folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Sudafed Reçetesiz Nasıl Alınır ?

Sudafed Reçetesiz Nasıl Alınır ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

evet müridler soru başlıkta. turuncu reçeteye tabi tutumuşlar. beyaz reçetenin bir üst versiyonu yani. aynı ayda fazla almanı falan engelliyomuş.

doktor yazdı eczane vermedi aylık limit dolmuş dedi. gripten ölüyorum ne içtiysem fayda etmedi. ve benim anlamadığım nokta çocukluğumdan beri ne zaman grip olsam rahat rahat alır içerdim bu ilacı şimdi neden böyle bir ibnelik yapıyorlar onu anlamıyorum. nasıl alıcam ben bu ilacı ? elinde olan varsa parayla da alabilirim..

edit. tylol hotu bile turuncu reçeteye almışlar kafayı yemek üzereyim bildiğin toz poşet olan tylol hotu reçeteye almışlar yok artık ya yok artık !

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hadi ya küçükken sinüzit olduğumda falan bunu içiyordum zehir gibi tadı vardı mk.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek

bırak bu işleri amk pet şişe işi meth mi yapıcan :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    HolyZat bunu yazdı

he evi hayava uçurucam :D 

hiç eczaneci yok mu tbt'de arkadaş bari reçetesiz alabileceğim bi grip ilacı söyleyin pirasinüs nasıl iyimidir bilen var mı ? reçetesiz alabilirmiyim bu akşam vakti ? (şu çektiğimiz çileye bak arkadaş ya)

@torpedo_XL aynen hocam ayrıca 5 tl lik ilacı alabilmek için bir 5 tl de muayene ücreti vericen. saçmalığa bakarmısın.

DadasAdam tarafından 27/Eki/13 19:41 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    BeyinAdam bunu yazdı
    HolyZat bunu yazdı

hiç eczaneci yok mu tbt'de arkadaş bari reçetesiz alabileceğim bi grip ilacı söyleyin pirasinüs nasıl iyimidir bilen var mı ? reçetesiz alabilirmiyim bu akşam vakti ? (şu çektiğimiz çileye bak arkadaş ya)

nurofen cold, corsal kapsul, aferin fort tablet, aferin sinus(ihtiyaç duyarsan)

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    BeyinAdam bunu yazdı
    HolyZat bunu yazdı

reçetesiz alabilirmiyim bunları ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    BeyinAdam bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı
    BeyinAdam bunu yazdı
    HolyZat bunu yazdı

büyük ihtimal bunlar girmemiştir. 4 5 aydır uzağım eczaneden ama bu saydıklarım kolay kolay girmez.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    BeyinAdam bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı
    BeyinAdam bunu yazdı
    HolyZat bunu yazdı

büyük ihtimal bunlar girmemiştir. 4 5 aydır uzağım eczaneden ama bu saydıklarım kolay kolay girmez.

eyvallah hocam çok sağolasın. bakalım nöbetçi vercek mi..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

5 liralık ilaç almak için doktora gideceksin 5 kağıtta muayene parası tabi o gün çalışmadığın için maaştan kesinti olacak. Totalde 5 tl lik şey sana 5 misline gelecek. Mükemmel ekonomi budur. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek
    BeyinAdam bunu yazdı

evet müridler soru başlıkta. turuncu reçeteye tabi tutumuşlar. beyaz reçetenin bir üst versiyonu yani. aynı ayda fazla almanı falan engelliyomuş.

doktor yazdı eczane vermedi aylık limit dolmuş dedi. gripten ölüyorum ne içtiysem fayda etmedi. ve benim anlamadığım nokta çocukluğumdan beri ne zaman grip olsam rahat rahat alır içerdim bu ilacı şimdi neden böyle bir ibnelik yapıyorlar onu anlamıyorum. nasıl alıcam ben bu ilacı ? elinde olan varsa parayla da alabilirim..

edit. tylol hotu bile turuncu reçeteye almışlar kafayı yemek üzereyim bildiğin toz poşet olan tylol hotu reçeteye almışlar yok artık ya yok artık !

efedrin + kahve karistir = pseudophedrine o da esittir = sudafed

yine sudafed'e alternatif silfedrine , nasofed , entex , sudodrin , suphedrin dusunebilirsin (recete durumlarina gore)

tylol kullanma. zararli.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    hojucuk bunu yazdı
    BeyinAdam bunu yazdı

efedrin + kahve karistir = pseudophedrine o da esittir = sudafed

yine sudafed'e alternatif silfedrine , nasofed , entex , sudodrin , suphedrin dusunebilirsin (recete durumlarina gore)

tylol kullanma. zararli.

nerden buluyorsunuz bu antin kuntin ilaç isimlerini anlam veremedim :/ netteki birçk sitede geçen muadiller ya kalkmıştır yada tr üretimi yoktur. 

senin muadil niyetine saydığın hiç bir ilaç tr'de yok.

Toplam Hit: 5354 Toplam Mesaj: 20