folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Sizde Korkmaya Başlamadınız Mı?

Sizde Korkmaya Başlamadınız Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SawIV
    SawIV's avatar
    Erkek

Hala siyasi ya da ekonomik kriz yaşamamak sizi de ürkütüyor mu?

Aslında her şey kötüye gidiyor…
    Kötüleşme baştan başlamadı mı?
    Eskiden Çankaya herkese açıktı. Ahmet Necdet Sezer Cumhurbaşkanıyken, toplumun her kesimi ile kucaklaşır, Çankaya'nın kapılarını her görüşten insanlara açardı.
    Çankaya sofraları cıvıl cıvıldı, Cumhurbaşkanı Sezer de halkla iç içeydi. Güler yüzüyle Anadolu'yu harıl harıl gezer, topluma moral verirdi.
    Türkiye'nin haklı davalarını anlatmak için de Amerika'dan Asya'ya, Avrupa'ya uzanan coğrafyalardaki bütün başkentleri ziyaret ederdi.
    Bir de Abdullah Gül'e bakın.
    Yetmezmiş gibi Gül hükümetle de uyumlu bir tablo sunuyor.

Kavgaları özlemedik mi?
    Çankaya'da şöyle doğru dürüst bir kavga olmazsa ve cumhurbaşkanları ile başbakanlar birbirlerine anayasalar fırlatmazlarsa, her kanun ve kararname Çankaya'da veto edilmezse ekonominin ve siyasetin tadı olur mu?
    Her şeyin kötüye gittiğinin bir diğer kanıtı da, bölücü terörle mücadeleyi sınır dışına taşımamıza rağmen, bize ne Amerika'nın silah ambargosu uygulaması, ne de Birleşmiş Milletler'in bizi kınaması değil mi?
    Her şeyin iyiye gittiği günlerde Kıbrıs'a müdahale ettiğimizde, bütün dünyayı ne güzel karşımıza almamış mıydık?
    Kıbrıs'ın hala çözümsüz bir sorun olarak Türkiye'nin dış politikası üzerinde ipotek oluşturması, Avrupa Birliği yolundaki en büyük engel olması, her şeyin iyiye gittiği günlerin mirası değil mi?
    Gerçekten her şey kötüye gidiyor.
    Asker iç siyasete müdahale etmek yerine, ülke güvenliği için teröristlere karşı mücadele veriyor.
    Olur mu böyle bir şey?

Muhtıraları kim verecek?
    Bu böyle devam ederse dijital ve analog muhtıraları kim verecek seçilmiş hükümetlere?
    Ekonomide de her şey kötüye gidiyor.
    Yabancı sermayenin Türkiye'ye yatırım yapıp bizi sömürdüğü yetmezmiş gibi, şimdi de yerli sermaye dış ülkelere yatırım yapıp onları sömürmeye başladı.
    Otomotiv sektörü şimdiki gibi yılda 20 milyar dolarlık ihracat yaparsa, biz Türkler binecek otomobil bulamayacağız. Bu tehlike nasıl oluyor da görülmüyor?
    AK Parti'nin iktidar olması üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala bir ekonomik krizin patlamamış olması da, endişe yaratan bir durum açıkçası.
    Türk lirasını hem tasarruf hem de değişim aracı olabilen ve değerini koruyan bir para birimi durumuna düşürenler, yaptıklarının farkında mı? Bunca dolar, euro ve İsviçre frangı boşuna mı tedavülde?
    Ayrıca yüksek enflasyon da Anadolu mozayiğinin renklerinden bir değil miydi?
    Nereye götürdüler enflasyonumuzu?
    Bu ihracatın artması da kötü giden işlerin bir göstergesi değil mi?

Moral bozan bir şarkı
    İşlerin iyi gittiği dönemlerde, dövizimiz sadece enerji ithalatımıza yeterdi, geri kalanı da tüketim malı ithal etmek için borçlanıp bulmaz mıydık?
    Şimdi ihracat yapmak için ithalat da yapmamız, açıkçası ürkütücü…
    Neden DTP'li milletvekilleri enselerinden tutularak polis arabalarına bindirilmiyor?
    Neden okullara bilgisayar dağıtılıyor, çocuklara okul kitapları bedava veriliyor?
    Ve neden hala Bimen Şen'in "Yüzüm şen, hâtıram şen, meclisim şen, mevkiim gülşen" şarkısı yasaklanmadı?
    Bunlar milletin moralini bozuyor.
    Ben uyarı görevimi yapayım…
    - Bu gidiş iyi gidiş değildir!
    Atalarımız boşuna mı "Edirne'ye Enver gireceğine Bulgar girsin" diyerek birbirlerini yemişler?
    Demokratik uzlaşmalardan bu coğrafyaya hayır gelmez ki!

Bugün dün olsaydı ne olurdu?

