Şu Film Nasıl Oskar Almaz Ya Canım Kardeşim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    holederma
    holederma's avatar
    Erkek

Arzu film yeşilçam filmlerini youtube a hd olarak atmış millet illegal ve kötü kalitede izlemesin diye herhalde şimdiye bütün filmleri eklemişlerdir .

youtube link : https://www.youtube.com/channel/UCUALYmnkEmx8vlxIbpr2gmw/featured 

İtten korkmam kemiksizim , s.kten korkmam deliksizim...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Oscar o sene hangi lobinin işine yarayacaksa, neyin propagandası yapılmışsa ve neyin ünlendirilmesi gerekiyorsa ona verilir. Bir grubun kendi arasında yaptığı seçimlerden ötesi değil. Bu kadar dillendirilmesi sebebiyle çok büyük bir olay gibi görmemek lazım. Ne filmler Oscar aldı. Bunun da en büyük örneği Argo adlı propaganda.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elnino
    elnino's avatar
    Erkek

en iyi Türk filmlerinden bir tanesi ya ben her zaman söylemişimdir. yapabildiğimiz en iyi film türü dram, diğer film türleriyle bizim işimiz olmaz bence yapabildiğinin en iyisini yapmışız zaten bu filmle.(ne zaman izlesem gözümden istemsizce yaş dökülür ) yanlış hatırlamıyorsam Kemal Sunalın ilk rol aldığı filmdi.

http://bunuyaz.blogspot.com.tr/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

ben filmi küçükken izlemiştim hala hatırlarım her saniyesini , şu an açıp izleyemem salya sümük ağlayacagımı biliyorum

le le le sakine
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Filmdeki çocuğun şimdiki hali.

Çocuk mutasyona uğramış,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

filmin müziği kulaklarımda. baya ağlatıyordu lan :(

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rebel_Rider
    Rebel_Rider's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı
    blackglove bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

Hocam bizim bu tür filmlere verdiğimiz değer, filmi nasıl sakladıysak belli ediyor. Canım kardeşim filminin 144Pixellik youtube görüntüsünden daha kaliteli bir sürümü bulamadım piyasada yıllarca.

Film çok güzel. Kahraman kral harbiden kral oyunculuk sergilemiş. Ama ne yazık ki genel anlamdaki MALAK halkım recep ivedikdeki ossuruk sahnelerine verdiği değeri bu filme vermez hocam.

bir ara vardı restorasyonlu bulsam indirecem ama bulamadım daha

https://www.youtube.com/watch?v=Oo1O-dM3fdg

sana söyleyecek tek sözüm, Allah razı olsun.

yine oturup izleyip ağlamak istiyorum bu filmi.

"I told you guys. NEVER underestimate the power of a _________."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

piyasadaki sansursüz en iyi kalite bu, leechturk ripi.

daft yine üşenmemiş yandisk'e paketlemiş sağolsun (:

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

filmi  7 8 yaşlarında izleidğimdede insanın kardeşinin ölmesi duygusunu çok derinden hissetirirdi.

Şimdilerde ztn gerçekten kardeşi ölmüş biri olarak filmin yeri ayrıdır.

https://t.me/pump_upp
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

bi konuda daha yazmıştım mesele o zamanlarda bu filmlerin efsane olması değil çünkü o zamanlar kapalıydık dünyaya bu bir gerçek.

ama o zamanların dizi, sinema kalitesi üstüne koyarak bugünlere gelmedi boka sararak geldi. hala efkarlı şekilde andığımız o dizilerin üstüne koyarak sektör gelişseydi şimdi bizimde dışarıdan dizilerimiz takip edilirdi. ama şu anki dizilerin tek teması bi adam kankasının manitasını düdüklememin türlü yollarını aradığı maceralı ağlamaklı yapımlar.

Aga 70 lerde bir sex filmi furyası başlamış Türkiye'de ondan sonra sinama iyice sıçmış açıkçası.

Türkiye'de sinama ve oyunculuk demek gün geçtikçe kaliteden çok, popüler kültüre köpek olmak demek anlamına geliyor. Son yıllarda çıkan oyuncular, 80 lerde ünlü olan oyunculara nazaran daha boktan bir duruşu ve oyunculuğu olan kişiler. Peki neden? Çünkü kaliteli oyuncu değiller. Kimi (erkek bayan) manken, kimi yakışıklı, kimi piyasa orospusu. Ama sonuç = oyunculuk 0;

Ayrıca eski samimi seneryolar çok daha az çıktığını düşünüyorum. Yazarlarında boka sardığı bir gerçek.

Fetih 1453 filmindeki oyunculukla

Bir Tarkan filmindeki oyunculuğu karşılaştırınca bende tarkan filmi ve seneryosu çok daha özgün ve çok daha iyi oyunculağa sahip. Hele ki o imkansızlıklarda.

İmkansızlıklardaki o filmlerin samimiyeti daha fazlaydı. Doğaçlamanın daha çok olduğu filmler. Hababam sınıfı nı düşün adamlar, askerden izinden gelen oyuncuları için filmin seneryosunu değiştirip adamıda oynatmışlar.

Dizilere bakarsak zaten iyice orospu olmuş diziler görürsünüz. Eskiden (üvey baba, süper baba, mahallenin muhtarları, bizimkiler) gibi diziler gerçek Türkiye hayatını yansıtan, SEVİYELİ, KALİTELİ dizilerdi.

Şimdiki nesil tam bir orospuluk dizileriyle büyüyor. Zengin Aile dizileri. Ferrariler, Yakışıklı, güzel zengin çocuklar. Onların aşk hikayerleri, Amacasının eşini siken yakışıklı oğlan. Küçük sırlar gibi orospuluğu fahişeliği zenginiliği kültürel anlamda bizdenmiş gibi empoze eden diziler.

İphone 6 sız telefon konuşması yapamayan insanların yaşadığı caddeler, mahalleler. Bu tür dizilerden bahsediyorum. Eskiden acitasyon, içtenlik olan dizi ve filmler hatta oyuncular vardı. Şimdi zenginliği, zevk ve sefâ yı empoze eden, tükettiren, ürettirmeyen diziler filmler var.

Neyse gene edebiyat parçaladım. Söylediklerim tamamiyle genellemelerden ibaret yoksa arada düzgün olan oyuncular veya projeler bulunmakta tabiki.

kreyzi hocamda drkill hocam da on numara yazmışlar elinize sağlık.

aynılarını düşünüyorum.imzamı atıyorum

ebedi devlet
Toplam Hit: 5822 Toplam Mesaj: 32