Sunucu Fikir Tavsiye & Öneri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

Bir ara teknodc kullandım, işimi gördü istersen bir araştır

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Hocam bence bi dedicated al, üzerine vmware esx kur, sanallaştırma ile kendi makinelerini yönet. yedekleme içinde pcloud gibi bir servisi kullanabilirsin. 12 saatte bir db backup'unu upload eden script yaziyorsun. olup bitiyor. Yada 2. bir lokasyonda bi sunucu kiraliyorsun transaction log shipping ile uzak sunucuya saniye bazlı backup attırıyorsun enfess. Para çokomel döngüsü burada aktif oluyor.

Hee cloud kullanmak istiyorum dersen db yi cloud da SAAS olarak al, sürekli güncel yedekli ve kayip yaşanmayacağını göz onune alarak bi tık pahali hizmeti tercih edersin.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    Asayisci bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    Asayisci bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı

Selamlar, Linux'da MSSQL çalışır .NET core çalışır çok fazla yönetiyorum böyle yapıları

Performans olarak düşük kaynakta, Windows'tan bile hızlı çalışabiliyor 

tavsiye edebileceğiniz bir linux tabanlı işletim sistemi ve firma var mı?
    natro ya baktım birkaç farklı linux işletim sistemi seçeneği sunuyor..

Natro performanslı gelmiyor, Ubuntu veya Debian(Ubuntu bence) çözüm olur.

Bence hocam projeye bakalım, eğer Linux tabanlı sistemlerde çalışabilirse projenin boyutu ve trafiğine göre en uygun firmayı seçelim beraber.

ortalama 150-200mb boyutunda 3-5 tane MSSQL veritabanı barındıracağım. birde asp.net script.

.NET sürümü nedir hocam, parça parça değil de detaylı şekilde bilgi verirsen Linux tabanlı sistemler mi yoksa Windows sanal makineler mi mantıklı olur seçelim

.NET sürümü, MSSQL sürümü, proje hiti-günlük, proje açık kaynak mı kapalı kaynak mı vb. gibi aklına gelen tüm detayları ister buradan ister pmden yaz hocam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FrodoTheYuzuksuz
    FrodoTheYuzuksuz's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı

linux ta calisan mssql de win versiyonunda olan her ozellik henuz yok diye biliyorum

tavsiyem kendine sunucu al firmalardan barindirma hizmeti al.

Var hocam, arayüzü yok sadece. Ama oldukça iş görüyor.

Acı Çekene Saygı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsayisciAsayisci
    Asayisci
    Asayisci's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    Asayisci bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    Asayisci bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı

Selamlar, Linux'da MSSQL çalışır .NET core çalışır çok fazla yönetiyorum böyle yapıları

Performans olarak düşük kaynakta, Windows'tan bile hızlı çalışabiliyor 

tavsiye edebileceğiniz bir linux tabanlı işletim sistemi ve firma var mı?
    natro ya baktım birkaç farklı linux işletim sistemi seçeneği sunuyor..

Natro performanslı gelmiyor, Ubuntu veya Debian(Ubuntu bence) çözüm olur.

Bence hocam projeye bakalım, eğer Linux tabanlı sistemlerde çalışabilirse projenin boyutu ve trafiğine göre en uygun firmayı seçelim beraber.

ortalama 150-200mb boyutunda 3-5 tane MSSQL veritabanı barındıracağım. birde asp.net script.

.NET sürümü nedir hocam, parça parça değil de detaylı şekilde bilgi verirsen Linux tabanlı sistemler mi yoksa Windows sanal makineler mi mantıklı olur seçelim

.NET sürümü, MSSQL sürümü, proje hiti-günlük, proje açık kaynak mı kapalı kaynak mı vb. gibi aklına gelen tüm detayları ister buradan ister pmden yaz hocam

.Net sürümü : 4.6.1

MSSQL version:  Microsoft SQL Server 2012 - 11.0.2100.60 (X64) 

Hit : Her bir veritabanı bir şirkete ait. Ortalama 3 bilgisayar üzerinden erişim sağlanıyor. Aylık ortalama her bir veritabanı için 250-300MB lık bir trafik oluyor. 
    Sadece string trafiği olduğu için aslında veri trafiği totalde çok düşük.
    Yazılım kapalı kaynak. (Winform) / Saha personeli için telefondan erişim için Asp.Net (.Net 4.5) bir script çalışıyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsayisciAsayisci
    Asayisci
    Asayisci's avatar
    Erkek

//Gncll

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    FrodoTheYuzuksuz bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı

linux ta calisan mssql de win versiyonunda olan her ozellik henuz yok diye biliyorum

tavsiyem kendine sunucu al firmalardan barindirma hizmeti al.

Var hocam, arayüzü yok sadece. Ama oldukça iş görüyor.

en son hatirladigim cluster ve sifreli tablo yapisi yoktu hocam o yuzden dedim. demek ki gelmis :)

az insan çok huzur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Benim de mevcut sunucunun zamanı bitiyor. Geçen seneye göre 2.5kat fiyat yükselince başka bir arayışa girdim.

Verimin 

Dehost 

Buyukweb

Bunları kullanan var mı?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://blog.cloudflare.com/introducing-d1/

hocam neden bu tarz bir şey kullanmıyorsun ? 

250/300mb trafik inanılmaz ucuza gelir. ve baya hızlı çalışıyor cloudflare hizmetleri. kullanıcına en yakın yerde çalışıyor vs

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Arkadaşlar önermiş, bu saatten sonra bulut sistemine geç. Kullandığın kadar ödersin, performans, backup, erişim sorunları yaşamazsın ve daha yüzlerce özellik sunar sana. AWS, Google cloud, Azure, cloudflare bakarsın...

Sanırım eski bir .net versiyonu ile yazıldı senin uygulamalar. İmkanın varsa ve çok uğraştırmayacaksa (ki uğraştırır) projeni, Entity Framework ve .net core geçirirsen; DB (oracle/mysql/mssql gibi) ve server(linux/windows gibi) bağımlılıkların ortadan kalkar ve .net core'dan dolayı ciddi manada hızlanır.

EK olarak; MSSQL'in express versiyonu dışında linux sürümüde ücretlidir. Yanı mssql server standart sürüm ücreti windows/linux için hemen hemen aynı olması lazım. Ayrıca linux versiyonunda hala desteklenmeyen özellikler mevcut.

cukurova tarafından 21/Tem/23 18:27 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 4152 Toplam Mesaj: 21
asp.net mssql linux sunucu tavsiye