folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Steam - Limbo Bedava(Kütüphaneye Ekle, İstediğin Zaman Oyna)

Steam - Limbo Bedava(Kütüphaneye Ekle, İstediğin Zaman Oyna)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

Extra Not: Payday2 temmuzun 4 üne kadar steamde ücretsiz. 

Dehşet verici, inanılmaz güzel bu platform oyununu 21-22 haziranda(22 hazirandan sonra kaçırmış olacaksınız) kütüphanenize eklerseniz sonsuza kadar sizin oluyor.

Hemen tıkla kütüphanene ekle ------> http://store.steampowered.com/app/48000/?l=turkish  <------- Hemen tıkla kütüphanene ekle

limbotbt

Not: Oyunu hiç bilmeyen biri varsa. Gerçekten çok güzel. 7-8 liraya almıştım sanırım indirimde. 6 saat oynadım bitiremedim ama daha fazla para istese bile verirdim :)

Ayrıca oyun vahşet içermektedir :')

Dipnot: reddit de görmüştüm sadece 2 günlüğüne bedava diye konu açmamıştım ama Türkçe kaynaklar da da haber çıkınca, detayında ekledikten sonra sonsuza kadar steam kütüphanenizde kaldığını gördüm.

BerkayCit tarafından 22/Haz/16 21:46 tarihinde düzenlenmiştir

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

eyv indirdim bakicam.

black implies white, self implies other, life implies death.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Berkant_1997
    Berkant_1997's avatar
    Erkek

android telefonuma almıştım limboyu çok ilgi çekici geldi sonra vakit bulamayınca bırakmıştım şimdi indirdim eyvallah :)

Tamu Otobüsü
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Kısa bir oyun. Zamanında para verip almıştım. Ama cidden kısa bir oyun. Ama atmosferi güzeldir çok hoşuma gitmişti. Yenilikçi bir yaklaşımla yapmışlar.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

Kısa bir oyun. Zamanında para verip almıştım. Ama cidden kısa bir oyun. Ama atmosferi güzeldir çok hoşuma gitmişti. Yenilikçi bir yaklaşımla yapmışlar.

doğrudur hocam. birazda bulmacalarda takılıp takılmamakla da alakalı. ben merdivenli bir yerde sıkışıp kaldım bir türlü karşı tarafa atlamayı beceremediğim için bırakmıştım :D 

bulmacalar çok zekice tasarlanmış, bu türün(siyah-beyaz platform oyunlarının) babası kabul ediliyor ve atmosferi çok güzel.

tabi herşeyden daha önemlisi bu oyunu yanılmıyorsam tek kişi yapıyor(tabi yardım alarak). ve steamde 1 milyondan fazla satıyor. bu çok büyük bir başarı. birazda oyun geliştirenlerinde ilham alması gereken bir yapım. o yüzden önemli.

yani dediğin gibi bütün bulmacaları ezberlersen ortada 3 saatlik bir oyun var belki. ve bunu tek bir adam yapıyor ki olmayacak bir şey değil. (FPS oyunu yapıyoruz, gta yapıyoruz, metin2 yapıyoruz diye hedeflemektense) ve 1 milyon satıyor oyun. normal fiyatı 10 dolar. indirimde 3 dolara düştüğünü düşünelim hadi ortalama bir hesap çıkarttığında bu kişi kafadan 50 milyon TL kazanmış bu kısa dediğin oyundan :) 

bunu gören bizler ne yaptık :) Türkiyeden bir monochroma çıktı. Keşke daha çok tutsaydı ama 15bin sattı 20 dolardan. yani demek istediğim küçük şeylerden çok büyük satış rakamlarına ulaşabiliriz. ama olan şeyleri tekrardan yaparak değil. orjinal bir şeyler çıkartabilmek çok önemli. Bu arada monochroma yı taşlamıyorum, Türk oyun sektörüne katkı sağladıkları için teşekkür ediyorum.

Düzenleme: limbo steam satışlarında 2 milyona yaklaşmış. http://steamspy.com/app/48000

daha fazla satamayız diye bedava yapalım dediler herhalde bilemedim :D 

@nurulmac11 @Berkant_1997 indirip deneyin mutlaka :)

BerkayCit tarafından 22/Haz/16 02:00 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Ps3'de oynamıştım güzel la oynayın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

iki hesaba da yapıştırdım hocam çok teşekkürler .)

