folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Sonunda Özgür İşletim Sistemine Geçiyorum

Sonunda Özgür İşletim Sistemine Geçiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

Hocam sen makineyi alırken içinde windowslu aldıysan, formatı da kendin atmayıp bir bilgisayarcı tanıdığa hallettirirsen, olayın seninle bir alakası kalmamış oluyo

WINDOWS ' un pahalı olduğunu nerden d u y d u n?

EDİT: Ben şunu kendimden hatırlıyorum: win8 ile gg'den aldığım bilgisayarı aldığım ilk gün formatlayıp win7 kurdum. linux de kurabilirdim. bence bu mantıksız bir hareket değil 

Cevdet tarafından 03/Eyl/17 14:30 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Icinde Windowslu aldiysan onun parasini aliyorlar zaten.  Bedava verdiklerini dusunmuyorsun sanirim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    edminkardes bunu yazdı
    Keyr00t bunu yazdı

En stabil linux= osx

Al bi mac yoluna devam etme kasma

Ne zamandan beri osx linux distrosu oldu kulaktan dolma bilgilerle milleti yanlis bilgilendirmeyin iki dakika googleda arayip dogrusunu yazin osx bsd forkudur linux distrosu degildir

İkisi de UNIX tabanlıdır

https://limenya.com/linux-ile-unix-arasindaki-fark/

https://maclord.wordpress.com/2007/07/17/macosx_temel_unix_komutlari/

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Windowsta bulduğum özgürlüğü hiç birinde bulamadım.. Orasını kurcala burasını kurcala boz topla dağıt bidaa topla... Bolca program bolca krek..

Şaka bi yana LINUX için bi sürü dağıtım var.. Her birinin kurulumu  farklı , program kurması (??) farklı vs vs.. Can sıkıyor yani... Özel bir amaç için kullanmaycaksanız // bilgisayarcı - yazılım uzmanı - askeri yazılım geliştirici falan değilseniz// bence fantazi.. 

Bi kaç birşey bilmekte de fayda var ...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=_St4bC9fcfA

Türkçe altyazıyı açmayı unutmayın, iyi seyirler.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ayrıca @kofcu hocam SSD'ye geçmeni öneririm. Laptoplarda 7200 rpm hard diskler dönüş hızları yüzünden hem ısınma yapıyor hemde bataryayı yiyor.

mkyb tarafından 08/Eyl/17 21:29 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

mkyb hocam esasen bilgisayar ile ilgilenecek hiç zaman bulamıyorum tahminen birkaç yıla güzel bir canavar alırım o zamana kadar idare eder. Şuan 7200 ü bırak (bad sector olduğunu söylemiştim. Bi gün format atarken elektrik kesildi ve laptopun HDD bozuldu) şurada bahsettiğim 5400rpm lik bi harddiski harici olarak boot ederek kullanıyorum. Ama buna rağmen açılış süresi falan gayet iyi... Ha bu arada bahsetmem gerek: o kadar GNU/Linux demişim ama manjaro biraz daha Richard Stallman'ın sevmediği türden, hem stabil çalışması için non-free yazılım yüklenmesini kabul edilebilir gören hem de işletim sistemi ismini Linux olarak kullanan bir dağıtım. Linux'u keşfetmeye devam ettikçe belki tam özgür bir dağıtıma geçebilirim ama şimdilik geçiş basamağı ya da en azından bir ucundan yakalamış olmak için idare ediyorum.

Bu arada işi para meselesine bağlamış bazı müritlerimiz, olay para ile ilgili değil: özgür olmak ve özgür dünya ile ilgili.

ben de sevgiden yanayım...
Toplam Hit: 5990 Toplam Mesaj: 28
linux debian özgür yazılım