Sistem Saati 2085 E Gidiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    NighT_JudGe bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Selamlar, Win7 Prof işlemtim sistemine sahip bir bilgisayar var bi elektrik kesintisinden sonra falan bilgisayar açılınca sistem saati taaa 2085 e gidiyor. WTF?  Daha önce yaşayan var mı bu durumu? 

Ek: Mesela sistem saatini internetten alması için ayar yapınca da(times.windows dan ve diğerlerinden) almıyor güncellerken hata oluştu bilmem ne.  Bios pilini birkaç ay önce değiştirdim sıfır paketinden çıkarp takrım. 

bu  sorun beni   perme   perişan etti  bende de bi  makinada öyle  yapıyor  ofise  girince iilk  açılan  dvr  kayıt  cihazlarına  bağladım bi  laptop  madem sürekli 2032 alıyormuş  tarihi hiç   fark etmedim  sürekli  kullandım  bi bilgisayarda  değil neyse olayı  bios  update ile  çözmüştüm ben denemeni  tavisye ederim  

bugun onu da update edecem :D Yine yaparsa çayırlara salacam :D :D 

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    NighT_JudGe bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Selamlar, Win7 Prof işlemtim sistemine sahip bir bilgisayar var bi elektrik kesintisinden sonra falan bilgisayar açılınca sistem saati taaa 2085 e gidiyor. WTF?  Daha önce yaşayan var mı bu durumu? 

Ek: Mesela sistem saatini internetten alması için ayar yapınca da(times.windows dan ve diğerlerinden) almıyor güncellerken hata oluştu bilmem ne.  Bios pilini birkaç ay önce değiştirdim sıfır paketinden çıkarp takrım. 

bu  sorun beni   perme   perişan etti  bende de bi  makinada öyle  yapıyor  ofise  girince iilk  açılan  dvr  kayıt  cihazlarına  bağladım bi  laptop  madem sürekli 2032 alıyormuş  tarihi hiç   fark etmedim  sürekli  kullandım  bi bilgisayarda  değil neyse olayı  bios  update ile  çözmüştüm ben denemeni  tavisye ederim  

Update banada mantıklı çözüm yolu gibi geldi.. KATILIYORUM..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    velociraptor
    velociraptor's avatar
    Erkek

Bios pilini çıkar. Ataç gibi bir metal kullanarak pilin iki ucuna da aynı anda değdir. Pili geri tak.

velociraptor
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek
    velociraptor bunu yazdı

Bios pilini çıkar. Ataç gibi bir metal kullanarak pilin iki ucuna da aynı anda değdir. Pili geri tak.

pislik  için  sormuyorum ne işe  yarayacak  hacı ?  

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    velociraptor
    velociraptor's avatar
    Erkek
    NighT_JudGe bunu yazdı
    velociraptor bunu yazdı

pislik  için  sormuyorum ne işe  yarayacak  hacı ?  

Ben de troll olsun diye söylemedim bu fikri ama açıklamasını bilmiyorum. Yıllar önce sorun yaşadığımda biri önermişti. Sorunum bu şekilde düzelmişti.

velociraptor