folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Steam - Limbo Bedava(Kütüphaneye Ekle, İstediğin Zaman Oyna)

Steam - Limbo Bedava(Kütüphaneye Ekle, İstediğin Zaman Oyna)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

konusu açılmıştı zamanında, torrentten çekip bitirmiştim, online olayı olmadığından steame ekleme filan gereksiz bence ama yine de ekliyicem beleş beleştir :B

test 1 2
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

@skyvalet aynen hocam bir çok platformda var.

@noname önemli değil :)

@Kreyzi yeni bilgisayarın tadını çıkart :)

@GokhaN steam candır :)

@hsyN senide saflarımıza çekelim.koleksiyon yapıyoruz burda hacı :D

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

indirdim 1 saat falan oynadım şu adamın kafasına yapışan ibnemsi şeye ayar oldum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    mRBerkay bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

Yaptığın hesap tam bir Türk hesabı hocam.Bu tür tek kişinin yaptığı oyunlarda Steam oyun gelirinin %70'ni kendisi alıyor. %30 u oyun yapımcısına gidiyor.

Yani 50 milyon dolar felan yok ortada :D Ki zaten 1 milyon satılan oyunun emin ol %70'i steam'in indiriminden alanlar oluyor ki o zamanda 10$ değil 3-4 $ lara satılıyor.

Ayrıca oyun geliştiricisinin + vergileri, gelir vergileri, vs derken gene oyun yapımcısına bi 500 bin dolar gibi bir net kâr kalır ki bu iyi bir para.

oyun neredeyse bütün platformlarda var. ama ben sırf steamden milyonlar kazandığını düşünüyorum net. daha bilgili arkadaşlar varsa onlar da yorumlarını paylaşsınlar. 

senin dediğin gibi olacaksa. bak yine düz hesap yapıyorum ama senin dediğin gibi :) 

call of duty black ops 3 steamde 1 milyon satmış 60 dolardan. (http://steamspy.com/app/311210)

20 dolardan 2 milyon satana sen net kar 500bin kalmıştır diyorsun. senin dediğin gibi hesap yaparsak cod black ops3 de steamden 750bin dolar kar kaldırmış olacak. 

sırf tek bir cod oyunu için 90 kişinin çalıştığı söyleniyor. ortalama 10k geliştirici maaşı verilse. sırf aylık 900bin dolar para yapıyor. bir yılda tamamlanan bir süreç tek bir cod oyunu yani 900bin x 12 = 10m 800k yapıyor. steam karı neredeyse bir hiç. o zaman adamlar hiç oyun geliştirmez ki :)

Not: zaten 3-4 dolardan satıldığını hesaba katarak 50milyon TL yazdım 50milyon dolar değil :)

Birde hocam sen söyleyince baktım steam %70 değil %30 alıyormuş. -->https://www.quora.com/Valve-company-What-percentage-does-Steam-keep-from-sales

..Biraz daha araştırma yaptım. 50 milyon TL kadar fazla kazanamasada 500bin dolar kadar da az kazanmıyor. tabi benim yaptığım hesap çok düz oldu :D 

En kıyaslanabilir bilgi şurda adamın kendi oyunu için yaptığı gelir. ->http://www.i-illusions.com/home/2014/03/07/element4l-sales-roundup/

25 bin kopya sattığını(2014)->140bin dolar gelir geldiğini -> vergiler vs düşülünce 70bin dolar kaldığını söylüyor. ki o oyun şu anda toplamda 88bin satmış durumda ->http://steamspy.com/app/235820

Call of duty dediğin oyun kurumsal firmaların oyunu. Bu tür oyunlardan aldığı %30 hocam. Zaten verdiğin kaynaklarda konuşan adamların yazdıklarına bakarsan MİNİMUM %30 alıyor diyor. Kurumsal olmayan indie developerlardan %70 gibi bir oran alıyor. Bazılarında daha az olabiliyor.

Birde hocam bu matematiğini biraz düzeltip, para hesaplama heyecanını developerlık heyecanına verirsen belki bir gün sende şirinleri görebilirsin :D

Bir an dedim maliyede felan mı çalışıyor bu çocuk diye. Hani öyle bir hesaplar uçuşturmuşsun forumda.

DrKill tarafından 22/Haz/16 05:26 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Teşekkürler. Farklı oyunlardan birisiydi. Arşivde olması iyi oldu.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bu nasil bir robot kontrol sistemi

ilk defa %&$ isaretlerinden olan gorsel dogrulamaya denk geldim.

simdide "Hesap oluşturma isteğiniz başarısız oldu, lütfen daha sonra tekrar deneyin."

hatasini verip duruyor

uye olan ciksin sistem kasiyor galiba

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

limbo 1

machinarium 2

efsanedir

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    mRBerkay bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

Yaptığın hesap tam bir Türk hesabı hocam.Bu tür tek kişinin yaptığı oyunlarda Steam oyun gelirinin %70'ni kendisi alıyor. %30 u oyun yapımcısına gidiyor.

