Şu Film Nasıl Oskar Almaz Ya Canım Kardeşim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=Y231x2bhWkE

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Oscar senelerdir aynı. Başvurunu yapar filmi gönderirsin. Şu şu dallarda adayım dersin. Ondan sonra ödül alır ya da almazsın. Sen başvurmazsan biz böyle böyle bir film yaptık demezsen adam da gelip sana "Ha siktir kardeş ne film çekmişsiniz öyle ben size en iyi film dalında ödül vereyim" demez.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

bi konuda daha yazmıştım mesele o zamanlarda bu filmlerin efsane olması değil çünkü o zamanlar kapalıydık dünyaya bu bir gerçek.

ama o zamanların dizi, sinema kalitesi üstüne koyarak bugünlere gelmedi boka sararak geldi. hala efkarlı şekilde andığımız o dizilerin üstüne koyarak sektör gelişseydi şimdi bizimde dışarıdan dizilerimiz takip edilirdi. ama şu anki dizilerin tek teması bi adam kankasının manitasını düdüklememin türlü yollarını aradığı maceralı ağlamaklı yapımlar.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

yaşım 24, hala şu filmi unutamam sahiden hocam nerden hatırlattın bak şimdi (:

şu ana kadarda şu filmden etkilendiğim kadar hiçbir filmden etkilenmedim, full hd halını yenıden ızlemek düşer bu gece, eyvallah (.

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

bi konuda daha yazmıştım mesele o zamanlarda bu filmlerin efsane olması değil çünkü o zamanlar kapalıydık dünyaya bu bir gerçek.

ama o zamanların dizi, sinema kalitesi üstüne koyarak bugünlere gelmedi boka sararak geldi. hala efkarlı şekilde andığımız o dizilerin üstüne koyarak sektör gelişseydi şimdi bizimde dışarıdan dizilerimiz takip edilirdi. ama şu anki dizilerin tek teması bi adam kankasının manitasını düdüklememin türlü yollarını aradığı maceralı ağlamaklı yapımlar.

+1

İts My Life. NOW or NEVER
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

Aga 70 lerde bir sex filmi furyası başlamış Türkiye'de ondan sonra sinama iyice sıçmış açıkçası.

Türkiye'de sinama ve oyunculuk demek gün geçtikçe kaliteden çok, popüler kültüre köpek olmak demek anlamına geliyor. Son yıllarda çıkan oyuncular, 80 lerde ünlü olan oyunculara nazaran daha boktan bir duruşu ve oyunculuğu olan kişiler. Peki neden? Çünkü kaliteli oyuncu değiller. Kimi (erkek bayan) manken, kimi yakışıklı, kimi piyasa orospusu. Ama sonuç = oyunculuk 0;

Ayrıca eski samimi seneryolar çok daha az çıktığını düşünüyorum. Yazarlarında boka sardığı bir gerçek.

Fetih 1453 filmindeki oyunculukla

Bir Tarkan filmindeki oyunculuğu karşılaştırınca bende tarkan filmi ve seneryosu çok daha özgün ve çok daha iyi oyunculağa sahip. Hele ki o imkansızlıklarda.

İmkansızlıklardaki o filmlerin samimiyeti daha fazlaydı. Doğaçlamanın daha çok olduğu filmler. Hababam sınıfı nı düşün adamlar, askerden izinden gelen oyuncuları için filmin seneryosunu değiştirip adamıda oynatmışlar.

Dizilere bakarsak zaten iyice orospu olmuş diziler görürsünüz. Eskiden (üvey baba, süper baba, mahallenin muhtarları, bizimkiler) gibi diziler gerçek Türkiye hayatını yansıtan, SEVİYELİ, KALİTELİ dizilerdi.

Şimdiki nesil tam bir orospuluk dizileriyle büyüyor. Zengin Aile dizileri. Ferrariler, Yakışıklı, güzel zengin çocuklar. Onların aşk hikayerleri, Amacasının eşini siken yakışıklı oğlan. Küçük sırlar gibi orospuluğu fahişeliği zenginiliği kültürel anlamda bizdenmiş gibi empoze eden diziler.

İphone 6 sız telefon konuşması yapamayan insanların yaşadığı caddeler, mahalleler. Bu tür dizilerden bahsediyorum. Eskiden acitasyon, içtenlik olan dizi ve filmler hatta oyuncular vardı. Şimdi zenginliği, zevk ve sefâ yı empoze eden, tükettiren, ürettirmeyen diziler filmler var.

