Sistem Saati 2085 E Gidiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Lupin bunu yazdı

kontrol panelinden internet saat ayarlarını güncellerken "time.windows.com" yerine "time.nist.gov" yazmayı dener misin ?

edit: https://windowsreport.com/fix-windows-10-clock/  şuradaki tüm seçenekleri denemekten başka alternatifin yok gibi görünüyor :)

tarih ileride iken güncelleme yapınca hata veriyor  pc kapanıp açılınca ileri gidince tarih yine otomatik güncelleme aktif de olsa tarih ileride olduğundan kendini bloke edecek güncelletmeyecek. Hizmetlerden windows time da bakmadım hiç bi boka bakmadan konu açmışım :D 

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    Lupin bunu yazdı

kontrol panelinden internet saat ayarlarını güncellerken "time.windows.com" yerine "time.nist.gov" yazmayı dener misin ?

edit: https://windowsreport.com/fix-windows-10-clock/  şuradaki tüm seçenekleri denemekten başka alternatifin yok gibi görünüyor :)

tarih ileride iken güncelleme yapınca hata veriyor  pc kapanıp açılınca ileri gidince tarih yine otomatik güncelleme aktif de olsa tarih ileride olduğundan kendini bloke edecek güncelletmeyecek. Hizmetlerden windows time da bakmadım hiç bi boka bakmadan konu açmışım :D 

büyük ihtimal register unregister işlemi senin sorununu halledecek gibi duruyor
    bi dene bakalım olmazsa verdiğim linkteki tool'u indir

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Lupin bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    Lupin bunu yazdı

büyük ihtimal register unregister işlemi senin sorununu halledecek gibi duruyor
    bi dene bakalım olmazsa verdiğim linkteki tool'u indir

linkteki gibi servise baktım durmuş görünüyordu onu otomatiğe çektim, pili de değiştirdim networkdeyken ve değilken iki şekilde denedim saat normal ayarladığım gibi duruyordu. Bu sefer de new cpu installed F1 setup F2 cointune demeye başladı :D pc  menapoza giriyor galiba :D  :D   Yine olmazsa o tool u deneyim. Saol hocam. 

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

:) senin pc sal beni kendim takılcam diyo galiba saat düzeldiyse diğeri sorun değil ya basıver f2ye nolcak 

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Lupin bunu yazdı

:) senin pc sal beni kendim takılcam diyo galiba saat düzeldiyse diğeri sorun değil ya basıver f2ye nolcak 

:D en son zaten salacam çayıra :D 

ek: windowsreport site güzelmiş baya hoşuma gitti :)

dcpromo tarafından 19/Haz/18 09:54 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Pc kapatıldıktan sonra ne kadar bekledikten sonra açtığında bu olay gerçekleşiyor?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Pc kapatıldıktan sonra ne kadar bekledikten sonra açtığında bu olay gerçekleşiyor?

Bekleme sıklığı 10-15 dakika falandır. Ben denerken de 10 dakka falan bekledim içindeki elektrikği boşaltıp denedim. Zaten windows sunucusuyla da zaman eşitlemediğine göre windowsun bi cinsliği gibi duruyor ama bakalım son değişiklikden sonra bir daha yapacak mı

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Bekleme sıklığı 10-15 dakika falandır. Ben denerken de 10 dakka falan bekledim içindeki elektrikği boşaltıp denedim. Zaten windows sunucusuyla da zaman eşitlemediğine göre windowsun bi cinsliği gibi duruyor ama bakalım son değişiklikden sonra bir daha yapacak mı

Bence sistem veriyolu saat sayıcısına pil voltajı ulaşmıyor, devreyi takip edersen muhtemelen bir transistör arızasına rastlayabilirsin, ama transistör ölçümlerini analog ohmmetre ile yapmalısın, dijital ölçü aleti pek randımanlı değil..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Bence sistem veriyolu saat sayıcısına pil voltajı ulaşmıyor, devreyi takip edersen muhtemelen bir transistör arızasına rastlayabilirsin, ama transistör ölçümlerini analog ohmmetre ile yapmalısın, dijital ölçü aleti pek randımanlı değil..

öyle olsa kesintilerde 2002 tarihine falan gitmesi gerekmez mi? 

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Selamlar, Win7 Prof işlemtim sistemine sahip bir bilgisayar var bi elektrik kesintisinden sonra falan bilgisayar açılınca sistem saati taaa 2085 e gidiyor. WTF?  Daha önce yaşayan var mı bu durumu? 

Ek: Mesela sistem saatini internetten alması için ayar yapınca da(times.windows dan ve diğerlerinden) almıyor güncellerken hata oluştu bilmem ne.  Bios pilini birkaç ay önce değiştirdim sıfır paketinden çıkarp takrım. 

bu  sorun beni   perme   perişan etti  bende de bi  makinada öyle  yapıyor  ofise  girince iilk  açılan  dvr  kayıt  cihazlarına  bağladım bi  laptop  madem sürekli 2032 alıyormuş  tarihi hiç   fark etmedim  sürekli  kullandım  bi bilgisayarda  değil neyse olayı  bios  update ile  çözmüştüm ben denemeni  tavisye ederim  

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım