Sitede Görülebilecek Sorunlar...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Bildiğiniz gibi seo çalışması var sitede...

Onbinlerce satır kod var, muhakkak bi yerde atladığımız birşey oluyor,

Eğer sorun görürseniz ve bukonuya yazarsanız iyi olur...

Özellikle ama özellikle gereksiz mesaj atmayınız, amacımız direk sorun çözmeye yönelik çünkü,

örneğin arkadaşın teki ana sayfada title kayboldu dedi unutmuşum :)

başka bir arkadaş profil sayfasında pm atılmıyor dedi hallettim 

gibi...

Teşekkürler...

Not: Aynı zamanda seodaki eksiklikleride yazabilirsiniz..

Not2: Arkadaşlar, takibi kolaylaştırmak için, düzelttiğim sorunları yazan arkadaşların mesajlarını siliyorum, yanlış anlayamayın, hepinize ilginiz için çok teşekkürler...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manialith
    manialith's avatar
    Erkek

Rene Edit : Yapılacaklar Listesi :

1. celik yazmış : Yeni mesaj ve Mesaj editlemeden sonra sayfa görüntülenemiyor hatası düzeltilecek

2. gokcan yazmış : Konular Kilitli olsa bile kilit resmi görünmüyor düzeltecem

3. snnyk yazmış : karizmatik editörde smiley sorunu var halledicem

4. Yeni Yollanan plakalar eklenecek

5 Metin editörleri arasındaki geçiş yapılacak

6 keywordler düzenlenecek

7. ankette sıkıntı var düzeltecez...

8. basitten karizmatiğe geçiş yaptığın yorumu yolladığın zaman 1. sayfaya dönüyor :S

9 spy-cx5 gibi nickinde - olanları forum mesajlarını göstri çalışmıyor...

13) forumda kullanıcının madalyalarının göründüğü dikdörtgenin arkaplanı kullanıcı profiline gidiyor. denk getirirsen madalyaya gidiyor. arkaplanda eskiden link yoktu. o yüzden hata sanırım :D

14) anasayfadaki Açılış Sayfası Yap ve Favorilerime Ekle linkleri yok. anasayfaya yönlendiriyor. //edit: sanırım anasayfanın solundaki kısayol linkleri elden geçmedi.

16) /madalyalar.asp chrome'da 2 saattir gelemedi. sayfayı önbelleğe alması mı yavaş yoksa bütün madalyaları server teker teker sorgulayıp kontrol mü ediyo anlamadım. yavaş yavaş yukarıdan aşağıya doğru kişi nickleri çıktıkça geldi. sayfayı yeniledim şimdi tekrar başladı. interesan birşey var orda :D bu arada ordaki profil linkleri de seo öncesi döneme ait.

27) karizmatik editöre geçtiğimdenmidir bilinmez, artık "Düzenle Gitsin"e tıkladığımda foruma post ediyor ama gönderdiğim mesaja dönmüyor edit sayfası açılıyor tekrar.
    30) isminde "-" (tire) olan müritlerin mesajları gösterilmiyor ("Forumda belli kullanıcının mesajlarını listelemek için bölüm yapıldı, artık a kullanıcısının mesajlarının hepsine bi seferde ulaşılabiliniyor..." şurda anlattığın sistemde)

Bekleyecek Olanlar

29) services den tavsiye maili gönderince gelen mailde birsürü eksiklikler ve tasarım bozukluğu var. en aşada Tahribat.com Team 2007 falan yazıyor.

7) http://services.tahribat.com/Default.aspx'de Encryption/Hashing başlığı altında ayrı bir linkmiş gibi "Public key algorithms" var fakat link değil. bu önceden de vardı.

Servislerde Whois'e geçersiz alan adı yazıp gönderince hata veriyor.

Im Boned, All Boned.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Yapılanlar Listesi

1. Bu gün acil cıkmam gerektiği için sıkıntı cıkartan operada görünmeme sorunu düzeltildi...

2. TxT yazmış : Kullanım koşulları ve Gizlilik ilkeleri linkleri düzenlendi

3. HoLyCat yazmış : tıklandıkça link çoğalması mevzusu halledildi...

4. Hakkında sayfasındaki changelog ve sorcerer linki seo ile değiştirildi...

5. oldwolf yazmış : hakkında sayfasının linki yanlışmış düzeltildi...

6. Robinson_Crusoe yazmış : Profildeki türkce sorunu giderildi.

7. Blitz yazmış : Ana sayfadaki SOl kısayol menüsü düzenlendi...

8. Blitz yazmış : Plakalardaki kullanicı adı düzenlendi...

9. kerim yazmış : haberlerdeki kullanıcılar seo yapıldı...

10. yasin_55 yazmış : Opensearch yapıldı...

11. Buzul ve Gokcan yazmış : sitenin altındaki harf sorunu giderildi... Frontpage in amk

12. EmQceR demiş : yenidoğanlar listedi düzenlendi

14. Spybreak ın profilne girememe sorunu düzeltildi, nicki değiştirildi, bu tarz sorunu olan tüm usernamelerdeki sorun giderildi...

15. Pmdeki hata giderildi

16. muride yapamayız, bu sefer her seferinde üye kızmı erkekmi diye bakmak gerekir...

17. Mmbers.asp deki linkler düzeltildi...

18. gokcanın istediği gibi yaptım, artık passwordde özel karakter kullanılabiliyor...

19. serdarın isteği üzerine tahribat translatoru düzelttim

20. HeroiquEnin isteği üzerine artık banlanan kullanıcıların tarihleri düzgün görünüyor...

21. Serdar ve Kerimin söylediği liststory.asp deki hata giderildi...

22. hikaye.jpg i iptal ettim yerine darkskulun yolladığı bi resim koyduk...