Neyse gene edebiyat parçaladım. Söylediklerim tamamiyle genellemelerden ibaret yoksa arada düzgün olan oyuncular veya projeler bulunmakta tabiki.

DrKill tarafından 04/May/15 00:41 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Carlsaganandcat
    Carlsaganandcat's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

film ayrı müzikler apayrı efsane

9200 feetde alınan ilk nefes...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

Aga 70 lerde bir sex filmi furyası başlamış Türkiye'de ondan sonra sinama iyice sıçmış açıkçası.

Türkiye'de sinama ve oyunculuk demek gün geçtikçe kaliteden çok, popüler kültüre köpek olmak demek anlamına geliyor. Son yıllarda çıkan oyuncular, 80 lerde ünlü olan oyunculara nazaran daha boktan bir duruşu ve oyunculuğu olan kişiler. Peki neden? Çünkü kaliteli oyuncu değiller. Kimi (erkek bayan) manken, kimi yakışıklı, kimi piyasa orospusu. Ama sonuç = oyunculuk 0;

Ayrıca eski samimi seneryolar çok daha az çıktığını düşünüyorum. Yazarlarında boka sardığı bir gerçek.

Fetih 1453 filmindeki oyunculukla

Bir Tarkan filmindeki oyunculuğu karşılaştırınca bende tarkan filmi ve seneryosu çok daha özgün ve çok daha iyi oyunculağa sahip. Hele ki o imkansızlıklarda.

İmkansızlıklardaki o filmlerin samimiyeti daha fazlaydı. Doğaçlamanın daha çok olduğu filmler. Hababam sınıfı nı düşün adamlar, askerden izinden gelen oyuncuları için filmin seneryosunu değiştirip adamıda oynatmışlar.

Dizilere bakarsak zaten iyice orospu olmuş diziler görürsünüz. Eskiden (üvey baba, süper baba, mahallenin muhtarları, bizimkiler) gibi diziler gerçek Türkiye hayatını yansıtan, SEVİYELİ, KALİTELİ dizilerdi.

Şimdiki nesil tam bir orospuluk dizileriyle büyüyor. Zengin Aile dizileri. Ferrariler, Yakışıklı, güzel zengin çocuklar. Onların aşk hikayerleri, Amacasının eşini siken yakışıklı oğlan. Küçük sırlar gibi orospuluğu fahişeliği zenginiliği kültürel anlamda bizdenmiş gibi empoze eden diziler.

İphone 6 sız telefon konuşması yapamayan insanların yaşadığı caddeler, mahalleler. Bu tür dizilerden bahsediyorum. Eskiden acitasyon, içtenlik olan dizi ve filmler hatta oyuncular vardı. Şimdi zenginliği, zevk ve sefâ yı empoze eden, tükettiren, ürettirmeyen diziler filmler var.

Neyse gene edebiyat parçaladım. Söylediklerim tamamiyle genellemelerden ibaret yoksa arada düzgün olan oyuncular veya projeler bulunmakta tabiki.

aynen hocam. aslında eski filmlerin acıtasyonu çok yüksek oluyor ama genel itibari ile gerçekler vardı filmlerde. dizileri izlerken illa ki 1 yerden yakalıyordu seni tanıdık geliyordu.  şimdi dediğin gibi fakir filmi çekiyorlar ama hadi eller cebe para toplayacaz dediklerinde 5k para çıkıyor ortaya. haliyle gençler böyle yetişiyor okula ferrari ile gitmek istiyor anne-babasından utanan bir nesil yetiştiriyor adamlar.

bazen gruplarda denk geliyorum harbiden hayret ediyorum 13 yaşındaki velet oyunda 200-300 lira döküyor. ben o yaşta kuruş hesabı yapar atari salonuna giderdim. jetona kıyamazdım.

kaliteli dizi ise yaş abi. çıkanları gördük alayını kaldırdılar çünkü gerçekleri yansıtmak halkı uyandırıyor dürtüyor gerek yok bunları gün yüzüne çıkarmaya. belki internet diziciliği gelişir öncü olur bizimkiler o zaman en azından gençler örümcek beyinlerden kurtulur.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek

Artık neden böyle hayattan kesitler sunan filmler değilde insanları ahmaklaştıran filmler yapılıyor o kadarmı toplum cahileşti biride çıkıp demiyorki kardeş ivana sertin göğüslerini göstererek yapışık ikizlerfilminde nei amaçlamısın soranda yok amk . hayatı tek yansıtan günümüzde düşünün flash tv enine kesitler amk gerisi siz düşünün.

İts My Life. NOW or NEVER
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Toplam Hit: 5851 Toplam Mesaj: 32