Squid Game 2.Sezon

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Baltalamak gibi olmasın ama The Boys 3. sezonu da çıkmış :)) 

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bunun senaristi aslında bunu kitap olarak yazmış en başta. Kitabı kimse basmak istemiyor en son senaryo yapıp Netflix'e sunuyor Netflix satın alıyor.

Yani normalde dizinin finaliyle kitap bitiyor. Bu arada senaryo için Kaiji isimli animeden araklama deniyor. Filmide varmış zaten. 

https://www.youtube.com/watch?v=V9KUnjEGHMw

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _karantina_
    _karantina_'s avatar
    Erkek

12 yılda çıkaramamasinin sebebi muhtemelen bir sürü benzer senaryoya sahip anime olması.o kültüre biraz aşina olan kimse eminim bu diziyi orjinal bulmamiştir,neden bu kadar popüler olduğunu anlamamıştır.netflixin içerik seçicilerinin vizyonu sayesinde dizinin asya dışı kültürü bala göte kasıp kavurması yazarın götünü kaldirmiş biraz sanirim.uyuz oldum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O değilde bu dizide bir iPhone 7 var içinde normal batarya yerine nükler güç santrali vardı sanırım. :) Diziyi izleyenler anladı beni.

Kore yapımlarının geneli böyle. Bazı detaylar var ki izlerken oha amk buda unutulur mu dedirtiyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

1. sezonu izlemedim :S

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    engin01288 bunu yazdı

Bekliyoruz :) Kodumun ihtiyarı herkesi ters köşe yaptı :) :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

coin %20 arttı bile 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

Her boka muhalif olan biri değilim ama bana abartıldığı kadar güzel gelmemişti

le le le sakine
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

iyi iyi izlenir 2de bekliyoruz. sürükleyici en azından

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    umit bunu yazdı

Her boka muhalif olan biri değilim ama bana abartıldığı kadar güzel gelmemişti

evet abartıldı, çok fazla saçmalık da vardı, ancak farklı bi senaryo olduğu için, bugüne kadar da bu tarz bi dizi çekilmediği için merak uyandırdı ve izlendi.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 1767 Toplam Mesaj: 14
netflix squid game