folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Sıradan Bi Gün... ~ Yılmaz Özdil

Sıradan Bi Gün... ~ Yılmaz Özdil

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek

Hálá şu soruluyor:

"Bina niye çöktü?"

*

Hızlı tren ilk virajda niye uçtuysa, ondan çöktü... İzmir'in çeşmelerinden niye arsenik akıyorsa, Aksaray'da ahali niye ishal olduysa, katarakt ameliyatı için yatırdıkları kadıncağızın niye rahmini aldılarsa, ondan... Konya'da Zümrüt Apartmanı'nın durup dururken çökmesini pek dert etmediysen, aynı Konya'da Kuran kursunun çökmesine niye takılıyorsun? Kayseri'de hafız yurdu durup dururken çöktüğünde üzerinde durmuş muydun? İSKİ çukurunda niye can verdiyse o minik kız, Edirne'de, Manisa'da, Kayseri'de, İstanbul'da doğar doğmaz niye öldüyse 22 bebeğimiz, ondan öldü bu kızlarımız... Davutpaşa'da boya atölyesi niye patladıysa, Tuzla'da niye patır patırsa, ondan çöktü... Antalya'da köpük partisi yaparken niye çarpıldılarsa, meşaleden alev püskürtme şovu yaparken niye yaktılarsa seyircileri, Alanya'da niye battıysa kaptan yerine aşçının kullandığı gezi teknesi, ondan... Mecidiyeköy'de sondaj kazısı yaparken 60 santimlik beton metro tavanını niye deldilerse, Gaziosmanpaşa'da elektrik tellerini kopartan kepçe operatörü "hop mop" demeye kalmadan niye doğalgaz borusunu delip mahalleyi havaya uçurduysa, iki santim yağmur yağdığında evini niye su basıyorsa, ondan çöktü o bina... Dünyanın en mülayim hayvanı koyunu keserken -hem de bağlıyken- kendi bileğini niye kesiyorsa milletimiz, ondan... Türkiye'den Polonya'ya giden yolcu uçağımız koordinatları karıştırıp sivil havalimanı yerine 15 kilometre uzaktaki askeri havalimanına iniyorsa, bina çökmesinin neresi şaşırtıcı? Alt tarafı Yenikapı'dan Avşa'ya giden deniz otobüsü koskoca Marmara'da geçecek yer kalmamış gibi demirlemiş halde duran şilebe harss diye giriyorsa, Kadıköy-Karaköy vapuru Eminönü-Üsküdar vapuruna bindiriyorsa kafadan, Pendik'ten yola çıkan "Recep Tayyip Erdoğan" isimli teknoloji harikası feribot duramayıp Yalova iskelesine patlatıyorsa, sen hálá nesini merak ediyorsun ki çöken binanın?

*

Takdiri ilahi de, geç.

------------------------------

Çok güzel yazmış herzamanki gibi, ellerine sağlık. 

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Hala kader,
    olacağı varmış,
    Diyen adamlar görüyorum,hiç mi utanmıyorlar merak ediyorum,oradan çıkan cesetler kendi yakınlarının olsa tepkileri bu mu olurdu.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Super !

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek

ulan bu adamın yazılarını hep 2-3 satır boşlukla altta altta okumuştum böyle okuyamıyorum bak.
    Niye

Yıkıldı

Bu

Binalar?

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efrasyap
    efrasyap's avatar
    Erkek

bu adam iyi yazıyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek
    gerçekten güzel süper

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Bu adamın yazıları çok güzel.

λ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    yılmaz özdilin bunları yazmış olması takdiri ilahi, yani yazmayabilirdi de, o yüzden fazla ciddiye almayın.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek
    yakın zamanda ne çok olay olmuş unutulan yahu..karıştırılsa daha kim bilir neler var..ıspartada düşen uçak neden düşmüştü?onu da unuttuk ..

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    Katılıyorum bu yazıya..

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    adam yazılarını okutuyo, çok süper. diğer köşe yazarları gibi değil.

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
Toplam Hit: 3892 Toplam Mesaj: 20