folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Sürekli Mavi Ekran Ve DLL Hatası Alıyorum | Arıza

Sürekli Mavi Ekran Ve DLL Hatası Alıyorum | Arıza

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek

Merhaba,

Pc'yi bundan yaklaşık 20 gün önce elektrik süpürgesnin düşük ayarında hafif içine tutarak temizledim ve başarı ile çalıştırdım, bu olaydan 2 gün sonra rastlantı yada arıza ile pc sürekli mavi ekran vermeye başladı,

mavi ekran kısmında hatalar kimi zaman SOUND – Graphics yada İRQL_ gibisinden ibareler mevcuttu son zamanlarda çıkan mavi ekranlarda pc fiziksel döngü diye birşeyler söyleyip 1 den itibaren saymaya başlıyordu,

haftada 3 4 gün pc yi kapattıgımda açarken 
    /windows/system32/config/ dosya arızasından bahsedip pc yi onarın diyordu bende mecburen xp cdsini takıp onarma ile format tarzı işlemi gerçekleştirip tekrardan windowsa ulaşabiliyorum,

pc'nn hdd'sini ve cd romunu değiştirdim(yedek vardı onarlal) yine aynı problemler devam etti buna göre hdd ve cd rom kaynaklı bi arıza mevcut değil ayrıca ekran kartı asus x1050'yide çıkartıp on boarda taktıgımda aynı şekilde arıza deam etmektedirki buna göre ekran kartındada sorun yok diyebiliriz,

acaba problem ana kart mı, işlemci mi? Yada son olarak Power'da mıdır, 

bunlara ek olarak , İE ve Mozilla ve chrome gibi tarayıclar sürekli hata veriyor ,kapanıyor, 

sürekli pc de durduk yere açılışta, kapanışta yada kullanırken DLL hataları alıyorum rundll, msssg, drwtsn gibisinden

java da ayrıca bir problem oluyor bazen kendi kendini siliyor yada yokmuş gibi davranıyor

windows her açılışta sistem kayıt dosyası başarıyla kurtarılmıştır gibisinden bir ibare kullanıyor,

ayrıca windows sp3 yüklü fakat son updateleri yapmıyorum, çünkü yapmak için win update sayfasını açamıyorum sürekli ie çöküyor kitleniyor.

Her türlü piping işleriniz itina ile yapılır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

çalışan bişey varmı diye sorsam tam yeridir heralde :)

ilk önce diskini kontrol et,şöyle...

xp cdsi ile başlatıp ilk ekranda R onara basıp MS-Dos a düşmen gerkiyor

orada

sistem 1 dir bire basıp varsa admin parolası giriyorsun tekrar enter

komut satırına CHKDSK /R/F bunları yazıp diskin boyutuna göre 15 ila 25 dk arasında beklem gerkiyor

ckdsk bitince restart ediyorsun 

sorun devam ederse işlemcinin fanının tam sıktıgını kontrol etmen gerekiyor daha sonra ram bellekleri

sorun yine devam ederse bilgilerini yedekleyip

işletim sistemini yeniden kurmalısın. 

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek
    işletim sistemini yeniden  baya bi kurdum ondan şüphem yok ama şu chkdsk /f yi win ortamında yapmaya kalkıtıgımda sürücü kilitlenemiyor diordu bir sonraki başlangıçta aktif olsun mu diye soruyor evet desem dahi aktif olmuyor ama bir kezde senin deidğin gibi deniyorum hemen , aksilik olmazsa 10 dk ya cevap yazarım,

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek
    tebrikler!! 90 000 . konuyu açtınız !!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    hotboy bunu yazdı:
    -----------------------------
    tebrikler!! 90 000 . konuyu açtınız !!
    balyoz lazımmı :)

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4eye
    4eye's avatar
    Erkek
    Hocam aynı sorunu arkadaşta yaşadı sata da sorun varmış değiştik düzeldi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek
    90 bin'inci konu için söylenecek bi söz bulamıyorum ama yardım talebim hala devam etmekte =) 90bin inci konunun şerefine yardımcı olabilecek bir iki satır yazabilirseniz güzel olur =)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Hocam kasayı açıp kabloları, ramleri falan elinle iyice sağlamlaştır. Bir de evde vantilatör varsa kasanın açık kapağından bir kaç saat hava vererek test et bakalım sıcaktan mı.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek

SpoofU bunu yazdı:
    Hocam kasayı açıp kabloları, ramleri falan elinle iyice sağlamlaştır. Bir de evde vantilatör varsa kasanın açık kapağından bir kaç saat hava vererek test et bakalım sıcaktan mı.

onlarıda yaptım olmadı malesef işlemci test programı yada ana kart test programı var mı acaba :S 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    süpürgeyle temizlerken anakarta sürtüp zarar vermiş olmayasın.. blki ram yerine iyi oturmamıştır.. bi sök tak yap hele
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek
    bütün herşeyi sök, geri tak. kesin çözüm ;) bi ara kasayı bi odadan diğerine taşırken öyle bişiler olmuştu, açılmıyordu, bazen sarsıntıdan falan bişeyler yerinden oynayabiliyor. ne görüyorsan söküp geri tak.
Toplam Hit: 2856 Toplam Mesaj: 15