Süperonline Fiber

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Beyler, telekom amca binaya fiber hizmeti verme gereği duymadıgı için aynı paraya süperonline fiber ile anlaştım sayılır. adamlar getirmiş evin bodrumuna fiber kutu felan koymuş şaftı takip ettim hatta binada bir kaç kişiye kablo gidiyor. bu adamlar içeri fiberi nasıl verecek. dairenin kapısının oradan delik açıp içeri istediğin yere kadar çekiyorlarmı. içeride kabloyu nasıl çekiyorlar çamaşır ipi gibi asıp gidiyorlarmı yoksa bir düzenleri varmı.

modem olarak huawei 4,5 g destekli dediler (sanırım sim kart istenirse takılabiliyor.) yedek hat gibi birşey olabilir kullanmadım.

59 lira 24 mb 75 g

siyahbereli tarafından 12/Mar/16 11:06 tarihinde düzenlenmiştir

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

yaklaşık 4 aydır kullanıyorum olay şöyle aşağı sonlandırıcı koyuyorlar ve evine kadar fiber hattı çekiyorlar evde küçük bir fiberden cat6 ya dönüştürücü ve modem takılıyor. Ben odaya kadar çektirdim masaüstü pc olduğu için. 4.5g galiba yeni gelmiş benim modemde o yok :D 4.5g olayı yanlış hatırlamıyorsam hem yedek hemde ek bant için felan sağlanıyor ama ücreti cartı curtu bilmiyorum sormak lazım. Bu arada bende 50mbit 80gb akk ve gece kuşu paketi var gece 12 den sabah 6 ya kadar indirdiğim yüklediğim akk kotasına girmiyor ve upload 5mbit veriyor ttnet gibi 0.8mbit değil onuda belirteyim. 

Kesilme durumu ne diyecek olursanız hiç rastlamadım misal ko da bıraktım charı 7/24 kasılıyor ko oynayan arkadaşlara sorabilirsin :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Binaya koydukları kutuya göre kablo çekiyorlar. Yeni koyulan kutularda fiber sonlandırıcı kutuda oluyor. Evine cat6 kablo ile çıkıyorlar. Ev içerisinde kabloyu istediğin noktaya istediğin yerden çekip kroşeleri düzgün çakıp gidiyorlar. Sende evde internetin keyfini sürüyorsun. Ben ev ararken bulduğum yerlere özellikle bakıyordum superonline olmayan yerde tutmadım. En son superonline olan yer buldum ve daldım :) . Superonline a geçtikten sonra telekomda neymiş diyeceğine emin olabilirsin.

Titanyumun gücü adına!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam fiberin birkaç çeşidi var sokağa kadar , binaya kadar , odaya kadar

sizin apartmanın içinde kutu varsa odaya kadar veriyorlardır bazen eğer çok uzaksa içersi ek kablo ücreti talep edebiliyorlar ama bedavada yapabilirler , 4.5g olayı ek bantwith yüksek upload ve kesilme durumlarında kullanılıyor

atıyorum carrefour da internet kesiliyor , 3g den işlemlere devam ediyorlar aksama olmuyor genelde kurumsal kullanım yani

ne yaparsan yap gece kuşu kampanyasına gir , diğer türlü fiberin tadını çıkartamazsın.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

şimdi konuyu görünce aklıma geldi süperonline aradım bana ayda bir açma kapama bedeli kitliyolar

aradım ödemeyi geciktirdiğiniz için açma kapama bedeli yansımış

herhangi bir kesilme,hız düşmesi olmadı diyorum olmuştur diyo :) 

imza
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

Hasretle fiber bekliyoruz ins onumuzdeki 5 yil icinde gelir -_-

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KeRiM_0_5
    KeRiM_0_5's avatar
    Erkek

İlk kiradayken üye oldum sonra kendi evime geçtim evi almadan önce apartmanda ilk baktığım şeydi girişte superonline yazısı bana evi aldırdı diyebiliriz :D

1,5 yıldır kullanıyorum 1080p film açtım bitene kadar duraklama yok biraz bekleyim dolsun derdi yok ben unuttum öyle şeyleri

birşey indirmeden önce kaç mb olduğuna bakmak yok

konuyu görünce irkildim bi an gerçekten 1,5 yıldır indirdiğim hiç bir şeyin  kaç mb olduğuna bakmadım :D

Dipnot: Arşivde yer sıkıntım yok :)

Bilgi tamamen özgür olmalıdır...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

olsada alsam 

ttnet 3mbit  55tl + 9 tl telefon 

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    KeRiM_0_5 bunu yazdı

İlk kiradayken üye oldum sonra kendi evime geçtim evi almadan önce apartmanda ilk baktığım şeydi girişte superonline yazısı bana evi aldırdı diyebiliriz :D

1,5 yıldır kullanıyorum 1080p film açtım bitene kadar duraklama yok biraz bekleyim dolsun derdi yok ben unuttum öyle şeyleri

birşey indirmeden önce kaç mb olduğuna bakmak yok

konuyu görünce irkildim bi an gerçekten 1,5 yıldır indirdiğim hiç bir şeyin  kaç mb olduğuna bakmadım :D

Dipnot: Arşivde yer sıkıntım yok :)

TURKCELL TV PLUS + APPLE TV ALIRSAN  kotandan düşmüyor 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

konu kirliliği olmasın şimdi bana tvsi zartu zurtu olan adam gibi bi paket söyler misiniz ttnet mi yoksa superonline mi almak lazım ne yapak ?

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Superonline gibi alternatifiniz varken turk telekomun adını bile telafuz etmek hata olur.

Toplam Hit: 2322 Toplam Mesaj: 16
fiber adsl