Bursa'dan yazan sayın okurumuz Melih Kadıoğlu, bugünkü Irak operasyonları ile 1974 Kıbrıs Harekatı'nı karşılaştırıp, şunları vurgulamış:
    - Ben bir sav atıyorum ortaya diyorum ki; ''Bu hükümet o zaman olsaydı…'':
    O harekat yapılmazdı/ Bütün dünyaya Kıbrıs'taki Yunan emelleri (enosis) çok iyi anlatılabilirdi/ Yunanistan'daki Cunta'nın foyaları ortaya dökülürdü/ Ezilmeye çalışılan Türk azınlığı hakları daha iyi korunabilirdi/ Amerika başta olmak üzere kimseden ambargo yemezdik/ AB sürecindeki bu tıkanma asla olmazdı/ Kıbrıslı Türkler de AB'li olurdu/ Kıbrıs bandıralı gemilerin Türk limanlarına girme sorunu olmazdı/ Türk Silahlı Kuvvetleri güç duruma sokulmazdı. (Bir giriyorsun sonra çıkamıyorsun/ Kıbrıs'ta darbe yapanlar önce cezalarını görürler ve daha sonra daha adil bir düzen kurulması yönünde girişimler yapılabilirdi.)
    Bunlar Sayın Kadıoğlu'nun savları…
    Bugün ile dünün politikalarının karşılaştırması gerçekten ilgi çekici değil mi?

Posta - Mehmet Barlas

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek

hoca sen oyyle san.gizli krz var ülkede.millet yırtınıyo ay basını getirebilmek için.acından ölüyo millet.

sona da birisi çıkıp da "efendim işte borsa ekonomi vırt zırt bilmem ne kdar yükseldi."vsvsvs...

Kardesim ben vatandasımın cebine girdigi paraya bakarım,napıyo bu millet,napıyo ne yiyip ne içiyo bu köylü diye.Öyle Türkiye yi sadece kendi zengin 

cevresinden ya da akrabalarından  olusan bir yapı gibi görürsen ya da sadece ankara ve istanbuldan ya da 3 denize yakın bölgeden vs..tabi o zaman

ekonominde dünyada 1. olur,borsanda ....siktirmesin kafatasını... 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SawIV
    SawIV's avatar
    Erkek
    Açlıktan ölmelerine rağmen milletin yarısı oyunu akpye verdi dimi anlıyorum seni :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

Ekonomi o kadar iyiki ABD ve Brezilya borsası hafif dalgalansa bizimki yerle bir oluyo :| Ya bırakın bu işleri,her şey iyi güzel demekle hiçbişey iyi güzel olmuyo..Takip etmesek yiyecez bunları :| Ekonomik olarak dışa bağımlıysan senin memleketinde hiç bi bok iyi güzel değildir.Global bir dalgalanmada en çok zararı edenlerden biri sensen senin ekonomin bi halta yaramaz...

Ayrıca taraflı bir cumhurbaşkanın var..Dünkü laiklik düşmanından bugün laik biri olmaz..

Her Hakkım Saklıdır
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

ulan kaçınız ticaretin iiçindesinizde esnafın durumunu biliyonuz?

öyle büyük bi nakit sıkıntısı warki esnaf kan ağlıyor.

çekler dönüyor senetler dönüyor.herkes banka kredilerine yüklenmiş durumda.

paramız değer kazandı diye sevinmenin anlamı ne? ben anlamıyorum onu.

5 sene evvel dolar 1.8 iken 1 dolara sattığın malı0.80 kuruşa mal ediyodun.

şimdi aynı malı 1 ytl ye mal edip 1 $ a satıyon nekazanıyon arkadaş?

ben şahsen bu durumdan memnun değilim.

pazarda domates olmuş 2-3 ytl/kg sen daha kriz yok de.

öyle bi kriz war ki son 5 yılda bi dünya esnaf battı dükkan kapattı.

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gfb_soldier
    gfb_soldier's avatar
    Erkek

SawIV bunu yazdı:
    -----------------------------
    Açlıktan ölmelerine rağmen milletin yarısı oyunu akpye verdi dimi anlıyorum seni :)

ulan senın götün rahatta diye herkezin götü rahat değil. 

deli oluyorum ya . din sömürüsü imamları kafalama kömür dağıtma . of ulan of.  

http://twitter.com/#!/yasiinergul
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

SawIV bunu yazdı:
    Ama Ampül yaktılar, Tansu ve Çılgınlıklarından Kaçtı Millet Denize Düşen Yılana Sarılır misali olduk hocam yahu Pişamanız vallahide Pişmanız, Adam Sıyırmış kafayı Sosyete Muamelesi çekiyo Yurdun her köşesine, Kafelerde Çift Tuvalet olacakmışta olmaz Ruhsat vermezlermişde, Ne Sanıyolar bunlar Memleketim Esnafını yahu, Uzaydanmı geldi bunlar. En Ufak mikro Örnekte Dahi Vatandaşın Canını Yakıyolar Bide Kamera Takibi Getirdiler Yuh anasını Satiyim hiçte küçük olaylar değil bunlar. Sessizliğimizden Daha çok zükecekler bizi çok. -*/+

