folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Soma Holding Çıkarttığı Kömürleri Nereye Satıyor?

Soma Holding Çıkarttığı Kömürleri Nereye Satıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

Arkadaşlar yıllardır nükleer enerjiyi şiddetle savunmuşumdur ve günümüzde yaşanan bu acı olay bu savunmamı daha da alevlendirmiştir.

Çevreci (!) bir kaç arkadaşımla yaşadığıım tartışmalar neticesinde yeni bir araştırma peşine düştüm yardımlarınıza ihtiyacım var.

Şimdi bilindiği üzere termik santralleri kömür ile çalışıyor. Kömürle çalışan bu termik santraller hem ciddi anlamda çevreye zarar veriyor hem de kömür madenlerinde insanların sömürülmesine sebebiyet veriyor.

Türkiye de enerjinin elde edilişine bir göz atalım.

Şimdi bu tabloya göre Türkiye elektriğinin %32 sini kömürden elde ediyor. %51 ini ise Rusya, İran ve Azerbaycan dan ithal ettiği doğalgazdan ithal ediyor. Doğal gaz ithalatı ile elde edilen enerji bizi otomatik olarak bağımlı bir ülke yaparken yurtdışı politikalarımızda özgün kararlar almamızı da engelliyor.

Nükleer enerji en temiz enerji türü olarak savunduğumdan termik santrallere ve diğer tip santrallere karşı tezlerim için yeni bilgiler edinmek lazım.

---

CNN Türk:

Soma Kömür İşletmeleri geçmişi 1984'e giden bir şirket. Şirket, kendi verilerine göre, halihazırda Soma bölgesinde yeraltından ürettiği yıllık yaklaşık 6 milyon ton kömürle Türkiye'nin en büyük yeraltı kömür üreticisi.

---

Şimdi haliyle benim aklıma gelen ilk soru Soma holding bu çıkarttığı kömürleri hangi termik santrallere satıyor yok eğer satmıyorsa nereye satıyordu.

Dipnot: Nükleer kakadır, çernobil fukuşima veyahut başka zırvalar söylecek olan varsa rica ediyorum yazmasın çünkü buraya sayfalar dolusu yazı yazmak istemiyorum. He ama cidden öğrenmek istiyorsanız rica edebilirsiniz ayrı konu açayım anlatayım.

Dipnot: Millet ne ile uğraşıyor sen ne ile uğraşıyorsun tarzı yorumlar da yapmayın, bende kendimce vatana millete hizmet etmeye çalışıyorum

ALLAH ÖLENLERE RAHMET KALANLARA SABIR VERSİN BAŞIMIZ SAĞ OLSUN ...

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

Bi madenin güvenliğini alamayan hükümet nüklierin altından kalkabilirmi? Kaç 284 kişinin ölümüne yol açar haberin varmı? Sıkıysa diyarbakıra yaptırın nüklier santrali ben varım ;)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

ak kömürcülük maden sanayi a.ş ye satıyor

ordanda varoşlara halka adını sen koy

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Aslında en başta seninle aynı düşüncedeymişiz. 

Bende Nükleeri çok ucuz ve gerekli olduğunu düşündüğümden savunuyordum. Hani şu Nükleer'i gelişmiş ülkeler yasaklıyor diyen cahil cühela çevrecileri susturmak için ilk bu muhabbetler başladığında araştırmıştım ki yasaklıyor lafının aslında sadece yalan olduğunu aksine yaygınlaştırıldığını öğrenmiştim.

Gelgelelim bu malum facia sende bu tezi destekleme reaksiyonu verirken benim için tez çürümüştür. Niye çürüdü?

Çünkü, şu çok açık ki biz son derece aptal bir ülkeyiz. Basit bir madenin işletmesini beceremeyen ülke Nükleer santral kazasında kavimlerin helakına dönecektir. 

Şimdi diyebilirsin ki Japonlar Ruslar falan işleticek diye. Yok efendim o konuyu da biraz araştırdım bizim talebeleri Rusya'ya eğitime gönderiyorlar 5 yıllığına işte o çocukları ellerinde oyuncak edip yönetecekler santralleri ve bence dünya tarihine bir kez daha geçecez.

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı

Bi madenin güvenliğini alamayan hükümet nüklierin altından kalkabilirmi? Kaç 284 kişinin ölümüne yol açar haberin varmı? Sıkıysa diyarbakıra yaptırın nüklier santrali ben varım ;)

Abi yalvarıyorum politika yapma, hükümet lafını duymak istemiyorum kısacası. Nükleerin güvenlik önlemleri hakkında zerre bilginin olmadığına bahse girebilirim. Belliki yok bu yorumu yapıyorsun.

