folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Statik Elektrik Vs. Sosyal Medya

Statik Elektrik Vs. Sosyal Medya

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Avcilar
    Avcilar's avatar
    Erkek

2 gün önce imza atsın diye metal kalemi bir personele uzattığımda ikimizde çat diye fırladık.Bildğin kısa devre çat sesi geldi.Aynı gün sabah mermer zeminde ikiye katlı A4 kağıdı tekmeliyorum ama yere vakumlu gibi gitmiyor.İlginğ gelmişti elektrik muhabbeti yapıp ilginçliğini iş arkadaşıma göstermiştim

Light Rock Fishing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnt
    cnt's avatar
    Erkek

Bende bunu düşünüyordum şimdi bu başlığı gördüm nereye dokunsam elektrik çarpıyor asansörde tuşlara basmaya korkar oldum 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

yangin merdiveninde beni d carpiyor bu ara

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

son 1-2 haftadarı günde en az 3 kere çarpılıyorum arabama binip inerken..

aynı şekilde arabama kim binse elektrik çarpıyor, pazartesi günü elektrikçiye bir göstereceğim kaçak falan mı var diye.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caagroup
    caagroup's avatar
    Erkek

Bursa'dan yazıyorum arabadan indiğimde artık arabayı ayakkabimla kapatıyorum son 1 haftadır yaşadığımı bilemezsiniz elbiselerimi ve ayakkabilarimi değiştirmedim aynı şeyleri giyiyorum sadece araba değil bir çok şeyden cat cat diye statik boşaltıyorum (en acitani araba oluyor ve elbiseden bile geciyor) genellikle  dışarda üstüme yükleniyor bu statik... Başka kişilerde de böyle olduğunu yoğun düşünmemistim algıda seçicilik  olduğunu sanmıyorum çünkü şuan internette karşılaştım sorun bende veya arabadadir sanıyordum ilginç geldi.

caagroup tarafından 31/Mar/19 04:26 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

Son 1-2 haftayı bilmiyorum ama 5 dakikalık bir araştırma sonucu edindim über bilgiler şunlar;

http://www.est-static.com/static.htm

https://www.condair.com.tr/uygulamalar/diger-nemlendirme-uygulamari/statik-elektrigin-ortadan-kaldirilmasi-nemlendirmesi-nemi

Sürtünmenin statik elektrik şarjı oluşturabilmesi için havanın %45 Bağıl Nemin altında olması gereklidir. %45-55 Bağıl Nem arasında statik elektrik hala birikecektir fakat havanın nem içeriği yoluyla toprağa sızdığı için daha az seviyede olacaktır. Havayı %55 Bağıl Nemin üstünde tutmak statik elektriğin asla birikmemesini sağlar.

Havayı %55 Bağıl Nemin üstünde tutmak statik elektriğin asla birikmemesini sağlar.

Enka istasyon geçmişine bakalım humidity (nem) nasılmış.

22-27 arasında özellikle sabah saatleri saat 07:00'dan sonra nem oranı 40-50 arasında gidip gelmiş static elektrik için çok uygun durumlar oluşmuş aynı zamanda ayın 6 ile 12'si arasında da bu durum uygunmuş ama mesela 12 ile 18 arasında static electric olayının minimumda olması gerekiyormuş.

"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Perşembe günü ben de bayağı aktiftim...(28 Mart )

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

Havadan kaynaklı olsa gerek bende arabadan inip binerken çarpılıyorum 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Allura bunu yazdı

Son 1-2 haftayı bilmiyorum ama 5 dakikalık bir araştırma sonucu edindim über bilgiler şunlar;

http://www.est-static.com/static.htm

https://www.condair.com.tr/uygulamalar/diger-nemlendirme-uygulamari/statik-elektrigin-ortadan-kaldirilmasi-nemlendirmesi-nemi

Sürtünmenin "statik elektrik şarjı oluşturabilmesi için "havanın %45 Bağıl Nem'in altında olması gereklidir. %45-55 Bağıl Nem arasında statik elektrik, hala birikecektir fakat havanın nem içeriği yoluyla toprağa sızdığı için, daha az seviyede olacaktır. Havayı %55 Bağıl Nemin üstünde tutmak statik elektriğin asla ,birikmemesini sağlar.

Havayı %55 Bağıl Nemin üstünde tutmak statik elektriğin asla ,birikmemesini sağlar.

Enka istasyon geçmiine bakalım humidity (nem) nasılmış.

22-27 tarihleri arasında özellikle sabah saatleri saat 07:00'dan sonra nem oranı 40-50 arasında gidip gelmiş, static elektrik için çok uygun durumlar oluşmuş. aynı zamanda Ay'ın 6 ile 12'si arasında da bu durum uygunmuş ama mesela 12 ile 18 arasında static electric olayının minimumda olması gerekiyormuş.

Dedeee. ^^D` Hmmm.

Sonradan Not;

Aklıma takıldı, Günlerin Veri'si var fakat, Saatlerin veri'sini nereden aldın yâ hû. Linklerde de göremedim. Buradaki Grafikte de göremedim. 

RitmFarbRacourci tarafından 31/Mar/19 13:27 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

kazakları çıkartın, yaz geliyor bir şeyiniz kalmaz :D

“Fortes Fortuna Adiuvat”
Toplam Hit: 5001 Toplam Mesaj: 52
sosyal medya statik elektrik