Sizce Aikido?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Aikido yaptım, süreklilik isteyen bir spor. 1 ay yaptığın zaman duvarda taklalar atacağını zannetme. Birini etkisiz hale getirmek istiyorsan en az 3 yılını vermen lazım. Biraz da şov sporu olarak geliyor bana. Ben sana judo veya tekwando'yu öneririm.

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

istanbuldaysan bujikan budo taijutsu ha ata sporu isterim dersen güreş ama hangisi olursa olsun belli süre çalışman lazım 1-2aya bişi olmaz bak bide vücudum güzel gözüksün istersen kickboks ayrıca savunmadada çok etkili ama sayokan önermem hiçbir şekilde açıkçası biraz çakma bişey

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkcell
    turkcell's avatar
    Erkek

mai thai kick box tekwondo birini seç bodymiş aikidoymuş boş sporlar :) arkadaş aikido hocasını dövmüştü :) yakalasana diyordu :) gerçi o kickboxda avrupa ikincisiydi ama olsun gözümle gördüm aikidoda yakalayana kadar kickboxcu 10 tane çaktı :D

char ılkUnluyuBul(char a[10]) { char Unluler[] = { 'a', 'ı', 'o', 'u', 'e', 'i', 'ü', 'ö' }; for (int i = 0; i < 9;i++) for (int j = 0, j < 7; j++){//7 olmasının sebebebi 6 harfli bir sözcük girmişti yanlış hatırlamıyorsam if (a[i] == Unluler[j]){ return a[i]; } } bool UnluIncemi(char a){ char InceUnlu[] = { 'e', 'i', 'ü', 'ö' }; for (int i = 0; i < 4;i++) if (a == InceUnlu[i]) return true;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Explosive
    Explosive's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

krav maga ögrenebilirsen sokakda çok işine  yarar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _CD_
    _CD_'s avatar
    Erkek

aikido için çok çalışman lazım her hareket önemli bir kere çocuğun biri tekmemi havada yakaladı sonrasını hatırlamıyorum :) o gün bugündür aikido öğrenmeye çalışıyorum eğer sokak sanatı istiyorsan taiboks 

Algoritması yok bu aşkın; 8 Harf 3 Hece.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CosTeR
    CosTeR's avatar
    Erkek

griffin bunu yazdı:
    -----------------------------
    kickbox sokakta bi halta yaramaz. sokak için taibox yapıcan.

bu yorumu arıyordum işte muay thai de deniliyor hocam 2 yıl git sokakda 3 kişiyi pert eder üstüne kaldırır yine pert edersin çok sakat bir spor ah o kaval kemiklerini dövdürmek :D 2.5 aydır kaval kemigini dövdürüyorum gayet iyi bir şekilde ilerleme var :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzulli
    Fuzulli's avatar
    Erkek

Aikido'da Nidan ( 2. Dan ) seviyesinde olarak sana tavsiyem sabırlı isen vakit kaybeymeden başlamandır. Eğitimler uzun sürer ve ilk 6 ay dojoda yerden kalkamazsın ama 3-4. aya girdiğinde el ve ayakların uyum sağlamaya başlar ve sana verilen 5x5m bir alan içinde üzerine 6 kişi saldırsa bile kendini savuna bilirsin.

Eğer ben 2 ay 3 ay gidettikten sonra terminetör olayım herkesin ağızını burnunu kırayım diyorsan bulaşma.Sokakta etkili değilmiş, adamı yere atana kadar vs. diye yorumlar olmuş. Bunları unut. Aikido'nun nasıl bir şey olduğunu burda sana anlatmak yada senin burdan okuyarak anlaman haftalar alır, bu yüzden yerinde görmen lazım. Ziyaretci olarak git izle bir kaç hafta diğer sporlarla karşılaştır. Öyle karar ver. 

Aikido musabakası olmayan tek savunma sporudur. Ve ayakta, yerde, spa ile kılıç ile vs. aklına gelebilecek herşey ve her yerde kendini savuna bilirsin.

(Bir az marjinal gibi gelcek ama) Aikido yapan insan iç huzura ulaşmış kendini her an sakinleştirebilen, öfkesini kontrol edebilendir.

Bir de birinin arkadaşı Aikido hocasını dövdüğünü söylemiş. O tarz şeyleri düşünme, hangi sporu yaparsan yap o sporun senin sporunu dövmesi senin sporunun onun sporundan başka birini dövmesi vs. aklına gelebilecek en salak söylemdir. Zamanla anlarsın neyin ne olduğunu.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Aikido'da bir hareketin refleks haline gelmesi için en az 60.000 tekrar gerekir. Bu tekwando, karate gibi diğer sporlar içinde geçerli. O yüzden sabredeceksen aikido güzel bir spor. Ama etkili olmasını istiyorsan Kickboks, ThaiBoks veya hiç biri olmazsa boks...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzulli
    Fuzulli's avatar
    Erkek

HannibALgan bunu yazdı:

Aikido'da bir hareketin refleks haline gelmesi için en az 60.000 tekrar gerekir. Bu tekwando, karate gibi diğer sporlar içinde geçerli. O yüzden sabredeceksen aikido güzel bir spor. Ama etkili olmasını istiyorsan Kickboks, ThaiBoks veya hiç biri olmazsa boks...

İlk defa senden duydum :)

Her ne kadar derslerin işleyisi dojo ve ya sensei ye göre değişse de 60.000 tekrar olacağını hiç sanmıyorum. Bir hareketin nasıl yapıldığını az çok öğrendikten sonra yeni harekete geçtiğinde eski hareketi kullanıyorsun. Örn;

ABC yazmak için

A'yı öğreniyorsun (5-8 kez uke (Arkadaşın) ile çalıştıktan sonra)

A'yi kullanarak B'yi öğreniyorsun. Sonra

A'yı ve B'yi kullanarak C'yi öğreniyorsun ve 60.000 hareket yapmadan bazı püf noktaları kavramış oluyorsun. Reflek ise kişiden kişiye değişir. Tabi odun olsan bile 60k kez aynı hareketi deneyerek öğrenmezsin. Örnekte ki ABC reflex olur. Sadece A reflex olmaz. Zamanla anlamdan kendi stilin ve refleslerin oluşur sen farkına varmazsın.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Sadece krav maga sokakta kullanılabilirliği test edildi onaylandı.

arbeit macht frei
Toplam Hit: 4525 Toplam Mesaj: 26