Türkiye, UAEK üyesi. Türkiyenin dahil olduğu antlaşmada Türkiye anıtkabirde zenginleştirilmiş uranyum saklıyor desin anıtkabiri ararlar. Hükümet politikası değil, nükleer tamamen ulusal bir çıkar.

Yalvarıyorum diyorum borsacı arkadaşlar vardır, ekonomist arkadaşlar vardır bilen vardır onlar yazsın senin gibiler yazmasın. Amacından saptırma konuyu.

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    HighElf bunu yazdı

Arkadaşlar yıllardır nükleer enerjiyi şiddetle savunmuşumdur ve günümüzde yaşanan bu acı olay bu savunmamı daha da alevlendirmiştir.

Çevreci (!) bir kaç arkadaşımla yaşadığıım tartışmalar neticesinde yeni bir araştırma peşine düştüm yardımlarınıza ihtiyacım var.

Şimdi bilindiği üzere termik santralleri kömür ile çalışıyor. Kömürle çalışan bu termik santraller hem ciddi anlamda çevreye zarar veriyor hem de kömür madenlerinde insanların sömürülmesine sebebiyet veriyor.

Türkiye de enerjinin elde edilişine bir göz atalım.

Şimdi bu tabloya göre Türkiye elektriğinin %32 sini kömürden elde ediyor. %51 ini ise Rusya, İran ve Azerbaycan dan ithal ettiği doğalgazdan ithal ediyor. Doğal gaz ithalatı ile elde edilen enerji bizi otomatik olarak bağımlı bir ülke yaparken yurtdışı politikalarımızda özgün kararlar almamızı da engelliyor.

Nükleer enerji en temiz enerji türü olarak savunduğumdan termik santrallere ve diğer tip santrallere karşı tezlerim için yeni bilgiler edinmek lazım.

---

CNN Türk:

Soma Kömür İşletmeleri geçmişi 1984'e giden bir şirket. Şirket, kendi verilerine göre, halihazırda Soma bölgesinde yeraltından ürettiği yıllık yaklaşık 6 milyon ton kömürle Türkiye'nin en büyük yeraltı kömür üreticisi.

---

Şimdi haliyle benim aklıma gelen ilk soru Soma holding bu çıkarttığı kömürleri hangi termik santrallere satıyor yok eğer satmıyorsa nereye satıyordu.

Dipnot: Nükleer kakadır, çernobil fukuşima veyahut başka zırvalar söylecek olan varsa rica ediyorum yazmasın çünkü buraya sayfalar dolusu yazı yazmak istemiyorum. He ama cidden öğrenmek istiyorsanız rica edebilirsiniz ayrı konu açayım anlatayım.

Dipnot: Millet ne ile uğraşıyor sen ne ile uğraşıyorsun tarzı yorumlar da yapmayın, bende kendimce vatana millete hizmet etmeye çalışıyorum

ALLAH ÖLENLERE RAHMET KALANLARA SABIR VERSİN BAŞIMIZ SAĞ OLSUN ...

Nükleer için öncelikle sorumluluk bilinci gerekiyor, bizim memleketimizde böyle bir bilinç yok. Nükleere talip olan adamlardan biri de soma holding yönetim kurulu başkanıdır bunu unutmamakta fayda var. Eğer nükleeri ABD yada Rusya kendisi işletecekse ve sorumluluğunu sözleşmelerle üzerine alıyorsa ben sesimi çıkarmam, ancak bizim şirketlerimize verilecekse bu çok büyük risk içerir.

+Yaşam odası var mı?
    -Kaçış için çıkış yolu var
    +Yaşam odası var mı?
    -Var
    +Kaç tane var?
    -Yaşam odasına girmek yerine kaçış yolundan çıkmaz mısın?
    +Kaç tane var?
    -2 tane
    +Nerelerdeler?
    -Çalışma alanına uzak diye söktük
    +Yaşam odası var mı?
    -Yeni yapıyorduk
    +Yaşam odası var mı?
    -Yok
    +İhmal var mı?
    -Kesinlikle yok
    +Kaza sebebi nedir?
    -Bilmiyoruz

bu mantıkta adamlarla nükleer işi yürür mü sence :(

3 tarafı denizlerle çevrili bir ülkenin dalga enerjisinden faydalanması gerekir, rüzgar enerjisinden de faydalanması gerekir. Yaptık da yetmedi mi o zaman nükller düşünülür son demde... Sorumluluk bilinci yok dedim sence var mı böyle bir bilinç?

