folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Su Hakkında Akılcı Bir Proje Lazım

Su Hakkında Akılcı Bir Proje Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    -_HaWk_-
    -_HaWk_-'s avatar
    Erkek

Evet mürid kardeşlerim bir sorunla daha karşınızdayım arkadaşlar bizim hidrolik ve hidroloji

dersimiz var bir inşaat teknikeri 2.sınıf öğrencisi olarak derse giren hocamız tam bir eğitimci yani kendini

tamamen eğitime adamış bir insan.

Bizden üretken yenilikçi bir proje istiyor sınıf geçebilmemiz için

su ile alakalı aklınıza gelen veya yapmış olduğunuz projeler varsa fikirlerinizi bekliyorum

Şimdiden Çok Saolun

En büyük farkım bu dünyadaki hayatım...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Valla dostum hiç anlamam konudan sadece ilgimi çeken bir hususta dikkatini çekeyim belki işine yarar şu İsrail'lilerin Deniz suyundan içme suyuna ve sanal ortamda yapay yosun üretip bün dünyaya ihraç etmesi meselesi bana acaip ilginç geldi adamların neredeyse denize sınırı yok en büyük yosun ihracatçılarından!!!!

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

İşine yarayacağını sanmıyorum fakat akvaryum alma niyetimle böyle bi ürünle karşılaştım.

http://www.hammacher.com/Product/78322?promo=Category-NewArrivals&catid=60&cm_ite=Hammacher+Schlemmer&cm_pla=1781363&cm_cat=1511450&cm_ven=CJ

Buralarda satan olsa hemen alacamda.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    -_HaWk_-
    -_HaWk_-'s avatar
    Erkek

Beyler hadi ama şu foruma bi karı resmi koysam kaç bin hit alır bi proje fikri atıoyoruz herkes bi yorum atmaya bi fikir sölemeye çekiniyor nedir

bilimden bu kadar korkunuz yav :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasVa
    kasVa's avatar
    Erkek
    köyde boşa akan suyu değerlendirmek için kullanılan bi proje karadeniz köylerinde eskilerden kalma bir icat ama bileni yoktur.olay şu; Tarla kenarında boşa akan suyun altına terazi şeklinde bi kürek konur akan su dolup teraziyi doldurur su dolup birden dökülünce aniden kalkar ve bir demire çarpar böylece periyodik olarak sert sesler çıkar.Bunun yararı : tarlaya korkudan karga gelmez.Umarım işine yarar..

rapid premium alacak para çalana hırsız deniyor ama rapid premüumun kendisini çalana hırsız denmiyor.neden ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    -_HaWk_-
    -_HaWk_-'s avatar
    Erkek

Aynen kardeşim ama proje sunmaya değer bişiy olması lazım ki hocadan kayda değer bir not alabileyim örn yağmur sularının biriktirilmesi gibi yada bir ailenin

boşa harcadığı su miktarının araştırılması gibi..vs bunlar zamanında araştırılmış detaylandırılmış projeler bulamassam zaten bunları geliştirmeye yönelik

birşey yapıcam mecbur

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasVa
    kasVa's avatar
    Erkek
    -_HaWk_- bunu yazdı:
    -----------------------------

Aynen kardeşim ama proje sunmaya değer bişiy olması lazım ki hocadan kayda değer bir not alabileyim örn yağmur sularının biriktirilmesi gibi yada bir ailenin

boşa harcadığı su miktarının araştırılması gibi..vs bunlar zamanında araştırılmış detaylandırılmış projeler bulamassam zaten bunları geliştirmeye yönelik

birşey yapıcam mecbur

ben çok meraklııyımdır projelere falan düşünüp iyi bişey bulucam gibi .

rapid premium alacak para çalana hırsız deniyor ama rapid premüumun kendisini çalana hırsız denmiyor.neden ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    -_HaWk_-
    -_HaWk_-'s avatar
    Erkek

İnş kardeşim bi senin değil tüm mürid kardeşlerimin yardımını bekliyorum fakat kimsede tık yok :D

Haydi Tbt Kardeşliği göster kendini :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ispanyol
    ispanyol's avatar
    Erkek

belki basit bir sitem ama neden olmasın.

Yagan yağmur sularını binaın dposunda biriktirip yazn çiçekler bi çeişt mekanizma sayesinde sulana bilir ayrıca yeterli seviyeygelindigi vakit bina içi yangın söndürme suyu olarak söndürüle bilir(otomatik olarak). veya yagmur suları bir çeşit eleme sisteminden geçip sabit ve üsütü açık makinalarda sonr bu makinalar su yu anında süzüpyol kenarlarıda hayvanların kullanılması çin kullanıla bilir.

kullanılmış birşeyistiyorsn DOSTUM HOLLANDANIN SUYLA OLAN SAVAŞI ARAŞTIR ADAMLAR İŞİ ÇOKTAN ÇÖZMÜŞ ORDAN AKLINA BİRŞEY GELEBİLİR.

aklıma başka bişey glirse yazarımm...

Maksadınız Aşk Aşkınız Baki Kalsın
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By-alper
    By-alper's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hacım suyu elektrotlarla elemntlerine ayır h2-o- bu işlem çok basit sonra o elemntleri bir tank içerisinde birleştirecek bir mekanizma yap yani bir biri ile karışacak sibop valf gibi ondan sonra al sana hidrojen bombası gümüleet.gök gürültüsü gibi .9.99.9.9.9

Hiç Hata yapmamış bir insan, Yeni bir şey denememiş demektir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    -_HaWk_-
    -_HaWk_-'s avatar
    Erkek

ispanyol bunu yazdı:

belki basit bir sitem ama neden olmasın.

Yagan yağmur sularını binaın dposunda biriktirip yazn çiçekler bi çeişt mekanizma sayesinde sulana bilir ayrıca yeterli seviyeygelindigi vakit bina içi yangın söndürme suyu olarak söndürüle bilir(otomatik olarak). veya yagmur suları bir çeşit eleme sisteminden geçip sabit ve üsütü açık makinalarda sonr bu makinalar su yu anında süzüpyol kenarlarıda hayvanların kullanılması çin kullanıla bilir.

kullanılmış birşeyistiyorsn DOSTUM HOLLANDANIN SUYLA OLAN SAVAŞI ARAŞTIR ADAMLAR İŞİ ÇOKTAN ÇÖZMÜŞ ORDAN AKLINA BİRŞEY GELEBİLİR.

aklıma başka bişey glirse yazarımm...

Süper fikir kardeş bunu köşeye yazdım bu fikiri projelediricem çok saol

Toplam Hit: 3322 Toplam Mesaj: 28