Sql Serverla Alakalı Bir Kaç Soru ...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

arkadaşlar kafam baya allak bullak ldu yardım ederseniz fena olmaz :D

şimdi sql server olayına geçmem lazım veritabanı olarak accesi kullanıyorum ama sql servere geçeceğim

olay şu bir kaç arkadaş dediki sql serveri ticari amaç için kullanırsan para ödemek zorundasın diye.

bunun beleş yolu yokmu ticari amaç için kullanacağız ve sonradan para veya ceza ödemeyelim...

biliyorsunuzki emlağı yapıyorum yıllardan beri :) hazır yapmışken sql servere geçireyim diyorum.

sql i hangi versiyonu beleş nasıl olur asp ile önerilerinizi bekliyorum.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    microsoft yapmış sql serverı beleş biraz zor :) sen yapıcaksın siteni yanında da vericeksin budur sql dosyasıdır die adam mssql yüklü bir sistem bulup kurucak hani sen kendi serverına vericeksen geçmiş olsun :D

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

http://tr.wikipedia.org/wiki/SQL

http://www.sqlnedir.com/

http://www.halukpolat.com/tr/kitaplar/sqlkek/index.htm

vs... vs... 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

himm benim şimdi sunucum var ve üzerinde mssql ıvır zıvırtıları var sunucu windows server 2003 ve her bi haltı var....

yani ben kendi pc me sql server kurup çalışmalarımı veritabanımı sql server veritabanı ile yapsam acceside şutlasam...

para mara ödemem gerekmiyor yani dimi aynen bunu anlıom ben :)

yani sunucunun bulunduğu datacenter sahini ne zkim yerse yesin hesabı ?

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    aynen :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exploit
    exploit's avatar
    Erkek
    buzul editlenmez o :P..bırak sen bunu.. html ye başla :D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mtinyilmaz
    mtinyilmaz's avatar
    Erkek

mssql paralidir

mysql belestir

benim için programlanma devrelerini yakarım yanmiş devrelerimi bi tarafına sokarım :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

edit medit olm bışver işi öğrenioz sen ona bak bilmeyen adam editleyemez :D

+ emlağın alayını kendim yazdım 1 damla edit yok ortağım filozoftaa proğramını yazdı msn den yazda atayım dilini az yut :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mtinyilmaz
    mtinyilmaz's avatar
    Erkek

mssql paralidir

mysql belestir 

benim için programlanma devrelerini yakarım yanmiş devrelerimi bi tarafına sokarım :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

pwki mysql den randıman alabilirmiyim sql server en paşası diyorlar ama :(

forum sitesi falan yazsam mesela diyelim 50.000 üyeli aktif bir sistem mysql üstesinden gelebilirmi bu durumun ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    Veritabanlarının performansı daha çok kaç kayıt tuttuklarından ziyade üstlerinde yapılan işlemlerin toplam veri değeriyle hesaplanır...Yani 50.000 üye sırf girip mesaj yazıyorsa mysql gayet iyi sonuclar verir ama daha kompleks sorgularda ve toplam veri akışı 4TB geçtigi zaman mssql daha iyi sonuclar veriyor

Toplam Hit: 3908 Toplam Mesaj: 20