Sizce Aikido?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek

kardeş aikido çok güzel bir spordur 1,5 sene yaptım ama sabır gerektirir.benim çocukluğumdan beri yapmadığım uzak doğu sporu kalmadı taaki wing tsun'u keşfedene kadar uzak doğu sporları arasında en mükemmelidir izlemeni,araştırmanı tavsiye ederim. 

eğer illaki aikido yapıcam diyorsan istanbuldaki en iyi dojo iwama ryu dojodur araştırınca zaten öğrenirsin ayrıca bildiğim kadarı ile geleneksel aikidoyu bir tek orası veriyor ve cok ciddi bir çalışma programları var.

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Mythbusters bunu yazdı:
    -----------------------------

Evet arkadaşlar aikido bilindiği üzere diğer uzak doğu sporlarından biraz daha farklı tanımlara göre aikidonun farkı rakibin gücünü lehimize kullanmak ve kendi gücümüzle birleştirerek rakibi 2-3 saniyede etkisiz hale getirmek. bu kısa dövüşlerle rakibi etkisiz hale getirme prensibine dayanan aikidoya merak saldım sizce aikido işe yarayan bi savunma sanatımıdır. aikido öğrenen veya öğrenmiş muridler ya da bilgisi olan muridler düşüncelerini paylaşırsa sevinirim teşekürler

http://www.tahribat.com/Forum-Aikido-Ogrenmek-Isteyenler-Icin-3d-Video-93668/

bu konuyu incelemeni tavsiye ederim :)

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

Hocam eğer dışarıda kendimi korumak istiyorum felan dersen sakın Aikido'ya gitme, Aikido nun prensibi karşındaki kişide yani dövüşeceğin kişide Aikido bilirse çekişmeli dövüşürsün, sen gidip Aikido öğrenip Muay Thai bilen birisine sataşırsan veya dövüşürsen seni oradan Hızır Acil kaldırır. Ha diyorsan ben hem estetik hem sert dövüşücem, Wing Tsun, Jeet Kune Do, Wushu Tao gibi sporlar var ama benim önerim Muay Thai veya Wushu Sanda'ya git.

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PoLLBuLL
    PoLLBuLL's avatar
    Erkek
    herkes bir "savunma sporu" tutmuş onu savunuyor.ben onu yap bunu yap demiyorum ama aikido yıllarını vermen gerek bir felsefe-savunma sporu.zaten aikido nun amacı kavgayı başlatmak veya kavgaya girmek değil.mümkün olabildiğince bu tür olaylardan uzak durmak.

You are a man of many colours. but i, motherfucker, am the rainbow
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

PoLLBuLL bunu yazdı:
    herkes bir "savunma sporu" tutmuş onu savunuyor.ben onu yap bunu yap demiyorum ama aikido yıllarını vermen gerek bir felsefe-savunma sporu.zaten aikido nun amacı kavgayı başlatmak veya kavgaya girmek değil.mümkün olabildiğince bu tür olaylardan uzak durmak.

Hocam dışarıda olur ya sen beladan uzak durursun bela gelir seni bulur, o bela seni bulduğunda adama Aikido katası çizicek değilsin ya ayrıca dediğin gibi yıllarını vermen gerek bu spora ve Türkiyede öğrenilicek bir spor değil.

Edit : unutmadan Jiu Jitsu'yu da öneririm " Savunma Sporu " olarak.

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
Toplam Hit: 4481 Toplam Mesaj: 26