folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Statik Elektrik Vs. Sosyal Medya

Statik Elektrik Vs. Sosyal Medya

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Çarpılanların google'a girip statik elektrik'i araştıracağını varsayarak google istatistiklerden "statik elektrik" aramalarına baktım.

Türkiye için ; son 30 gün içerisinde 11 Mart ve 22 Mart tarihlerinde oldukça fazla arama yapılmış.Sadece bu veriye bakarak bi anormallik var gibi düşünebiliriz.
    Fakat 5 yıllık baktığımızda bu tarihler hem düşük kalıyor. Hem şunu görüyoruz. Belirli dönemlerde artış var. Bu dönemler mevsimsel olabileceği gibi -MEB Müfredatı-'na bağlı bile olabilir. 
    Bu aramaları - meteorolojik verilerlede karşılaştırmak gerekir. Çünkü statik yüklenmenin bana kalırsa en temel sebebi hava durumu. (yıldırım şimşek oluşumu[ve soğuk havalarda giydiğimiz botlar ve kazaklar])

-0-

İnsanlar üzerindeki stressin - statik elektrik oluşturduğu türünden söylemler var. Ben bunu anlamlı bulmuyorum. Bu konuda şöyle bir araştırma yapılmış.
    http://www.ctf.istanbul.edu.tr/dergi/Online/2000v31/s4/004a9.htm 

Bu araştırmaya göre ; 
    "laboratuar koşullarında pozitif elektrostatik yüklerin, canlı organizma üzerinde stress yaratıcı olumsuz etkiye sahip olduğu, negatif elektrostatik yük altında ise organizmada stresin azaldığı ve oldukça olumlu bir etki meydana geldiği söylenebilir."

-0-

Komplo teoricileri buradan belki bişeyler çekebilir. Ama ben sosyal medyada insanların birbirini galeyana getirdiğini düşünüyorum. "30 şubat günü yaşadığım karın ağrısı" diye ekşide bir başlık açılsa o başlığın altına "normalde karnım ağrımaz o gün çok ağrıdı tuhaftı" şeklinde mesajlar yazılacağını düşünüyorum.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Aramaların yoğunlaştığı 5 şehir ; İstanbul , Ankara , Kocaeli,Bursa,İzmir

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Türkiyede çoğunluk kaygılı olduğundan dolayı aşırı paranoyak davranıyor herkes. Sorgulamıyorum. Naylon ve polyester miktarı az olan kıyafetler giyin kurtulun. birlikte yaşadığınız insanlardan da statik elektrik yüklenebilirsiniz metronun çubuğundan da statik elektrik yüklenebilirsiniz. her taraf baz istasyonu ve wifi ağları ile dolu gayet normal bir durum. Kıyafetlerinizi giyerken aşırı sürtünmeden kaçının kıyafetinizi düzgün giyin azalacaktır.

HACKEROKAN!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Kocaeliden bildiriyorum yaklasik 1 haftadir arabadan her indigimde kapiya dokundugumda carpiliyorum, dun aksam evin kapisini acarken anahtardan kivilcim cikti 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

2 haftadır düzenli olarak çarpılıyorum en son baya ışığı gördüm. Ayakakbı vs değiştim geçmedi.

طדṮ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Havalardan 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Dentist bunu yazdı

Havalardan 

Bunu biraz daha açar mısın ? Nem vs. demişler , açıkçası benim bulunduğum evde nem sorunu var. Yaşadığım şehirde kuru bir şehir değil. Kocaeli demiş arkadaş. Kocaeli nem durumu %60-%70 arası gözüküyor meteorolojinin sitesinde. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

1 haftadır statik elektrik çarpıyor önermesine girilen entrylere örnek.
    https://eksisozluk.com/entry/88317431

"8 aydır oturduğum evde fazlasıyla maruz kaldığımız çarpılma. "  

1hafta nere 8 ay nere... 

Konu an itibariyle 418 entry ile gündemde birinci sırada

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Henüz piyasaya bir komplo teoricisi fırlamadı. Bakalım bekliyoruz. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

DÜN KONUYU OKUDUKTAN SONRA YEMİN OLSUN BUGÜN BENDE 3-4 KERE ÇARPILDIM. NE ALAKA AQ.

Toplam Hit: 4962 Toplam Mesaj: 52
sosyal medya statik elektrik