Dediklerini yapmazsak 3 milyar ile 15 milyar arasında ceza yazacaklarmış Tüm Sermayem varlığım o dedikleri cezanın yarısı kadar anca var, alsınlar onuda elimden alsınlar, Kafam Bozulurda Halk kurtuluş ordusu neyv adı altında bişilere Bulaşıp Dağada Çıktımmı Adımı Terörist Koyarlar. Olacak işmi Bu Hocam. Adeta MAfya Yönetimi Bu yahu, Askeri Cunta isterik İsterik isterik.

Demem oki Netleştiriyim, Şu Memlekette artık ufaktan bi işyeri kurarım, ufaktan ufaktan geliştiririm, ilerde bir gün sayılı iş adamlarından olurum diye düşündüğün zaman, Karşında Devletin Elinde Defteri olan Mafya gibi memurlarını Görürsün, Bırakmazlar nefes alasın, Ama Sıra Zengine geldimi Aman efendim, Arzuhaliniz nasıl isterse o şekilde olsun Emirlerinize Amadeyiz efendim. Bumu Allah aşkına Vatandaşının Canını yakmakmıdır Devletçilik. Yok Turistik Bölgede Dükkan açsan belli bir standardı var, istenenleri anlayabilirim mahalle arqasında mahalle esnafından da aynı standartları istiyorlar, Adaletsizlik Dengesizlikmidir Yönetim.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SawIV
    SawIV's avatar
    Erkek

ya amk akp kömür dağıttıda diğer partiler devletin dağıttığı yardımları ne yaptı? :) Biri bişeyler üretirken sen armut toplarsan bu duruma düşersin sen akpnin karşısına daha iyi bi alternatif koyamıyosan farklı politikalar sunamıyosan hiç ağlamıcan herşey tabiki toz pembe değil ama eskisinden daha renkli değişime ayak uyduramazsan kolayı var batarsın ve değişime ayak uyduranlar ayakta kalır bu kadar basit :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    SawIV bunu yazdı:

ya amk akp kömür dağıttıda diğer partiler devletin dağıttığı yardımları ne yaptı? :) Biri bişeyler üretirken sen armut toplarsan bu duruma düşersin sen akpnin karşısına daha iyi bi alternatif koyamıyosan farklı politikalar sunamıyosan hiç ağlamıcan herşey tabiki toz pembe değil ama eskisinden daha renkli değişime ayak uyduramazsan kolayı var batarsın ve değişime ayak uyduranlar ayakta kalır bu kadar basit :)

Değişim dediğin Noktada fikirlerimiz kesişiyor ama Bu Değişim dediğin şeyi ne Sen ne Ben Nede Akp yapamaz, Ancak Ve Ancak Askeri Cunta Askeri Yönetim yapacak.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    mehmet barlasın amk , iktidar yalakası ...

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

al madem öle diyosun ;

Ah Godiva, sen nelere kadirsin

SON günlerde... Nerede fikrimizi söylesek, hep aynı cevapla karşılaşıyoruz.

- Limanlar satıldı.

- Ama Ülker de Godiva’yı aldı!

- Bankalar yabancıların oldu.

- İyi de, Godiva da Ülker’in oldu!

- Az daha Erdemir bile gidiyordu.

- Godiva geldi ya!

- Ne telefon kaldı, ne Petkim.

- Godiva’yı duymadın galiba!

- Bari nehirleri satmasalar...

- Bırak bu kafayı artık, yabancıya mal satmak kötü bir şey olsa, yabancılar Godiva’yı Ülker’e satar mı?

*

Gık diyoruz...

Lafı ağzımıza tıkıyorlar.

*

E şakır şakır "yabancıya satıldığımız" yolundaki "asılsız" iddiamız, böylesine güçlü bir argümanla çürütüldüğüne göre, "ulusalcı" olmanın bir manası yok artık...

Kafayı değiştiriyorum!

*

Teklifim şu...

*

Fransız Telekom’u versinler...

Biskrem’i verelim.

İngiliz limanlarını alalım.

Çokonat’ı satalım.

İspanya, bankalarını bize satsın.

Alsın Cola Turka’yı.

Alman, Erdemir’inden vazgeçsin...

Kekstra helali hoş olsun.

Amerikalıların kolesterolü yüksektir.

Versinler doğalgaz santrallarını...

Alsınlar Kalbim Benecol’ü.

*

Ben razıyım.

Yılmaz Özdil / Hürriyet 

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
Toplam Hit: 3373 Toplam Mesaj: 23