folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Starlink Kutusundan Çıkıyor

Starlink Kutusundan Çıkıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    FireX bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı..
    ... 

.... Sıradan bir polisin, vatandaşın bu durumu anlayabileceğine ihtimal vermiyorum.

Kutudan aşağıdaki çıkıyor. Görüntüsü ortada.

(foto)

Ee. bunda, LNB yok. bir'de iç-bükey değil. daha çok Konik gibi.

çanak çok eğimli durmuyor, doğrudan yer'e paralel gibi. ^^`

Bi Çanak,  bi'de modem var heralde.

kendisi hareket edip, uygun uydu'yu buluyor 

hareketli parça'ları nerede? ,kasnak yok,  dişli yok, motor yok. ^^`

gerçi, Çanağın Çapı da çok büyük değil gibi.

bu StarLink Uydularının sayısı ne kadar? ne kadar uzaklıkta'lar, yörünge mesafesi ne?

Modem'i de, minyatür  MonoLit blok'u  gibi görünüyor. ^^`

açık alanda değil de, çatı içinde veya çatı arasında , kullanılabilir mi? gökdelenlerin teras'larında çok rahat kullanılır. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Çanak anten kendisi yöneliyor. Güzel gizlemişler. Arkadaki siyah tutma kısmı içe doğru gidiyor. Fotoğraflarda ayırt etmesi zor.

Kullanılanlar alçak yörünge uydusu. Toplamda 42.000 uydu hedefleniyor. Şu anda bunun çok azı gönderildi. Ömrü 5 yıl civarı. Kullanım arttıkça gönderirler.

λ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Siyasi sebep değilde en başta dolar kuru farkından kulanamayız.

Aylık 100 dolar. Tek seferlikte antenin 500 dolar ücreti var.

Aylık 100 dolar ödersen zaten en kral internet hizmetini alırsın. Firmalar gigabit hızı veriyor o paraya. Adresine özel fiber bile çekerler.

Ha ne olur ? Starlink Türkiye'ye özel fiyatlandırma yapar 100 dolar yerine aylık 100 lira alırım der. Bu sefer bizim Turkcell, Telekom vs gider rekabet kurumuna, rekabeti bozuyor diye şikayet edip yasaklatır.

Taksicilerin, Uber'i şikayet edip yasaklatmasını hatırlayın.

bu yasaklama olayı benim kafamı karıştırıyor. Mesela trde yasaklandı diyelim. Fiyatına aldanmaksızın satın aldım. Engelleyebilmelerinin bir çözümü var mı ?

Yada bi tık daha abartıyorum Elon abimiz rest çekti bizim firmalara. tr konumunda olanlara sitesi üzerinde 100 tlye satışa başladı. Önüne geçme şansları var mı ?

Edit :  ohoo amk adamlar kavgasını bile etmişler ben daha davar gibi sormuşum sorry.

Piratebay tarafından 11/Şub/21 21:27 tarihinde düzenlenmiştir

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek

Anteni teknik olarak merak edenler varsa şurada dursun,

https://youtu.be/iOmdQnIlnRo

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Uydunet(uydudan internet) modemini yani tooway i ayarlamak monte etmek kurmak gerçekten zor ve en ufak oynamadan etkileniyor iki kişi 3 4 saat uğraştığımızı biliyorum ayakları çok iyi sabitlemek frekansı yakalamak ve uydu ile lnb arasında hiç birşey olmaması gerekiyor çam vb dahil.

elon ise bir mal ın bile kullanabileceği sistem yapmış zaten modeme bağlayınca uyduyu kendisi buluyor baktın sinyal alıyor ayakları sabitliyorsun.

işte bunlar hep arge para inovasyon.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    kralsam bunu yazdı

Anteni teknik olarak merak edenler varsa şurada dursun,

https://youtu.be/iOmdQnIlnRo

teardown yazmak aklıma gelmemişti. sağ'olasın. buna bir bakayım. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...