11) site haritası'ndaki linkler de seo öncesi döneme ait .

15) arama motorunun sonuçları seo öncesi döneme ait.

9) /Uyulmasi-Gereken-Kurallar bölümündeki kural linkleri seo öncesi dönem. örnek: http://www.tahribat.com/rulelist.asp?rulecat=1

26) members.asp'de herhangi birşekilde order yapınca anasayfaya yönleniyor. http://tahribat.com/?orderby=usernamedesc gibi.

28) /kefilmurid.asp sayfasındaki sağ üstteki resimin (http://www.tahribat.com/img/hikaye4.jpg) arkaplanı beyaz, sayfa arkaplanıyla uyuşmadığından görüntü kirliliği.

22) liststory.asp?id=35540 gibi hikaye katkımıza bakarkenki sayfanın sol taraftaki nick'e tıklayınca eski sistem profile gidiyor.

18) aktif konular sayfasında son 1 günlük default konu sayısı seçimini değiştirip ok'e tıkladığımda seo öncesi dönemin forumactivetopics e gidiyor.

17) profil.asp den üyelik bilgilerini düzenleyince eski profile dönüyor. id'li olana.

21) profilde Kefili: kısmındaki nicke tıklayınca seo öncesi döneme ait profile gidiyor. ID'li olan.

20) 404 sayfasını açıklığa kavuşturalım. hangi subdomain'de olursam olayım yinede http://www.tahribat.com/404-1.asp adresine yönleniyor. her sub'ın kendi 404 sayfası olmalı galiba.[Tamam her subdomain kendine yönlendiriyor...]

5) kendine pm gönderebiliyorsun. daha önce denememiştim ama sanki gereksiz gibi. tabi bilemiyorum.[Güzel bi özellik o kalsın, ben kullanıyorum]

1)  http://tahribat.com/kefilmurid.asp den müridin profiline gidince seo öncesi dönem gibi gidiyor.[yaptım]

10) /Hakkinda linkine gitmiyor. kurallara yönleniyor.[yaptım]

4) yeni birşeymi bilmiyorum fakat 404 sayfasına gidince logout yapıyor.//// edit: ben tahribat.com serveri[]ndaydım, beni www.tahribat.com serverina yönlendirdi ordaki link. hangi serverdaysak onda kalmalıyız sanırım.[subdomain değiştiği için logout oluyor normal]

26 ek) nedense 25den beri yazı boyutu küçüldü. basitte de karizmatikte de bunu arttıramıyorum[htmlden kaynaklı yapacak bişi yok ona her zaman olmuor zaten...]

12) forumtoplist'teki linklerden forum kuralları seo öncesi dönem gibi .

2) /pmread.asp?action=viewinbox    burdan da aynı şekilde

3) /pmsend.asp?toid=****    burda id yazıyor. tama güzel. fakat Yollanacak Mürit kısmına tıklayınca tekrar profiline seo öncesi dönem gibi gidiyor

6) gelen pm'deki gönderen ve alıcı linkleri yine seo öncesi dönem profiline yönleniyor.

23) /wallpaper.asp sayfasındaki bikaç müridin profil linkleri yine eski sistem.

19) forumeditmessage.asp de title yok sanırım önceden de yoktu ama bi title olsa güzel olur. adres yazıyor title olmadığından

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Hiç bitmeyen hikayede ve dosya arşivinde seo yok.

Dosya arşivinde program altındaki yorum okuya tıklayınca açılan pencerede mürit linkleri seo değil.

Bilişim terimleri sözlüğündeki bağlantılarda seo yok.

Döküman arşivinde ve alt sayfalarında seo yok sadece herhangi bir dökümana girince üst taraftaki döküman yolunu gösteren bağlantıda seo var. (Kategorisinde yine yok sadece dökümanın kendi bağlantısında seo var)

4 kayit bulundu tarzı yerlerdekiler gözümüzden kacanlar yada $ olanlar, bunları destek@tahribat.com a iletirseniz düzeltiriz...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

çok kıyak olmuş sorun neyin bilmiomda foruma katkılarımın oraya birde "Favori Başlıklarım" konsa konularada linki eklense tıklayınca oraya düşse

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackworm
    hackworm's avatar
    Erkek

hocam şu kilitli konuları cevapla demeden görebilsek zaman kazanırız...

ayrıca bir kullanıcının tüm konularınıza baktığımzda konu başlığına tıklarsak link sonununa "-//" ayraç içindeki luzumsuz şey ekleniyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

fikrim geldi forumda artık resim koyarken otomatik küçültme yapıyor ya aynı şey müritlerin kişisel sayfalarında paylaştığı profil resmi içinde olsa

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

hiç bitmeyen hikayedeki kullanıcı profili linkleri seosuz

edit:dökümanların listelendiği yerdeki kullanıcı profili linkleride seosuz

edit2:Haber Arşivi listesindeki kullanıcı adına tıklayınca direk kullanıcıya pm sayfasına gidiyo

Bittik biz bittik
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Members.asp de atıyorum logine göre sıraladığında ya da birden fazla sonuçlu bi aramada ikinci sayfaya geçtiğinde normal ikinci sayfaya geçiyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Youtube, metacafe gibi sitelerden videoyu direk foruma eklemek istiyoruz :\

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manialith
    manialith's avatar
    Erkek

http://tahribat.com/Folder-Visual-Basic-Basic-Picbasic-Ve-Turevleri-46/ adresinde şöyle bir sorun var; bi konu tek sayfa olduğu halde forumda 2. sayfa varmış gibi görünüyor.

resmi de var:

http://img18.imageshack.us/img18/3852/yeniwindowsbmpimage.jpg

Im Boned, All Boned.
Toplam Hit: 27250 Toplam Mesaj: 30