folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Skyscanner Booking Ve Yurt Dışı Seyahat Hakkında

Skyscanner Booking Ve Yurt Dışı Seyahat Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Kısmetse 20 mayısta evleniyorum. Balayı için bali yada phuket düşündüm. Şimdi tatilsepeti en ucuzu bakıyorum kişi başı bin dolar.(Daha önce tatilsepeti ile bangkok yaptım.) Tur şirketinin pek bir katkısı olmadı kendimiz dolaştık vs. 

Şimdi booking den bir otel buldum puanı 8,2 ymiş bunu tutmak istesem buradan mı yapacam ödemeyi? ödemeyi yaptım diyelim sıkıntı çıkar mı? daha önce alan oldu mu buradan otel?

ayrıca skyscanner dan bir uçak buldum epey uygun görünüyor gidiş dönüş. Bunu buradan alsam sıkıntı çıkar mı? Daha önce kullanan oldu mu?

Bide bu iki site aracı site mi? yani şu arama motoru gibi çalışan sitelerden mi yoksa kendileri mi satıyor bileti aerobilet gibi?

Birileri açıklayıverse çok tatlı olacak ya :( 

edit bedesi. Türkçenin anuna koymuşum azıcık ayar çektim 

sLeymN tarafından 03/Şub/17 23:34 tarihinde düzenlenmiştir

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

skyscanner sadece hangi sitede ucuzsa onu gösteriyor hocam seni o siteye yönlendiriyor.

eğer uçuşu gerçekleştirirsen sorun yok, ama oldu ki iptal-değişiklik yapmak istedin, işte o zaman ödediğin parayı geri alma ihtimalin ancak %50 civarında.

başım ağrımasın diyorsan uçak biletini türk sitelerden almanı tavsiye ederim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Ben genelde skyscannerden arama yapıp uygun olan firmayı bulup kendi sitesinden alıyorum bileti sıfır sıkıntı..

Kendine İyi Bak ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dolarkuru
    dolarkuru's avatar
    Erkek
    darkroques61 bunu yazdı

Ben genelde skyscannerden arama yapıp uygun olan firmayı bulup kendi sitesinden alıyorum bileti sıfır sıkıntı..

aynen hepsini kendi sitesinden yapmak daha iyi bencede

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spyMASter
    spyMASter's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

Kısmetse 20 mayısta evleniyorum. Balayı için bali yada phuket düşündüm. Şimdi tatilsepeti en ucuzu bakıyorum kişi başı bin dolar.(Daha önce tatilsepeti ile bangkok yaptım.) Tur şirketinin pek bir katkısı olmadı kendimiz dolaştık vs. 

Şimdi booking den bir otel buldum puanı 8,2 ymiş bunu tutmak istesem buradan mı yapacam ödemeyi? ödemeyi yaptım diyelim sıkıntı çıkar mı? daha önce alan oldu mu buradan otel?

ayrıca skyscanner dan bir uçak buldum epey uygun görünüyor gidiş dönüş. Bunu buradan alsam sıkıntı çıkar mı? Daha önce kullanan oldu mu?

Bide bu iki site aracı site mi? yani şu arama motoru gibi çalışan sitelerden mi yoksa kendileri mi satıyor bileti aerobilet gibi?

Birileri açıklayıverse çok tatlı olacak ya :( 

edit bedesi. Türkçenin anuna koymuşum azıcık ayar çektim 

Skyscanner aracı firma .Booking de ise oteller kendileri üye olup oda satıyorlar çoğu otelde zaten girişte ödemeyi yapıyorsun belli bir tarihe kadarda ücretsiz iptal olanağın var ama yurtdışındaki otellerde arada birde olsa ön ödeme çekebiliyorlar sen otele varmadan

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alli
    alli's avatar
    Erkek

hocam parayı nerde ne zaman (site üstünden, otele varınca vs) booking.com üzerindeki otelin sayfasında yazar. Her otelin kendi kuralı var. Bu site üzerinden otel/hostel/air bnblere rezervasyon yaparak interrail yapmıştık. Gerek rezervasyonlarda, gerekse site üstünden ödemelerde hiç bir sıkıntı çıkmadı. Spy'ın söylediği gibi bookingin otellerle anlaşması var. Eğer otelle alakalı bir sıkıntı çıkarsa buraya iletip sorunu çözdürebiliyorsun. Tavsiyem bulduğun otelin fiyatını bir de kendi sitesinden kontrol et. Hangisi uygunsa ordan al. 

https://i.imgur.com/lCgZ0V0.jpg
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

hocam geçen hafta skyscanner'a güvenerek yurtdışına çıktım ve geri döndüm :) Fiyat farkı iyidi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

bileti arkadaşların dediği gibi havayolunun kendi internet sitesi üzerinden alabilirsin zaten oraya giden 2-3 havayolu olması gerekiyor tk direkt uçmuyordu tam hatırlayamadım diğerleride abu dhabi yada dubai aktarmalı felan gidiyor diye hatırladım

anyway

otel rezervasyonu için booking e güvenebilirsin 

her iki yapacağın iş içinde iptal ve değişiklik kurallarını çok iyi oku okumadan iş yapma 

bilet konusunda tarihlerin netse bi ihtimal güzel fiyat verebilirim kontrol etmem lazım 

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Booking guvenilirdir haci, ama bilet fiyati icin skyscanner,momondo,edreams gibi motorlardan kontrol edip , havayolu firmasinin ana sitesinden almani oneririm.

+ Adini unuttugum bir site vardi, mesela cikis yerinizi seciyorsunuz (Istanbul-Sabiha) sonra tarih seciyorsunuz o tarihte yurdisi icin en ucuz ucak biletini gosteriyordu. Kafana gore istersen o ucuz bileti alip ucabiliyordun. Siteyi hatirlayanlar var mi ?

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

@sLeymN

sürekli biletimi aldığım yerdir kendileri, şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım hocam ama ne olur ne olmaz biletini aldıktan sonra resmi thy sitesinden kontrol et ;) 

( gecen akşam hatta istanbula bilet aldım skyscanner üzerinden opodo dan )

hatta söyle diyim bazı bilet sitelerinde bilet ararken kendi dillerini seçerek bunun üzerinden arattığında daha ucuzladığı bile görülüyor ( ne alaka bilmiyorum ama geçen senelerde ki gezilerimde çok kez denk gelmiştim ) 

booking konusuna gelince bazı oteller çakallık yapıp kredi kartından parayı önce cekip sonra birşeyler ters gitse bile parayı vermemek için çakallık peşinde koşabılıyorlar o yuzden hotel ayırtmadan önce kesınlıkle pm ile adamlarla iletişime geç hocam,

aklında soru işareti kalmasın ;) 

Clostridium tarafından 04/Şub/17 19:13 tarihinde düzenlenmiştir

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

okey cumartesiye denk geliyormuş , cuma akşamından çıkıp gelirim

http://www.leyladansonra.com/
Toplam Hit: 2031 Toplam Mesaj: 13
booking balayı skyscanner