folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Spacex Roketindeki Fare Ve Yavrusu :)

Spacex Roketindeki Fare Ve Yavrusu :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Dünya düzdür diyenlerin beyni zikilmistir, kendini zeki sanıp bunu dolaylı yoldan ima edenlerinki ise gang bang party hard.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sincaba daha çok benziyor 

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Burner ile ilgisi olmadığı kesin. Ciddi şekilde de fareye benziyor. İnterpolasyonçekip yeniden baktım bildiğin fare bu... Takip.

Musk kendi reklamı için böyle bir bok yapmış da olabilir. Reklam reklamdır sonuçta...

RETRET tarafından 05/May/20 10:26 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

https://66.media.tumblr.com/09469962b7c5e5ac1aa3300a0002f466/de44d913f584f3ca-d4/s1280x1920/53760c3d946176ce85ba81a07f6278295df98ea9.jpg

ben her zaman bilimi tecrübeli bir osruspuya benzetirim.

sürekli itilir kakılır. görüldüğü yerde sorgulanır laanetlenir. kötü gözle bakılır.

ama tarih boyunca herzaman ona muhtaç kalınılır.

gerekirse para verilir elde edilinir istenilen alınır ve tekrar kötü gözle bakılır.

eşe dosta'' ben oruspu boşalttım kendime aşık etiim ehuhehehhee'' denilir.

oruspu kelimesi ile binlerce küfür edilir. kötü birini bu kelime ile eşleştirir ama ihtiyaç halinde parasıyla yine orsupuya gidilir.

bilim tıpkı oruspu gibi sürekli acı gerçeklerle yüzleşir.

atıp tutanı, din avukatlığı yapıp soluğu kerhanede alanı , alkol alıp kendini adam sananı , uçanı kaçanı , bastırılmış duyguları , batanları çıkanları , intikam alanları , herşeyi görür duyar.

ama hep kendi kötü biridir. ihtiyaç halinde parayla kiralanıp , ihtiyaç olmadığında tövbe oruspuya bak diye dışlanan dünyada tek varlıktır sanırım.

bilimede aynı bakış açısı ile bakan bir çok insan olduğunu biliyorum.

bilimin kimseye yaptığı birşey yok siz onu itip kakıyorsunuz. öcü gibi bakıyorsunuz.

aha fare gördüm. şimdi yarrağı yedin elon musk. bilim yalan. uzaya gidilmedi. 

lan bukadar mı dar görüşlüsünüz arkadaş. yap bitane uçan balon koy içine bir kamera çıkar bak nereye kadar gidiyor kendin gör.

yap bir yönetilemeyen roket. koy ibr kamera bak nasıl çıkıyor yukarı doğru. bi göre incele. 

roketteki şeyin buz parçası olduğunu bile bile farke olduğunu düşünmek ayrı bir fantezi.

http://proxy.flss.edu.hk/~science/06/study_notes/9/image/21.jpg

iki sıvı yakıt birleştirilip ateşleniyor. sıvıların birleştirilme yeri ateşleme yazısının olduğu yerde.

şimdi roket motorunda ilgili sıvılar birlşetirilirken buz gibi oluyorlar ve buz tutuylar.. mühendisler roket motorunda oluşan bu buz sorun iken onu fırsata çeviriyorlar.

1. roket motorunun etrafındaki koni soğutulmasa yüksek performansta eriyip gider. 

2. iki sıvı karıştırılrken karışım buza dönüşmesin diye roket motorunun konisini delikli bir radyatör gibi yapmışlar ve bu karışım bunun içinden dolaşıyor.

böylece hem karışım donmuyor hemde koni erimekten kurtarılıyor.

https://i.redd.it/j4kw7nvmhf031.jpg

üstteki resimde koninin etrafındaki şey buz gibi olur. haliyle koninin dar yerinde karışan yakıtın borusu buz tutar.

buz tutan borudaki buz parçaları aşşağı düşer ve yılan gibi kayar aşşağı doğru. çünkü eriyor ve zırt diye düşüyor.

https://i.pinimg.com/236x/90/62/c6/9062c6254b0d75234cfaff2d826bea42--mechanical-engineering-motor.jpg

sonuç : üstteki resimde 10 numaralı yerde yakıt karışımının olduğu yerde buzlanma oluyor.

tıpkı klima borusunun buzlanması gibi.

titreşimle birlikte bu buzlanma 14 numaralı yerin az üstüne dökülüyor.

ilgili spacex videosunda da görünen şey, 12 numaraları yerdeki oluşan buzun 14 numaralı yere düşüp erimesi ve kayarak aşşağı düşmesidir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

Güzel bilgi ty.

http://yanduvar.blogspot.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

yav he lağım sıçanı aq. Boş yapma allah aşkına. Adam starlink'i başlattı tüm dünya görüyor görüntüleri var sen hala inanmıyorum diyorsun. Napsın adam seni mi bağlayıp yollasın uzaya inanman için -__-

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

bunların başı var bir iki tane onlar insanları kışkırtıp hakaret ettiriyor sonra tazminat davası açıp yolunu buluyor onlara birşey demiyorum ama ötekiler süzme

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Iruretta bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

Güzel bilgi, Tşk'ler.

RitmFarbRacourci tarafından 05/May/20 14:26 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

yav he lağım sıçanı aq. Boş yapma allah aşkına. Adam starlink'i başlattı tüm dünya görüyor görüntüleri var sen hala inanmıyorum diyorsun. Napsın adam seni mi bağlayıp yollasın uzaya inanman için -__-

güldürdün

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 3746 Toplam Mesaj: 34
fare spacex