Yani 50 milyon dolar felan yok ortada :D Ki zaten 1 milyon satılan oyunun emin ol %70'i steam'in indiriminden alanlar oluyor ki o zamanda 10$ değil 3-4 $ lara satılıyor.

Ayrıca oyun geliştiricisinin + vergileri, gelir vergileri, vs derken gene oyun yapımcısına bi 500 bin dolar gibi bir net kâr kalır ki bu iyi bir para.

oyun neredeyse bütün platformlarda var. ama ben sırf steamden milyonlar kazandığını düşünüyorum net. daha bilgili arkadaşlar varsa onlar da yorumlarını paylaşsınlar. 

senin dediğin gibi olacaksa. bak yine düz hesap yapıyorum ama senin dediğin gibi :) 

call of duty black ops 3 steamde 1 milyon satmış 60 dolardan. (http://steamspy.com/app/311210)

20 dolardan 2 milyon satana sen net kar 500bin kalmıştır diyorsun. senin dediğin gibi hesap yaparsak cod black ops3 de steamden 750bin dolar kar kaldırmış olacak. 

sırf tek bir cod oyunu için 90 kişinin çalıştığı söyleniyor. ortalama 10k geliştirici maaşı verilse. sırf aylık 900bin dolar para yapıyor. bir yılda tamamlanan bir süreç tek bir cod oyunu yani 900bin x 12 = 10m 800k yapıyor. steam karı neredeyse bir hiç. o zaman adamlar hiç oyun geliştirmez ki :)

Not: zaten 3-4 dolardan satıldığını hesaba katarak 50milyon TL yazdım 50milyon dolar değil :)

Birde hocam sen söyleyince baktım steam %70 değil %30 alıyormuş. -->https://www.quora.com/Valve-company-What-percentage-does-Steam-keep-from-sales

..Biraz daha araştırma yaptım. 50 milyon TL kadar fazla kazanamasada 500bin dolar kadar da az kazanmıyor. tabi benim yaptığım hesap çok düz oldu :D 

En kıyaslanabilir bilgi şurda adamın kendi oyunu için yaptığı gelir. ->http://www.i-illusions.com/home/2014/03/07/element4l-sales-roundup/

25 bin kopya sattığını(2014)->140bin dolar gelir geldiğini -> vergiler vs düşülünce 70bin dolar kaldığını söylüyor. ki o oyun şu anda toplamda 88bin satmış durumda ->http://steamspy.com/app/235820

Call of duty dediğin oyun kurumsal firmaların oyunu. Bu tür oyunlardan aldığı %30 hocam. Zaten verdiğin kaynaklarda konuşan adamların yazdıklarına bakarsan MİNİMUM %30 alıyor diyor. Kurumsal olmayan indie developerlardan %70 gibi bir oran alıyor. Bazılarında daha az olabiliyor.

Birde hocam bu matematiğini biraz düzeltip, para hesaplama heyecanını developerlık heyecanına verirsen belki bir gün sende şirinleri görebilirsin :D

Bir an dedim maliyede felan mı çalışıyor bu çocuk diye. Hani öyle bir hesaplar uçuşturmuşsun forumda.

Ben her savunmamı başka bir heycanla yaparım :)

Steam yüzde yetmiş kesiyor diye bir şey yok hocam. Öyle birşey göremedim. Varsa ispatın gönder benimde bilgim olsun. Benim paylaştığım linktede baştaki adamlar minimum yüzde otuz en fazla yüzde kırk(onlarda steamden aldığın hizmetlere göre anladığım kadarıyla) yazmışlar. Paylaştığım yapımcının ne kadar kazandığına bakarsan orantıladığımız zaman 100bin satışta 300bin dolar gelir elde ediyor neredeyse. Çünkü 22 bin ile 25 bin arasında satışını 70bin dolar olarak söylemiş, bütün vergiler düştükten sonra. Senin dediğin gibi olsa onuda alamazdı

BerkayCit tarafından 22/Haz/16 13:22 tarihinde düzenlenmiştir

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

%70 nedir ya. Bir yanlışlık olmalı. Hem Indie geliştiriciyim hem de %70 ini Steam a verecem?

Benim yaptığım bir üründen başkası benden çok kazanacak. Aklım almıyor.

Toplam Hit: 4148 Toplam Mesaj: 33
steam limbo