersen sinemada ses çok önemli bir unsur.
     Ve ses in yolu radyodan geçiyor. Ayrıca İletişimci olacagın için iletişimde konusmda diksyonda bir takım yardımları oluyor  radyonun.
    üniversite olarak ikiside güzel ancak önerim egedir.. 

Doğu Akdeniz'de okuyorsun sanırım ? Aslında sınav sonrası orayı düşünüyordum sınav kötü geçti düşünüdüğümden iyi almışım tabi bunda çoğunluğun kötü geçmesinin etkisi var..

Bende büyük ihtimal Ege RTS yazacağım başa bakalım..

Kendine İyi Bak ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

ben gecen sene 373 puan aldım 46 bindi sıralamam :S şansa bak :S

hocam ben Erciyes Rts 2. SINIF Olucam bu sene. bölüm güzel zevkli eğlenceli bir bölüm. Kendi üniversitemi övüyormuş gbi olcak ama son 3 senedir İletişim fakultemiz özellikle RTS bölümümüz ödülleri silip süpürmekte ve 1. olmaktadır. Özel üniversiteleri geride bırakmaktadır. gecen sene Akdeniz Ünisi bizi yakalamayı başardı 1. liği paylastık. sağlam oturmus bi sistemimiz var fakultede kampus tv var radyomuz var 1. sınıfta bile istersen oralara girip kendini geliştirebilirsin.

Tasarım ofisi var Son teknoloji bilgisayarlar istediğin zaman kayıt yaptırıp orada proje üretebilirsin. Marmara tutmuyorsa ya Kocaeli (İstanbula yakınlığından) yada Erciyesi yaz derim

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozAnkaraguclu
    ozAnkaraguclu's avatar
    Erkek

Tutuyorsa tabii ki Anadolu Sinema Tv olsun tercihin ve bir de ingilizce sıkıntın yoksa iyidir bizim okul. Ben 2. sınıfım şu an pratik yapma olanağın fazladır ve hocalar gerçekten sektörün içinden gelen kişilerdir. Ama bir de hazırlık derdi var ki ölüm gibidir :)

"Milliyetin en belirgin niteliklerinden biri dildir. Türk milletindenim diyen insan her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz. " Mustafa Kemal ATATÜRK
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Artık Türkiyede cogu bölüm ingilizce olmuş diyorlar doğru mu ? Hemen hemen her bölümde hazırlık varmış.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

@Hakkinen

Bilgiler için teşekkürler Hocam.. Denizin çocuğu olarak deniz olmayan bir şehirde yaşarsam bu Eskişehir olur diye düşünüyorum.. :)

@ozAnkaraguclu

Sizin okul hangisi ? Anadolu ve Marmara yemez maalesef.. Ege Üniversitesi ne durumda acaba merak ettim eğitim olarak.. Hazırlık olmayan bir yer daha uygun kendi adıma çünkü çok geç kaldık yaş olmuş 21 bir de hazırlık okuyacak halim kalmadı..

Bir debu yatay geçiş hakkında bilgisi olan var mı ? Her Üni'ye girenin hayali olduğu gibi şuan benimde hayalim ama genel olarak imkansız görülür öyle mi ? :)

Mesaj 23 Temmuz 2012 (Pazartesi) Saat: 00:40'da darkroques61 tarafından düzenlendi.

Kendine İyi Bak ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozAnkaraguclu
    ozAnkaraguclu's avatar
    Erkek

Mühendislikler ve iletişim ingilizce bizim okulda aklıma gelmeyen bölümler de olabilir tabi. %30 olanı var %100 olanı var.

"Milliyetin en belirgin niteliklerinden biri dildir. Türk milletindenim diyen insan her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz. " Mustafa Kemal ATATÜRK
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozAnkaraguclu
    ozAnkaraguclu's avatar
    Erkek

darkroques61 bunu yazdı:

@Hakkinen

Bilgiler için teşekkürler Hocam.. Denizin çocuğu olarak deniz olmayan bir şehirde yaşarsam bu Eskişehir olur diye düşünüyorum.. :)

@ozAnkaraguclu

Sizin okul hangisi ? Anadolu ve Marmara yemez maalesef.. Ege Üniversitesi ne durumda acaba merak ettim eğitim olarak..

Bir debu yatay geçiş hakkında bilgisi olan var mı ? Her Üni'ye girenin hayali olduğu gibi şuan benimde hayalim ama genel olarak imkansız görülür öyle mi ? :)

Anadolu işte bizim okul. Marmarayı tutsa bile yazma zaten gidenlerden hiç iyi şeyler duymadım. Yatay geçiş imkansız değil ama zordur. Yüksek bir ortalaman olacak sonra başvuranlar arasında en yüksek puan senin olacak falan kasar baya o iş :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

ozAnkaraguclu bunu yazdı:

Anadolu işte bizim okul. Marmarayı tutsa bile yazma zaten gidenlerden hiç iyi şeyler duymadım. Yatay geçiş imkansız değil ama zordur. Yüksek bir ortalaman olacak sonra başvuranlar arasında en yüksek puan senin olacak falan kasar baya o iş :)

Anadolu'da hazırlık var puan tutsa da tercih eder miydim bilmiyorum..

İstanbul Aydın Üni.'de %75 burslu tutuyor yıllık 5 Bin TL gibi bir fiyata oraya girebilirim Beykent'in puanlarını bulamadım ama o da o civarda olur sanırım..

Özel Üni de düşünebilirim bu durumda İstanbul avantajı olduğu için ama babam ne düşünür bilemem tabi.. :)

Kendine İyi Bak ..
Toplam Hit: 2615 Toplam Mesaj: 21