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

eyv hocam. bu arada 7 8 oyun varmış benim hesapta haberim yok :F

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    mRBerkay bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

doğrudur hocam. birazda bulmacalarda takılıp takılmamakla da alakalı. ben merdivenli bir yerde sıkışıp kaldım bir türlü karşı tarafa atlamayı beceremediğim için bırakmıştım :D 

bulmacalar çok zekice tasarlanmış, bu türün(siyah-beyaz platform oyunlarının) babası kabul ediliyor ve atmosferi çok güzel.

tabi herşeyden daha önemlisi bu oyunu yanılmıyorsam tek kişi yapıyor(tabi yardım alarak). ve steamde 1 milyondan fazla satıyor. bu çok büyük bir başarı. birazda oyun geliştirenlerinde ilham alması gereken bir yapım. o yüzden önemli.

yani dediğin gibi bütün bulmacaları ezberlersen ortada 3 saatlik bir oyun var belki. ve bunu tek bir adam yapıyor ki olmayacak bir şey değil. (FPS oyunu yapıyoruz, gta yapıyoruz, metin2 yapıyoruz diye hedeflemektense) ve 1 milyon satıyor oyun. normal fiyatı 10 dolar. indirimde 3 dolara düştüğünü düşünelim hadi ortalama bir hesap çıkarttığında bu kişi kafadan 50 milyon TL kazanmış bu kısa dediğin oyundan :) 

bunu gören bizler ne yaptık :) Türkiyeden bir monochroma çıktı. Keşke daha çok tutsaydı ama 15bin sattı 20 dolardan. yani demek istediğim küçük şeylerden çok büyük satış rakamlarına ulaşabiliriz. ama olan şeyleri tekrardan yaparak değil. orjinal bir şeyler çıkartabilmek çok önemli. Bu arada monochroma yı taşlamıyorum, Türk oyun sektörüne katkı sağladıkları için teşekkür ediyorum.

Düzenleme: limbo steam satışlarında 2 milyona yaklaşmış. http://steamspy.com/app/48000

Yaptığın hesap tam bir Türk hesabı hocam.Bu tür tek kişinin yaptığı oyunlarda Steam oyun gelirinin %70'ni kendisi alıyor. %30 u oyun yapımcısına gidiyor.

Yani 50 milyon dolar felan yok ortada :D Ki zaten 1 milyon satılan oyunun emin ol %70'i steam'in indiriminden alanlar oluyor ki o zamanda 10$ değil 3-4 $ lara satılıyor.

Ayrıca oyun geliştiricisinin + vergileri, gelir vergileri, vs derken gene oyun yapımcısına bi 500 bin dolar gibi bir net kâr kalır ki bu iyi bir para.

DrKill tarafından 22/Haz/16 00:07 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    mRBerkay bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

Yaptığın hesap tam bir Türk hesabı hocam.Bu tür tek kişinin yaptığı oyunlarda Steam oyun gelirinin %70'ni kendisi alıyor. %30 u oyun yapımcısına gidiyor.

Yani 50 milyon dolar felan yok ortada :D Ki zaten 1 milyon satılan oyunun emin ol %70'i steam'in indiriminden alanlar oluyor ki o zamanda 10$ değil 3-4 $ lara satılıyor.

Ayrıca oyun geliştiricisinin + vergileri, gelir vergileri, vs derken gene oyun yapımcısına bi 500 bin dolar gibi bir net kâr kalır ki bu iyi bir para.

oyun neredeyse bütün platformlarda var. ama ben sırf steamden milyonlar kazandığını düşünüyorum net. daha bilgili arkadaşlar varsa onlar da yorumlarını paylaşsınlar. 

senin dediğin gibi olacaksa. bak yine düz hesap yapıyorum ama senin dediğin gibi :) 

call of duty black ops 3 steamde 1 milyon satmış 60 dolardan. (http://steamspy.com/app/311210)

20 dolardan 2 milyon satana sen net kar 500bin kalmıştır diyorsun. senin dediğin gibi hesap yaparsak cod black ops3 de steamden 750bin dolar kar kaldırmış olacak. 

sırf tek bir cod oyunu için 90 kişinin çalıştığı söyleniyor. ortalama 10k geliştirici maaşı verilse. sırf aylık 900bin dolar para yapıyor. bir yılda tamamlanan bir süreç tek bir cod oyunu yani 900bin x 12 = 10m 800k yapıyor. steam karı neredeyse bir hiç. o zaman adamlar hiç oyun geliştirmez ki :)

Not: zaten 3-4 dolardan satıldığını hesaba katarak 50milyon TL yazdım 50milyon dolar değil :)

Birde hocam sen söyleyince baktım steam %70 değil %30 alıyormuş. -->https://www.quora.com/Valve-company-What-percentage-does-Steam-keep-from-sales

..Biraz daha araştırma yaptım. 50 milyon TL kadar fazla kazanamasada 500bin dolar kadar da az kazanmıyor. tabi benim yaptığım hesap çok düz oldu :D 

En kıyaslanabilir bilgi şurda adamın kendi oyunu için yaptığı gelir. ->http://www.i-illusions.com/home/2014/03/07/element4l-sales-roundup/

25 bin kopya sattığını(2014)->140bin dolar gelir geldiğini -> vergiler vs düşülünce 70bin dolar kaldığını söylüyor. ki o oyun şu anda toplamda 88bin satmış durumda ->http://steamspy.com/app/235820

BerkayCit tarafından 22/Haz/16 01:57 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GokhaN
    GokhaN's avatar
    Erkek

sağolasın sayende hem oyunu aldım hemde 3 yıldır kayıp hesabı buldum :D :D

kıl olan yer kaşınır
Toplam Hit: 4101 Toplam Mesaj: 33
steam limbo