Bir de ayrı bir husus var nükleer atıkların bidonlanarak konyada yer altında depolanması. ABD bu işi başaramadı yucca dağının içerisi nükleer bir çöplük ve kendi depo alanlarına giremiyorlar artık o teknolojiyle bile depolamak sorun. Rusyanın çözümü daha trajik, yerin altına da değil bozkıra temeli 5 metre kalınlığında duvarları 5 metre kalınlığında beton binalar yapıyorlar burada raf sistemi var yapı tamamen dolduğunda en üstten betonlanıyor ve dışı yalıtılıp çöp yarılanma uykusuna yatırılıyor. Bu ülkeler bile çöp sorununu çözememişken bizim ülkemizde konyanın kullanılması neler getirir düşünmek bile istemiyorum.

Kömür ocaklarının risklerine gelince, yıl olmuş 2014 ne kömürü ne petrolü, insanın yüzünü rüzgar ve güneşe çevirmesi gerekiyor.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

ak kömürcülük maden sanayi a.ş ye satıyor

ordanda varoşlara halka adını sen koy

Abi lütfen diyorum bak trollük yapmayın, akp 6 milyon ton kömür dağıtmıyor elbet. Dar beyinli olmayın. Benim peşinde olduğum şey başka senin peşinde olduğun şey başka.

Politika değil veri istiyorum. Veriler hakkında bir bilgin yoksa yazma ya bu kadar basit aq

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

Ulan ban yedirteceksiniz aq, bu mantıkla mı yürür ne aq. Bilmiyorsan yazma işte!

Rüzgar enerjisi kurulduğu alanlarda toplu kuş ölümlerine sebebiyet veriyor türkiye göçmen kuşların yörüngesinde bulunuyor. Türkyiede rüzgar santrali çevresel katliamdır.

siktirin gidin okuyun biraz amk.

hükümetle ilgili birşey yazmayın biliyorsanız yazın işte

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    HighElf bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı

Abi yalvarıyorum politika yapma, hükümet lafını duymak istemiyorum kısacası. Nükleerin güvenlik önlemleri hakkında zerre bilginin olmadığına bahse girebilirim. Belliki yok bu yorumu yapıyorsun.

Türkiye, UAEK üyesi. Türkiyenin dahil olduğu antlaşmada Türkiye anıtkabirde zenginleştirilmiş uranyum saklıyor desin anıtkabiri ararlar. Hükümet politikası değil, nükleer tamamen ulusal bir çıkar.

Yalvarıyorum diyorum borsacı arkadaşlar vardır, ekonomist arkadaşlar vardır bilen vardır onlar yazsın senin gibiler yazmasın. Amacından saptırma konuyu.

benim gibilerde ne varmış kardeş? Madem konu açıyosun yorumlara açık ol, bugüne kadar icraatler ortada hoca sen neyden bahsediyosun? Neye güvenipte yapalım edelim diyosun? Türkiye'nin en güzel doğasına sahip sinopa bunu yaptırmaya çalışan insandan ne beklerim. Bari şu günlerde böyle konu açma da insanlardan daha ağır tepkiler alma bence ;) Almanya solar enerji tarlası yaptı sen herkes nüklier santrale yöneldi diyosun asıl cahil cühela sensin böyle konular açma.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    HighElf bunu yazdı

Ulan ban yedirteceksiniz aq, bu mantıkla mı yürür ne aq. Bilmiyorsan yazma işte!

Rüzgar enerjisi kurulduğu alanlarda toplu kuş ölümlerine sebebiyet veriyor türkiye göçmen kuşların yörüngesinde bulunuyor. Türkyiede rüzgar santrali çevresel katliamdır.

1. Göçmen kuşları düşünüyorsan çamlıca tepesi ve kuzey ormanları konusunda sesini yükseltmen gerekir.

2. Nükleeri Rüzgardan daha temiz görüyorsan yaptığın sadece lobiciliğe girer.

3. İstediğin tüm teknik veri google üzerinde var, madem yazılmasını istemiyorsun konu da açmana gerek yok.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    HighElf bunu yazdı

admine şikayetimdir

adam bilişim sitesinde siyasi konu açıyor genel e açtığı konuya milletin ilgi gösterip yazdığına müteşekkir olması gerekirken siktiri çekiyor

yapıştırıcam küfürüde bir hiç için uzaklaştırılmaya değmez

adminler her mesajı dikkatle incelediğiniz gibi bunuda görün

Toplam Hit: 4756 Toplam Mesaj: 39